İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Pr Güncellemesi Başladı

M

maiL

Misafir
7.9 mu maşallah :) aman inşallah olur. valla sevinirim de yani.

webyazilim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
heyecanla bekliyorum ama yükselmeme ihtimali olmayan iki sitem aynen dururyor. ama pagerank gizlenecek gibime de gelmiyor değil. fazla manipüle edildi.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
benim sitelerimde herhangibir değişiklik yok

izuner

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
herşeyin pagerank a programlı olmadığını gördüğümüz an başardığımız andır.

utkuts

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bencede tam olarak başlamamıştır.. 1 hafta sonra diye umuyorum :)

Ben 3 aydır umuyorum ama tık yok. Bence pr güncellenmesi daha olmaz. Herkes kaldığı yerde. Belki güncellenmiştir ama biz göremiyoruzdur. Olamazmı? Google kendi görüyor ona göre sıralama indexleme vs vs yapıyordur. Ama link değişimini ve satışını önlemek için bize göstermiyor olabilir..

ebubekir

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Ben 3 aydır umuyorum ama tık yok. Bence pr güncellenmesi daha olmaz. Herkes kaldığı yerde. Belki güncellenmiştir ama biz göremiyoruzdur. Olamazmı? Google kendi görüyor ona göre sıralama indexleme vs vs yapıyordur. Ama link değişimini ve satışını önlemek için bize göstermiyor olabilir..

Bu çok mantıklı. Bence google bu işten başkalarının para kazanmasına razı değil.

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben uzun zamandır pr değişen biyer görmedim :)
Bu gizli pr olayı olabilir. Banada mantıklı geliyor.

G

GoogleGUY

Misafir
Pagerank için fazla zaman kalmadı. Son demlerini yaşıyor. 1 yıla kadar ranking algoritmasından PR'ın tamamen çıkacağını tahmin ediyorum. Link alıp satma ve comment spamming hadiselerinden bunun suyu çıkmıştı. Google link satan sitelerin PR değerlerini düşürmeye başladı ve ilk kez açık olarak Matt Cutts tarafından link satan sitelerin banlanacağı ifade edildi. Uzun zamandır toolbar PR güncellenmiyor. Kimse neler döndüğünü bilmiyorum elbette Google haricinde. Google toolbarını hala dağıtıyor olmak için PR yalanının arkasına sığınmaya devam ediyor. Çünkü başka türlü bu kadar Google toolbar kullanılamayacak. Bu tool ile istatistik topluyorlar. Bekleyip göreceğiz. Dediğim gibi benim tahminim Google PR kavramını terk edecek ve bunun sinyallerini Mayıs ayından beri süregelen algoritma değişiklikleri ve atlayıp zıplayan arama sonuçları ile verdi. PR harici yeni birşeyler deniyor diyorum ben.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Ben google' nin yerinde olsam daha farklı şeyler yapardım zaten şu anda site kullanım istatistiklerini inceliyor gerek toolbar gerekse analitycs ile bir site eğer google' nin istediği gibi aranan içeriği kullanıcılarına sağlıyorsa o sitede dolaşım fazladır, hemen çıkma oranı düşüktür dolaşımın fazla olduğu sitelere pr değeri ve arama sonuçlarında farklılık verecek bir algoritma geliştirilebilir, tamamen kaldırılacağını düşünmesemde daha sert daha zor bir pr algoritmasının olabileceğini tahmin ediyorum ben...
Zaten mantıkta pr dediğimiz şeyde sayfa önemi, yani google var olduğu sürece bize göstermesede kendince bazı sayfalara önem verecektir e buda bir sayfanın arama sonuçlarındaki yerini gösteren bir durum, zaten şu anda toolbar pr değerinin arama sonuçlarına çok çok bir etkisi bulunmuyor bunu arama sonuçlarındaki sıralamayı etkileyeceğinden dolayı yapacağını sanmıyorum ben, link alım ve satımlarında etken değerin pr olduğu için yani ana konu link alım ve satımları olduğunu düşünüyorum ben...
Birde arama sonuçlarındaki değişiklik birazda şuna bağlı, google arama sonuçlarını etkileyecek güncellemeleri daha sık yapmaya başladı bir dc de 1. sırada çıkan bir site başka bir dc de ilk onda bile olamıyabiliyor en güncel hangisiyse o sonuç yakın bir zamanda etkin olarak çıkmaya başlıyor benim gözlemlerimde böyle...
Durmuyorki yerinde google bot canım :p

KaRaKTeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
birşey dikkatimi çekti arkadaşlar sizinle paylaşmak istiyorum,
bir arkadaşımın sitesi 2005 kayıtlı domaini benim en değer verdiğim bir domainimin üstüne 2 defa daha güncellendi işin tuhaf tarafı ise her iki güncellemesinde de düşüşler yaşadı sizce bu durumdan birşeyler çıkartabilirmiyiz yoksa boş bir gözlemmidir ?

i.ari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Uzun zamandır sadece 1 tane subdomainim güncellendi oda agustos ayında başka hiç bir güncelleme olmadı. O kadarda güncelleme için link satın almama ragmen. Yani ücretli link alınmıyacak.

bilgislem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
butun domainlerim hala aynı pr de değişmedi hiç birşey 650 backlink li pr8 backlin var domainde bu bile hala aynı :(

G

GoogleGUY

Misafir
Google bir dev anlaşmalı siteler arama sonuçları haline dönüşecek ilerde. Demek istediğim ilk sayfada wikipedia, youtube, answers.com, google groups vs. sonuçları geriye kalan sonuçlar diğer sitelerden olacak. Adamların ulvi amacı belli: Tüm internet ihtiyaçlarına cevap verecek servisleri sunmak ve anlaşmalı olmadıkları servisleri dışarıda bırakmak. Onlar da haklı birşey diyemiyorum. Hangi metodu sunsalar uyanıklar tarafından sömürüldü. Spam ile doldu arama sonuçları. Adamlarda devasa bir arama istatistiği ve internet kullanıcı ihtiyaç/davranış verileri mevcut. Herkese herşeyi sunduktan sonra neden başka siteleri aramalarında ilk sıralarda göstersinler ki? Spam yok, kaynaklar güvenilir daha ne olsun Google açısından. Bence buna hazırlıklı olun. "Internet = Google Servisleri" çağı hazırlıkları yapılıyor.

Z

Zion

Misafir
Google bir dev anlaşmalı siteler arama sonuçları haline dönüşecek ilerde. Demek istediğim ilk sayfada wikipedia, youtube, answers.com, google groups vs. sonuçları geriye kalan sonuçlar diğer sitelerden olacak. Adamların ulvi amacı belli: Tüm internet ihtiyaçlarına cevap verecek servisleri sunmak ve anlaşmalı olmadıkları servisleri dışarıda bırakmak. Onlar da haklı birşey diyemiyorum. Hangi metodu sunsalar uyanıklar tarafından sömürüldü. Spam ile doldu arama sonuçları. Adamlarda devasa bir arama istatistiği ve internet kullanıcı ihtiyaç/davranış verileri mevcut. Herkese herşeyi sunduktan sonra neden başka siteleri aramalarında ilk sıralarda göstersinler ki? Spam yok, kaynaklar güvenilir daha ne olsun Google açısından. Bence buna hazırlıklı olun. "Internet = Google Servisleri" çağı hazırlıkları yapılıyor.

Bunu yapamazlar zira bu internetin sonu olur bir nevi. Evet; isterlerse pekala bunu başarabilirler lakin bir süre sonra aranılan şeylerde çıkan kaynaklar standart hale dönüşürse zaten kitlenin kendisi bu adresleri ezberler. Ve google'a ihtiyaç duymaz hale gelir. Ben her aramamda wikipedia ile karşılaşacaksam neden google'a tekrar girip arama yapayım ki?
Kendilerini böylesi bir sonuç için riske atmayı göze alacaklarını sanmıyorum.

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Evet Zion 'un dediği gibi her bilgi eksenli aramada wiki ilk sırada çıkacaksa neden google da arayayım wikiye girer direk orada arama yaparım. Sadece şu gerçek ki kopya içerikler zamanla yok olacaklar. Çoğu rekabeti bol kelimelerde ilk sayfaya çıkmak eskisi kadar kolay olmayacaktır (umarım)

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bence herseyi Pr ye baglamayin. Iyi bir optimizasyon her zaman icin pr den önemlidir. ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5