İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Para kazanamıyorum

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Merhaba arkadaşlar,
biliyorum bu soru çok soru soruldu. Ama gercekten kötü durumdayım.
Günlük sayfa gösterimim 50 bini buluyor.
500 e yakında tık oluyor. ama tık başı ortalama 0,02$ geliyor. Bazen daha aşagı
Sizce ne yapayım? Sitem genel içerikli. Hilede yapmak istemiyorum. ama kazançım yerlerde ne yaparak yükseletebilriim?

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Tık başı 0,01$ olan siteleri filtrele (bu konuda bir sürü konu açılmıştır)

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Tık oranı galiba 1 civarında seyrediyor...

Buna göre öncelikle şunları bir denemenizi öneririm... Bunu 1 günlük sistemler halinde deneyin. Olumlu sonuç alıncaya kadar deneyin..

1- Reklam yerlerinde, renklerinde değişikliğe giderek tıklama oranlarını arttırmaya çalışın.
2- bilgi'ninde bahsettiği gibi filtreleme özelliğini kullanın.
3- Reklam yerleşiminde reklamın altında, üstündeki kelime bölgelerini değiştirin..!

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Filitreleme yapıyorum. Gördügüm az verecek reklamları temizliyorum buna ragmen böyle :(

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Site genel icerikli ise, filtrelemenin onemi artar. Arkadaslar guzel tavsiyelerde bulunmus. ek olarak , reklamlari sitenin sag bloguna aktarmayi dusunebilirsin.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Bazı büyük boyutlu reklam yerleşimlerinde sadece resim seçeneğini dene, blinko yuda felan filtreledin mi resim reklamlar daha iyi kazandırır

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Site genel icerikli ise, filtrelemenin onemi artar. Arkadaslar guzel tavsiyelerde bulunmus. ek olarak , reklamlari sitenin sag bloguna aktarmayi dusunebilirsin.

Geçenlerde forumdaki bir başlıkta sol bölgenin daha verimli olduğuna dair bir grafik vardı?

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Bilmiyorum artık ne yapacagımı :(
Kazancım gün geçtikte düşüyor. sanırım düşmyede devam edecek iyi çözümler bulmaya çalışacagım

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
heat-map.gif

Reklam yerleştirmeyi düzenleyerek CTR'yi %2 üzerine çekmek lazım. Tık ücretleri için pek birşey yapılabileceğini sanmıyorum legal yollar içinde, filtrelemenin de sanılan gibi bir faydası olmuyor genelde, bir nevi Türkçe sitelerin bahtı denilebilir, özellikle de içerik genelse, ucuz 200 reklamı engelliyorsun ucuz diğer 300 reklam çıkıyor.

Üstteki resim klasik ama etkili bir reklam yerleşimi göstergesi, renklerin sıcağa gittiği alanların farkedilirliği daha yüksek, o yüzden adı da ısı haritası.

gurcan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
En etkili yerleşim biçimini şöyle düşünün. Bir siteye girdiniz. Siteye giriş amacınız bilgi edinmek. Peki bu bilgi nerede yer alıyor? Muhtemelen Mehmet'in gösterdiği iç kısımda. E o zaman bu alana yakın yerlere yerleştirmelisiniz reklamınızı. O zaman daha etkli olacaktır.

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Geçenlerde forumdaki bir başlıkta sol bölgenin daha verimli olduğuna dair bir grafik vardı?
Sitenin icerigine yada tasarimina gore degisiyor sanirim. Yuksek hitli sitelerin birinde sag blogtaki verileri sayfa icine dagitip, yeni bir kanal acip oraya google reklami koydum. O kanal, sitenin diger reklamlarinin toplamindan daha fazla kazaniyor. Sitede metin fazla ise bu durumda ek olarak Mehmet'in belirttigi orta bolumede eklerim. Sol tarafta pek reklam birakmiyorum. Genel grafiklere saygi duyarim, benimkiler sadece kendi tecrubelerim;)

aly2400

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşım bırak yerleşimi falan sana harika bi tavsiyem var '' DNA '' içerikli site aç ve tıkLat ( kim tıklar bilemem ) müthiş para alırsın 390 tıka 100 dolar aldım :) veya sitende kanalları Rna ve Dna yap belki bi etkisi olur ama aklında bulunsun çok iyi kazandırıyor ;)

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
tıkLat ( kim tıklar bilemem )

Burada hile yapın bir gibi ifade görmekteyim... Eşe, dosta, arkadaşa tıklatın gibi bir anlam çıkarmaktayım ki hiç etik olmayan ve kural dışı bir hareket olur.

Lütfen mesajınızı editleyiniz. Çünkü bu gibi ifadeler, insanları bu yollara teşvik etmektedir...

aly2400

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Burada hile yapın bir gibi ifade görmekteyim... Eşe, dosta, arkadaşa tıklatın gibi bir anlam çıkarmaktayım ki hiç etik olmayan ve kural dışı bir hareket olur.

Lütfen mesajınızı editleyiniz. Çünkü bu gibi ifadeler, insanları bu yollara teşvik etmektedir...

Hayır editlemicem çünkü sen yanlış anlamışsın..İlk deneme olarak tıklat demek istedim zaten orda eşe dosta tıklat demedim tıkları bekle anlamınada gelir :) nasıl bakarsan öyle , nasıl istersen öyle anlarsın ;)

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilmediğin konularda sağdan soldan toplama 2-3 kopya yazıyla site yaparsan sonu anca hüsran olur. Birincisi organik hiti zaten az ve olan da tonla .edu ve otorite siteler varken senin sayfana gelmeyeceği için normal yolla kazanamazsın, yapay yolla kazanmaya çalışırsan da(oyun sitesine genetik reklamı verdim gibi yasak mı alla alla gibi) o kelimelere yüksek fiyat veren adamlar parası bol diye yüksek fiyat vermiyor, adamları enayi yerine koyarsan, Google'da reklamverenlerimizi korumak amacıyla.. gibi bir e-mail yollar, sonrası malum. Sonra sebepsiz/haksız yere banlandım :mad: diye konular vs. vs. vs.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
aly2400 amacım sizle polemiğe girmek değil. Ve arkadaşın konusunu da dağıtmak istemiyorum. O yüzden size bu konuda cevap vermeyi gereksiz görüyorum... Anlayan anlar zaten...

Siz DNA sitesi açın demişsiniz ama şöyle bir durumda mevcut. Arkadaşın zaten 50 bin hitli bir sitesi mevcut. Onun üzerinden kazançları nasıl yükseltebilirim diyor.

aly2400

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aly2400 amacım sizle polemiğe girmek değil. Ve arkadaşın konusunu da dağıtmak istemiyorum. O yüzden size bu konuda cevap vermeyi gereksiz görüyorum... Anlayan anlar zaten...

Siz DNA sitesi açın demişsiniz ama şöyle bir durumda mevcut. Arkadaşın zaten 50 bin hitli bir sitesi mevcut. Onun üzerinden kazançları nasıl yükseltebilirim diyor.

Galiba sen takıntılısın her şeyde birilerine takılıp yorum yapıyorsun :)

aly2400

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

ayrıca polemiğe girmek istemyorsan benden alıntı yapıpta yorum yapmamayı tavsiye ederim :)

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Arkadaşlar tartışma gerek yok. Boşverin. Az kazanayım yeterki siz tartışmayın.

zeus353

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
abi son 10 gündür bir çok farklı hesabımda ve sitemde ads geliri feci düştü. sorun başka bişey. reklamverenlerle ilgili veya gelir payı filan düşürülmüş olmalı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi