İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Pr Dalgalanması 18.02

Eqsilon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Sanırım Google'da dalgalanmalar yaşanıyor.Pr'larım düştü.Yakın bir zamanda güncelleme gerçekleşebilir.
Bilginize.

Kahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
PR dalgalanması yok gibi.Değişen site yok bazen toolbar takılabiliyor.Pr si geri düzelir.Birkaç arkadaşın öyle olmuştu.

erdjan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ya bizim sitelere hic ugramaz oldu. Hele sitemin bir tanesine hic mi hic ugramiyor

cafercer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende de bir değişiklik yok ama evet yakında olacak gibi.

Eqsilon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
aynen ya 1 haftadır sıfırda bir sitem zor durumda kaldım..

Gookhan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Hiçbir değişiklik yok, güncelleme ay sonunda olacak. 1 hafta daha sabredin.

Ganez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
google index ve backlinklerim sürekli değişiyor özellikle backlinklerim 6k dan 5.4k kadar düştü.
bir dalgalanma olduğu kesin anacak güncelleme ne zaman olur bilemem bakarsın yine geçenki gibi 1 nisan da olur

jacktheblack

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14
google index ve backlinklerim sürekli değişiyor özellikle backlinklerim 6k dan 5.4k kadar düştü.
bir dalgalanma olduğu kesin anacak güncelleme ne zaman olur bilemem bakarsın yine geçenki gibi 1 nisan da olur

Bununla ilgili bir sorun yok. Bende araştırdım ve nedenini buldum bu indeks düşüp çıkması ile ilgili. Resmi olarak google vermiş bunun cevabını.

http://www.google.com/support/forum/p/Webmasters/thread?tid=12785ecb88b7436d&hl=en

Bu linkten bakabilirsin. İngilizcen yoksa kısaca özetleyeyim. Sen sorgulama yaptığında google devamlı olarak farklı data merkezlerinden sorguluyor siteni. Nasıl Pagerank sorgularken bir çok farklı IP'den bakabiliyoruz bu şekilde sorgularken değişkenlik gösterebiliyor data merkezinin tuttuğu dataya göre. Yani senin atıyorum 1500 indeksin varken bir yerde 1500 indeks görünüyorsa bu A data merkezi tam olarak tutuyordur. Farklı zamanda bir kez daha sorguladığında100 görünüyor B data merkezinden sorguluyordur ve B data merkezi senin siteni tamamen indekslememiştir.

Bu yüzden sorgulama yaptığımızda değişkenlik gösteriyor indeksler.

Ganez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
Bununla ilgili bir sorun yok. Bende araştırdım ve nedenini buldum bu indeks düşüp çıkması ile ilgili. Resmi olarak google vermiş bunun cevabını.

http://www.google.com/support/forum/p/Webmasters/thread?tid=12785ecb88b7436d&hl=en

Bu linkten bakabilirsin. İngilizcen yoksa kısaca özetleyeyim. Sen sorgulama yaptığında google devamlı olarak farklı data merkezlerinden sorguluyor siteni. Nasıl Pagerank sorgularken bir çok farklı IP'den bakabiliyoruz bu şekilde sorgularken değişkenlik gösterebiliyor data merkezinin tuttuğu dataya göre. Yani senin atıyorum 1500 indeksin varken bir yerde 1500 indeks görünüyorsa bu A data merkezi tam olarak tutuyordur. Farklı zamanda bir kez daha sorguladığında100 görünüyor B data merkezinden sorguluyordur ve B data merkezi senin siteni tamamen indekslememiştir.

Bu yüzden sorgulama yaptığımızda değişkenlik gösteriyor indeksler.

bilgi için teşekkürler ayrıca dedikleriniz mantıklı insan aklına yatıyor
doğru olabilir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi