İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Pagerank alexa ilişkisi

beto07

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Arkadaşlar pagerankla alexanın bir bağlantısı var mı? 50k alexası olan bir site pr0 olabilir mi? veya 5 milyon alexası olan bir site pr 2-3 olabilir mi?

BarışBey

1
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
51
Pagerank ile alexanın doğrudan bir ilişkisi yok.Pr için backlink yapmanız gerekir kaliteli sitelerle...

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
bence alexanın pr ile ilgisi var

beguum

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Alexa'nın bildiğim kadarıyla ziyaretçilerin sitede kalma süresiyle alakası var.Google'da yükselme veya pr nin de alexa'ya etkisi nedir?

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
alexa değerinin google sıralamasına veya prye etkisi olduğu varsayımı doğru gözükmüyor. ama bu iki veri üzerinde de etkisi olduğunu düşünenler var.
Alexa abd ziyaretçisini ölçmek için kurulmuş. ana hedefi tekil ziyaretçi ölçümü. ziyaretçi coğrafyası, sitede geçirilen süre, toolbar hep etkenler.

Muhendis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
PR ile direk olarak bağlantısı yok denilir. Ancak ben olduğuna inanıyorum. Bir iki sitemde backlink almadığım halde, Alexa düşüşüne paralel PR artışı gördüm. Çok etkisi vardır demiyorum, ama, az da olsa bağlantısı var bence.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Arkadaşlar pagerankla alexanın bir bağlantısı var mı? Hayır
50k alexası olan bir site pr0 olabilir mi? Evet
5 milyon alexası olan bir site pr 2-3 olabilir mi? Evet

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
Alexa ve Pagerankın hiç bir bağlantısı yoktur. Ki bakarsanız her ikisinin istatistik kriterleri farkılıdır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5