İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Paypal->YTL Kendiniz Yapın!

M

mehmettr

Misafir
Paypalı Nasıl YTL'ye Çevirirsiniz?
Bir çok webmaster arkadaşın en önemli problemi paypal bozdurmak

Paypal hesabınızdaki parayı eğer e-gold hesabınıza aktarabilirseniz
parayı YTL olarak çekmek çok kolay.
Asıl problem Paypaldaki paranızı e-gold hesabınıza aktarmak.

Henüz deneme aşamasındaki metodun adımları şunlar:
Adım 1)Paypaldaki paranız ile http://www.goldtrustexchanger.net/
vasıtasıyla e-gold almak.

Adım 2)e-gold hesabınızdaki parayı Uniclear hesabınıza aktarmak.
Uniclear'a üye olmak için tıklayınız

Adım 3)Uniclear hesabınızdaki parayı UniclearUnigo kartınıza aktarmak ve bankamatikten çekmek

Yukarıdaki sistemi kullanmak için bir e-gold hesabınız, bir uniclear hesabınız ve uniclear.com'dan edinebileceğiniz bir ATM debit kart olası gerkiyor.
Bu yöntemi isterseniz siz kendiniz kullanabilirsiniz.
Bu isler size uzun görünüyorsa bizimle en alttaki linkten irtibat kurabilrsiniz.

Aşağıdaki ücretler zaruridir:

www.goldtrustexchanger.net paypaldaki paranız ile e-gold almak istediğinizde (%5 + 7 $) almaktadır.Ayrıca Uniclear.com ise e-gold
u YTL olarak çekmek için (%2+4.5$) ödeniyor.

Kabaca paypaldaki paranızı YTL çekmek için %7+11.5 dolar ödüyorsunuz.
200 dolar ve üzerinde miktarlarda paypalda paranız varsa yöntem ideal görünüyor.

ayhan

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Uniclear neyse de 1 ay önce kuruşmuş bir servise paypal aktarımından bahsediyorsun. Ben riskli bulurdum açıkcası...

LUGAS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ben bunun daha garantili bir yolunu buldum ama daha denemediğim için yazmıyordum ama madem böyle bir konu oluştu bence bu aktarım şöyle olmalı
paypal>e-gold>stormpay>stormpay debit card sonrada atmlerden çekebiliriz diye düşünüyorum bir aylık bir şirkete herkes güvenmiyebilir(Uniclear) ama stormpay'i bilenler köklü ve güvenilir bir şirket oldugunu bilir...

G

guajira

Misafir
bu saydığın aktarımla şuankinden daha fazla komisyon ödenir dostum. bu durumda gereği yok.

adresim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bugune kadar paypal ile e-gold satan yerler hep fos cikti, dikkat edin!

G

guajira

Misafir
Bu arada zaten "pembekedi" gayet hesaplı bi biçimde bozuyor. tek kalemde hallediyorsun. bu kadar detaylı uğraşmaya da gerek kalmıyor.

%8 + 8$ karşılığın iş bitiyor. bu kadar basit. yok egold muş yok stormpay miş vs bunlarla uğraşmıyorsun.

M

mehmettr

Misafir
paypal bozma işini yapan arkadaşlardan bunu nasıl yaptıklarını paylaşmalarını bekliyoruz.
Eğer amerikada banka hesabı açtırmışlarsa bunu nasıl yaptılar?
Yada daha güvenilir bir yol varsa nedir.
Metodunuzu paylaşın uygulayan uygulasın, uygulamayan gene size başvurur zaten

M

mehmettr

Misafir
guajira' Alıntı:
Bu arada zaten "pembekedi" gayet hesaplı bi biçimde bozuyor. tek kalemde hallediyorsun. bu kadar detaylı uğraşmaya da gerek kalmıyor.

%8 + 8$ karşılığın iş bitiyor. bu kadar basit. yok egold muş yok stormpay miş vs bunlarla uğraşmıyorsun.

Demek isdediğim bu işi yapmak için uzman olmaya gerek olmadıgı.Hekes yapabilir nasıl oldugunu bildikten sonra.
Önemli olan paypal -> YTL çevriminin nasıl yapıldığı

M

mehmettr

Misafir
ayhan' Alıntı:
Uniclear neyse de 1 ay önce kuruşmuş bir servise paypal aktarımından bahsediyorsun. Ben riskli bulurdum açıkcası...

Riski biz üstlendik. sonuçlar forumda yazılacak.

G

guajira

Misafir
mehmettr' Alıntı:
Demek isdediğim bu işi yapmak için uzman olmaya gerek olmadıgı.Hekes yapabilir nasıl oldugunu bildikten sonra.
Önemli olan paypal -> YTL çevriminin nasıl yapıldığı

1- Bunu yapanlar uzman değil merak etme :)
2- Bu işi yapan arkaaşlara gelince:
a) Paypala para biriktirerek host domain ve bilimum masraflarını karşılıyorlar
b) Yurtdışında (eğer imkanları varsa kendi adlarına) bir tanıdıklarının hesabını kullanarak, türk bankalarına para aktarıyorlar.

