İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

phpmyadmin de geri yükleme ve browse seçeneği

Ramses

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben pypmyadminde yedeği geri yüklemek istiyorum ama yedek dosyasını illa kendi bilgisayarımdan mı almam gerekiyor Ben sunucuya gönderdim yedek dosyasını oradan phpmyadmine aktarmak istiyorum ama browse'a tıkladığımda kendi bilgisayarımı gösteriyor sunucumu göstermiyor Yardımlarınızı bekliyorum Saygılar

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Phpmyadmin değil de veritabanı oluşturup, sql i ftpye attıktan sonra bigdump.php ile import etseniz daha kolay olur gibi geliyor. Böylelikle istediğiniz şekilde de yapabilmiş olursunuz.

Ramses

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
phpmyadminden aldığım birkaç çeşit sql vardı ama bigdumpla çalışmadı. Her forumda farklı anlatılmış yedek alma. Nereler işaretlenecek nereler boş kalacak tam anlayamadım ki bende :( Adam gibi yedek alabilsem olacakta bir türlü beceremedim

Immunity

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yedek alırken eğer panel kullanıyorsanız, örneğin cPanel : cpanel içerisinde backup'tan generate full backup dedikten sonra, yedeğin tamamlanmasını bekleyip yine aynı linkten yedeği indirebilirsiniz. Böylelikle tüm sitenin kusursuz yedeği alınır. Yine backup içerisinde de full yedek almadan, sadece sql yedeğini de alma şansı tanır cPanel.

Eğer sql yedeğini phpmyadmin de alıyorsanız, Export seçeneğine gelip tüm tabloları "Select All" diyerek seçmelisiniz. Eğer veritabanı büyük ise, altta size sıkıştırmayı isteyip istemediğinizi de soracaktır. Dumplamamasının sebebi mysql versiyon farkı da olabilir.

Lütfen yapmak istediklerinizi detaylı olarak yazınız. Daha iyi yardımcı olabilirim ya da diğer arkadaşlar olabilirler.

DEKAN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
phpmyadminden aldığım birkaç çeşit sql vardı ama bigdumpla çalışmadı. Her forumda farklı anlatılmış yedek alma. Nereler işaretlenecek nereler boş kalacak tam anlayamadım ki bende :( Adam gibi yedek alabilsem olacakta bir türlü beceremedim

bigdump'in son sürümünü indir.. eskisinde yüklemiyor bazen..

Ramses

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Forumun şu anda olduğu yerdeki panelimde plesk yeni sunucumdaki panelde plesk o yüzden cpaneldeki gibi yedek alamıyorum.

Alacağım yedek vbulletin forumun yedeği ve onu yeni sunucuya aktaracağım.
Forumun şu anda bulunduğu sunucu windows yenisi ise linux. SSH ile yedek alamıyorum ve phpmyadminden 2-3 yolla yedek almayı denedim ve bigdump'la yollamaya çalıştım her defasında hatalar verdi. Hata örneklerini yazayım

Stopped at the line 355.

At this place the current query includes more than 300 dump lines. That can happen if your dump file was created by some tool which doesn't place a semicolon followed by a linebreak at the end of each query, or if your dump contains extended inserts. Please read the BigDump FAQs for more infos.

Error at the line 12: CREATE DATABASE `dbadi_` DEFAULT CHARACTER SET latin1 COLLATE latin1_swedish_ci;

Query: CREATE DATABASE `nokiacep_` DEFAULT CHARACTER SET latin1 COLLATE latin1_swedish_ci;

MySQL: Can't create database 'dbadi_'; database exists

Stopped on error

Her türlü yedek almayı denediğimi zannediyorum daha ne yapabilirim ki :(

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5