İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

PR5 sitem indexlenmiyor.

C

constantine

Misafir
Domain ismi : www.emlak.net
Subdomain : emlak.siteismin.net
Uzantı: www.siteismin.net/emlak.html

Google ilk olarak yukarıdaki düzene göre siteleri sıralamaktadır. Tabii bunda pagerankında önemi büyük. Daha sonra Title desc.. keywordlara ve sitedeki yazılara göre sıralamaktadır. Site ismin tasinmaz.com oldugundan ilk siralarda olman zor bence..

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
emlakçı da 1. emlakçılar da 3. çıkıyorum. Emlak ta da ilk sayfada çıkmam yeterli. emlak.tasinmaz.com/emlak.asp yi deniycem bugün.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kafama en çok takılan bişey daha var aslında. Bir dünya robot hergün geziyo siteyi. Google 1-2 sayfa gezip gidiyor. Gelmişken neden yeni linkleri indexlemeden gidiyor ?

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
constantine' Alıntı:
Domain ismi : www.emlak.net
Subdomain : emlak.siteismin.net
Uzantı: www.siteismin.net/emlak.html

Google ilk olarak yukarıdaki düzene göre siteleri sıralamaktadır. Tabii bunda pagerankında önemi büyük. Daha sonra Title desc.. keywordlara ve sitedeki yazılara göre sıralamaktadır. Site ismin tasinmaz.com oldugundan ilk siralarda olman zor bence..

Bu tamamen yanlış bir bilgi.
Ben anlatmaktan yorulmama devam ederek bir kez daha pagerank diyecegim.
olaya bir örnek verecem ve bitircem.
"failure" ingilizce kelimesi yetersiz başarısız demektir.
şimdi google.com.tr girin bu kelimeyi yazın ve çıkan 1.siteye bakın.
President George W. Bush.

hani domain
hani subdomain
hani title
hani desc
hani keyword

hiç birinde bu kelime geçmiyor.Google amcanın büyük sırrı ortaya başkanlık seçimlerinde çıktı.Google için en önemli kriter PAGERANK yada diger bir degişle insanların size link vermesi.
başkan bush olayının özeti şu. Büyük pagerank degerli amerikan gazeteleri manşetler attı başkan Bush failure diye google da bu sitenin içerigini failure oldugunu sandı ve sonuçlarda 1 numaralı yaptı.
%90 pagerank etkili %10 diger faktörler önemli.(yani domain, subdomain title )
benim "kertenkelelerinciftlesmesi.com" gibi bir domainim olsa büyük pageranklı siteleri en az pr6 sitelerden bahsediyorum.
bana emlak diye link verseler ben, emlak aramalarında birinci çıkarım.

Bu iş için 2 adet pr7 üç adet pr6 link benim emlak kelimesinde birinci olmama yeter. www.kertenkelelerinciftesmesi.com domain adresim için.
Pr8 demiyorum çünkü pr8 ve üzerindeki siteler mimlenmiştir.işe aramaz :rolleyes:

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
taktın şu kertenpklelere:)
Şöyle bir soru geliyo yine aklıma. Ben biyere sitemi eklerken Tasinmaz.com, EMLAK diye kaydediyorum. Emlakçı diye biryere kaydetmedim. Ama emlakçıda 1. çıkıyorum. Tamam emlak ta 1. sayfada çıkmayabilirim ama 380 küsüre yükseldim maximum. Hatam ne olabilirki?

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sonunda index sayım değişti. 27 sayfam 23 e düştü :) Yahoo bot 10 sayfa geziyo her geldiğinde. Alexa bile gelmiş 25 sayfa gezmiş. Google kaytarıyo galiba bu aralar.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
TRextra.com
1. Yahoo! Slurp 102
2. MSNBot 87

PR0 trextra.comu yahoocuk ve msncik bulup ne güzel indexledi. Google kaytardığı için bunlar daha faal bu aralar galiba. Birde Alexa botu neyi indexliyor? 45 sayfada o gezmiş.

YahOo bugün Tasinmazdan 13 sayfa indexlemiş. Her Allahın günü biton bot geliyor. Google hariç herkes birşeyler yapıyor. Heralde kafayı yicem bu işin sonunda.

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google nihayet geldi 2 günde 44 sayfa gezdi ama google da arıyorum hala 23 sayfa indexli gözüküyo. Gezipte indexlememe diye birşey olabilirmi ? Beğenmedimi yoksa siteyi :)

gonencemlak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
700 sayfa Dmoz kayıtlı 9 yaşında gonencemlak.com.tr sitemiz yıllardır Pr3 ne iniyor ne çıkıyor. Son üç ayda 120 sayfa güncellendi. Bot ziyareti sık. Yazılarınızı okudum. Oldukça yararlı. Birşeyler yolunda değil gibi?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5