Görüldüğü gibi uzman omaya gerek yok. Zaten sizin yöntemlerinizle de benzer hatta daha fazla komisyon verildiğine göre, kasmanın alemi yok :)

M

mehmettr

Misafir
Paypal- > emo ->YTL

Bahsettiğimiz şirket e-gold hesabımıza gerekli miktarı paypaldan aktarmıştır.

Güvenmek size kalmış
Ayrıca
Daha düşük oranda (%4+ 2$)paypaldaki paranızı EMO'ya aktarabilirsiniz.(www.emocorp.com) Emo'nun da debit kartı bulunmaktadır.Şuan bir resmini forumlarımızda bulabilirsiniz.
Bu yöntemi kullamak isteyen arkadaşlardan hiç bir aracılık alınmayacaktır.
Denemek isteyenlere saygıyla duyurulur.

Teşekkürler.

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
valla çok uzun iş nakit yerine ben hep domain alıyorum paypal deki para ile :)

D

Dahi

Misafir
peki bir Turk vatandasi ,ornegin almanyada yasiyor ise , almanyada actiracagi banka hesabina paypaldan para alabilirmi?

OnurSQL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
guajira' Alıntı:
b) Yurtdışında (eğer imkanları varsa kendi adlarına) bir tanıdıklarının hesabını kullanarak, türk bankalarına para aktarıyorlar.

Görüldüğü gibi uzman omaya gerek yok. Zaten sizin yöntemlerinizle de benzer hatta daha fazla komisyon verildiğine göre, kasmanın alemi yok :)
bekir baba son noktayı koymuş. uzatmaya gerek yok gençler :)

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
OnurSqL' Alıntı:
bekir baba son noktayı koymuş. uzatmaya gerek yok gençler :)

ben de paypal bozan taraf olduğumdan uzatmak istemedim.
bu konu defalarca konuşulmuş forumda hala olaya yeni giren arkadaşlar google a girip bir arama yapıp bulunan sonuçlardan bir yerlere üye oluyorlar.

sonra buraya yeni bir konu açılır bir iki hafta sonra..
"paypal i bilmem şuraya buraya yatırdıum sonra ne yapacam?"

bence güvenilir yolu zorlayın. biraz komisyon oranını düşürün vs. ama vazgeçmeyin.
(Bayram'dan sonraya kadar ben uygun değilim bu arada..)

saygılar

M

mehmettr

Misafir
guajira' Alıntı:

Belirrtiğim yöntemde illlaki egold'a para aktarmaya gerek yok

%4+2$ ile EMOcorp da hesabınız varsa da halledebilirsiniz.
Benim asıl takıldığım şey arkadaşların bazı eksikliklerden faydalanarak aracılık ücreti almaları ,çok özel bir bilgi imiş gibi bazı şeyleri paylaşmamaları.
Burda sadece bazı şeyleri paylaşmalarını istedim.Sizin açıklamanız için de teşekkür ederim.
Hem saygı hem sevgiler.

G

guajira

Misafir
mehmettr' Alıntı:
Benim asıl takıldığım şey arkadaşların bazı eksikliklerden faydalanarak aracılık ücreti almaları ,çok özel bir bilgi imiş gibi bazı şeyleri paylaşmamaları.

Hocam, paylaşımın için teşekkürler. Ama şunu açıkca belirtmek istiyorum tekrar. Kimsenin kimseden bişi sakladığı yok. Ortada özel bir bilgi de yok. Dediğim gibi kimi arkadaşlar net alışverişlerini paypalla yapıyor. belli bir yüzdeyle bozarak bu alışverişin bi kısmını bedavaya getiriyor. Yani bu kişiler isteseler paypal bozmazlar.

2. gruptakiler ise, okumak için yurtdışına gidenler, yurtdışında yaşayanlar ya da yurtdışında akrabası olanlar o ülkelerde hesap açtırıp parayı o banka aracılığı ile tr ye aktarıyorlar.

Takıntını anlıyorum, ama mesele muhim bişi diil yani. Bu arkadaşlar sonçta istemeseler bu işi yapmazlar. o zaman nolur milletin paypalı elincde kalır ya da farklı servislerde erir gider.

İyi çalışmalar

ayhan

0
Yasakli Uye
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben paypal bozuyorum ama işim değil... geçimimi bu yolla sağlamıyorum yani. Sonuçta paypaldeki para ile ebay başta olmak üzere internet üzerinden alış veriş yapıyorum. quajira'nın dedikleri aynan geçerli ki ben birinci gruptayım bu anlamda. Sır filan yok. Paypal bozmasam ne olur... hiiiç... sonuçta zaten harcadığımdan fazla para war hesapta ama birilerinin ihtiyacı warsa nakite benimde durumum uygunsa belli bir komisyonla bu parayı bankada tutmak yerine paypalde tutmak bana uygun geliyor... hepsi bu :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5