İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Pagerank Güncellemeleri Topiği

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ganez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
en son temmuz ayında forumlara aktif takılıyordum yaz boyu uzak kaldım foruma geldim aklıma ilk bu konu geldi bakayım dedim güncelleme olmuş mu ? yooh nerede güncelleme google kış uykusuna yattı bile.

zubar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
pryi ipleyen yok artık hocam kanımca. pr 4 site var ne gelen var ne giden.3 güncellemedir pr 4

(benim değil arkadaşımın)

fakirbey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google bu page rank sanıırm artık ya yıllık yapacak yada 6 aylık daha ıyımı oldu acaba buda tartısılır

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
Pageranka hala önem verenleri anlamış değilim. Pagerank olayı öldü. Zaten link alırken bile pagerank'a önem verenleri anlamış değilim. Pagerankı yüksek olsun sayfa nasıl olursa olsun deniyor...

Bide öyle sanıyorum ki google pagerank algoritmasında değişikliğe gidecektir.

SadeceDownload

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ya beyler niye anlamıyorsunuz. Pagerank olayı bitti
Google yeni algoritmasını bitirdi sayılır.
Artık PR değerleri güncelleme ile değil sitenin bazı kriterine göre uygulanacak ve bu uygulamada en önemli etki Sitenin kod tasarımı olacak.
Yani binlerce backlinki olan bir forum PR2 olurken hiç linki olmayan bir özgün tasarımlı site çok rahatlıkla pr3 olabilecek..
Googlenin bunda ki asıl amacı ticarete dönen bu backlink olayını yok etmek...

Misafir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Pagerank bence hala önemlidir. Fakat trust pagerank önemlidir. Bazı şişirme pr 6-7 sayfadan alınan backlinklerin etkisini göremesenizde, trust pagerank 6-7 olan sayfalar sizenizi güçlendirir. Fakat asıl olan güncellik ve farklılık. Aynı Konuyu farklı başlık ve oynanmış içerikle eklerseniz tutuyor. Birebir kopyalar tutmuyor. Fakat güncel olan site kopya dahi olsa tutuyor. En önemli etken güncellik yada sitedeki yorumlar diyebiliriz.
Pagerank bizlere gaz veriyordu. Güncelleme olmayınca gaz alamıyoruz.

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47
Pagerank bence hala önemlidir. Fakat trust pagerank önemlidir. Bazı şişirme pr 6-7 sayfadan alınan backlinklerin etkisini göremesenizde, trust pagerank 6-7 olan sayfalar sizenizi güçlendirir. Fakat asıl olan güncellik ve farklılık. Aynı Konuyu farklı başlık ve oynanmış içerikle eklerseniz tutuyor. Birebir kopyalar tutmuyor. Fakat güncel olan site kopya dahi olsa tutuyor. En önemli etken güncellik yada sitedeki yorumlar diyebiliriz.
Pagerank bizlere gaz veriyordu. Güncelleme olmayınca gaz alamıyoruz.

Kesinlikle sana katılıyorum. Çok güzel özetlemişsin.

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
bence hem pagerank anlamında hem de google'ın arama algoritmasında sorunlar var. kopya içeriklerin asıl içeriklerden zaman zaman daha üst sırada yer bulduğunu görüyorum.bunun mantığını anlamakta güçlük çekiyorum.güncellik ve içeriklere yapılan yorumlar önemli bir etken olmalı internetin mantığında zaten bilginin paylaşımı ve web sitelerinin kullanıcıları ile etkileşimi yatıyor.

birçok etken var ama google'ın algoritmasının içerik ve içeriğin girildiği zamana odaklı olması, özgün içeriği tespit edebilecek ve üst sıralarda yer verebilecek şekilde olması gerekir diye düşünüyorum.

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
Yemişim pr 'yi hit olsun gerisinin koy beline rahman gitsin

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
valla ben pr yi falan bıraktım, alexamı ve hitimi sağlamlaştırmaya çalışıyorum

dusesmoda

0
İyinet Üyesi
Reaction score
10
benim site 2 yıldır yayında 1000 lerce backlink var ama pagerank hep 0 hep 0

sorun ne olabilir site dusesmoda.com

X

Xman

Misafir
Daha önce satış yaptıysanızda google kara listeye almış olabilir, benim link sattığım sizinkiyle aynı durumdaki sitemin Pr sini nisan 2009 da sildi ve hala artırmadı google..

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
pr güncellemeyi unuttu sanırım google, ya da bu link satışlarından dolayı bıktılar askıya aldılar.

Rockco

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Pr olayı artık tarih oldu yada yılda 1 kez yapacaklar

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
pr yi ipleyen var mı hala? backlink index sayın ve alexanı geliştirmişsen ve hala pr alamıyorsan sorun kesin googledır, pr için uğraşmanıza gerek yok artık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5