İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

pr 6 olmak icin

war

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar pr 6 olabilmek için kaç adet pr 5 sitede link bulunması gerekir veya kaç adet pr 7 de linkimiz olması gerekir. Bunu belirten site vardi ama adını unuttum :(

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
1 adet resmiyet kananmış bir pr7 den link alman yeterli.ör:belgelerim.org dan anasayfadan 1 link yeterli

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar pr 6 olabilmek için kaç adet pr 5 sitede link bulunması gerekir veya kaç adet pr 7 de linkimiz olması gerekir. Bunu belirten site vardi ama adını unuttum :(

bu google botuna bagli gibi herkes pr 6 etmek ister kelimede ilk sırada olmak icin 600 siteden link alman gerekli biliyorum vede alan kisilerinde birden bire pr si 6 olmustur Eee birazda sans gibi bir olay

B

bazobehram

Misafir
Pr güncellemeden 2 ay önce açtiğim site 0`dan pr5 e yükseldi ve bütün alt sayfalarinin pr si 4 oldu.Öyle ahim şahim sitelerden de link almadim.(toplam 200 linki vardi)İçerik ile ilgili kanimca ve birazda şans.:)

dizayn1st

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sadece pr si yüksek sitelerden link almak yetmiyor, bu sitelerin dışarıya fazla link vermemiş olmasıda önemli, pr 7 olan bi linklist den link almanın çok çok fazla bir yararı olmaz. pr hesaplanırken yüzlerce değişken hesaba katılıyor diye biliyorum :)

Webalemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bildiğiniz ücretli pr 7 ekliyebileceğimiz site varmı acaba :)

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir teoriye göre; 101 gerçek PR-5 linkle pr-6 olunur.

Tabi doğruluğu kanıtlanmamıştır ama estimation araçları (gpr checker'lar vs) buna benzer bi algo kullanır(kullandığı söylenir).

AksamGunesi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
arkadaşlar pr6 olabilmek için önce pr 4 yada 5 olmak gerekir. Pr4 pr5 0 dan direk cıkabilirsin. Cıkan arkadaşlar nasıl cıkıyor derseniz icerik , popülerlik, sitenin kodlaması...

pr 6 olabilmek icin önce en az pr 4 olmak lazım pr4 iseniz eger pr6 pr7 birer link alın olursunuz . :)

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
PR ile içeriğin alakası yok bence , tıpkı PR ile SEO'nun alakası olmadığı gibi. eğer alakası olsaydı google'da hiçbir kelimede pr4 ten önce pr3 sitenin çıkmaması lazımdı ...

PR : yine PR'ı yüksek siteden link almaya bakar.
Google Seo : İçerik uyumlu siteden link almaya bakar.

Google Seo için örneğin ; 6 tane pr6 çöp siteden link aldın.
onun yerine 3 tane içeriğinle alakalı pr'ı düşük link alman daha mantıklı.

Priapos

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ayrıca unutmadan , Sağlam adımlarla PR yükseltmek istiyorsanız mutlaka pr0,1,2,3,4 ten de linkler almanız gerekmekte..
Şöyle açıklayayım..

Hülya avşar (pr8)
Tarkan 'da (pr9) olsun...

Siz'de onların oturduğu sitedeki güvenlik görevlisi olun ki sizi çok iyi tanıyor , seviyorlar..

Ancak siz popüler misiniz ? hayır..

ben ve aytuğ'da , pr1-2 ler olalım...

Biz , seni tanıyoruz (halk olarak) üstüne üstlük hülya ve tarkan bile tanıyor..

işte şimdi popülersiniz..

X

Xman

Misafir
2 tane pr7 siteden link alsan yeter, belki ilk değil ama 2. güncellemede en az 5 olursun.

SavaS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
9 aylık konuyu doğurtmuşsunuz :D bende birşey yazayım...

@AksamGunesi
"arkadaşlar pr6 olabilmek için önce pr 4 yada 5 olmak gerekir. Pr4 pr5 0 dan direk cıkabilirsin. Cıkan arkadaşlar nasıl cıkıyor derseniz icerik , popülerlik, sitenin kodlaması...

pr 6 olabilmek icin önce en az pr 4 olmak lazım pr4 iseniz eger pr6 pr7 birer link alın olursunuz "

neyi kanıt göstererek bunu söyleyebiliyorsun ? Ne alakası var pr 6 olmak için sitemin pr 4 veya 5 olmasıyla? PR 0 olan siteler nasıl güncellemede pr 5 olabiliyorsa, yine pr 0 olan bir site, güncellemede backlinklere göre birden pr 6 hatta 7 bile olabilir. PR 6 olmak için sitenizin pr 4 veya 5 olması gerekmez.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5