İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

progeniushosting.com 'dan ve yaveri ixirhosting.com 'dan uzak durun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

egemens

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
3 gün önce sunucumu formatlamak zorunda kaldım. iyi niyetli progeniushosting.com da format olayı bıtene kadar sıtelerımı onun serverinde barındırabılecegını soyledi. bizde iyiniyetimizle kabul ettik. ama asıl maksatları bızım scrıptleri calmakmış anlayamadık. pıyasada bedava bulunan www.bermpat.com un scrıptını bıle calmaya tenezzül etmişler.

progeniushosting.com scrıptı alıp ixirhosting.com a kurmuştur. Aşağıdaki resim ikisinin arasındakı bagı gosterıyor.
asasasa9bl.jpg

progeniushosting.com ile konusmaya çalıştım bir sürü küfür yedim o kadar. Aşağıdaki linktede ixirhosting.com da silmeyi unuttugu benim extrame sayacımın linkleri var.
asa8rs.jpg

birde ödeme bildirimi sayfasında benim hesap numaralarımı degısmeyı unutmuslar:) ama banka bilgilerini değişmişler eferim.
ads305z0oi.jpg

yazıklar olsun dıyorum ve sizleride uyarıyorum bu adamlarla iş yapmayın.

hostturka

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sedat ve mehmet olarak 2 kişi bu arkadaşlar mehmet beyin sanmıyorum bölye bişey yapıcağını sedat konuusnda yorumsuz kafasına göre suspend eden bi insan :D gecmiş olsun

Gökhan~

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ProgeniusHosting.Com'da ki Mehmet Bey'i yakından tanıyorum.Sahsen kendisi böyle birşey yapacak kadar ucuz bir kisilige sahip degil.Sedat Bey'i ise hiç tanımıyorum ama mehmet bey işini severek yapıyor.böyle birşey yapacağını hiç sanmıyorum.Yine de olayı tamamiyle araştırırsanız rahatlığa kavuşabilirsiniz.

Mask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kimin yaptığı önemli elbette
ama yinede geçmiş olsun demek isterim.

Gökhan~

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba

Bu yazımı ProgeniusHosting.Com Sahibi Mehmet Bey yazmis bulunuyor.benimle ilgisi bulunmamaktadir.yazi tamamiyle kendisine aittir.arkadasa cevap niteligindedir.affiniza siginiyorum.

Ben pro Genius Yazılım Firması sahibiyim. Bu vatandaşın vps server sinan beyden alması itibari ile serverı ücretsiz olarak kurdum. Windows sorunundan dolayı 3 defada kurdum.Ayrıca sürekli servis çekebileceğimi vede servis bedeli aylık 15 $ alacağımı ama kazanınca ödemelerini hemen ödemezlerse sorun olmıcağını söyledim.Ayrı vps den trhostum.com a kurdum.trhostum.com dada aynı script var.Sorduğumda nerden aldınız diye marezlerde olduğunu söylediler.Bedavaymış bu script.Ben bir çok Hosting sitesine üye olurum.Çünkü script yapısını incelemek için. İxirhosting.com da benim bayim. Bana gelip scripti düzenlememi söyledi.Bende kabul edip sordum nerden aldın diye marezlerde var.Bende şüphelenip serverı kontrol ettim acaba fso açığı varmı diye yoktu.Ardından daha düzgün sormadan şerefsiz diye küfürler etmeye başladı.Bak arkadaşım son kez diyorum ben bir çok kişiye parası yok diye Hosting verdim. Sanada acıdım 3 gün sitelerin kapalı diye serverıma taşıdım. Yaptığın çok ayıp daha araştırmadan böyle suçlayamazsın daha birkaç günlüksün kendini bir halt sanma. O serverı kurduğum gibi indirmesinide bilirim ama bana yakışmaz.Suçlaman çok ağır benim müşterilerimin absürt ve mp3 gibi şeylerin haricinde ne yayınlıyorlarsa buna ben karışamam.Senin scriptinin onda neden geziyor diye sor ixirhosting e bana değil dedim sen yine gelmiş suçluyorsun daha çok toysun.Bu işlerde yenisin zaten birkaç aya kalmaz bu işi bırakacaksın bunuda biliyorum o yüzden benimle boy ölçüşme.Beni bilen biliyor nasıl hizmet verdiğimi.Öyle olsa trhostum.com scripti dururken senin scriptini neden alayım veya bedava script diyorsun neden bedava scripti ben bu şekilde alayım.Benim Türkiye sunucumda birbirinden değerli scriptler var.Ayrıca benim Hosting scriptlerim var kendi scriptlerim yerine neden seninkini vereyim yandışı diyorsun.

egemens

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba bu yukarıdaki yazıya yorumu biz yapmak istemiyorduk ama... neyse

Ekran görüntülerinde de göründüğü gibi scriptin içinde bizim sonradan eklediğimiz ve değiştirdiğimiz kodlar/bilgiler yer almaktadır. Biz size güvenerek kendi sunucunuza taşımanızı kabul ettik. Demişsiniz ki aynı script trhostum.com' da da var oonu görmedik bilemeyiz bizim bilgilerimiz mi var ama bizi asıl ilgilendiren ixirhosting.com dur. bizim merak ettiğimiz ixirhosting.com da nasıl oluyorda banka hesap numaralarımız gizli koyduğumuz extereme tracker kodumuz hatta ve hatta 2 gün önce baktığımda bizim satış belirlediğimiz hosting özellikleri ve fiyatları aynı oluyor. ne kadar tesadüf değil mi ? şu yazılarınız insanın içinde şüphe uyandırıyor. " İxirhosting.com da benim bayim. Bana gelip scripti düzenlememi söyledi.Bende kabul edip sordum nerden aldın diye marezlerde var." bu script benim msn listemde de kayıtlı olan bir arkadaşım tarafından yapıldı. önceleri ücretle satıyordu ancak sonra kendisi bedava dağıttı bu scripti yani script marez değil. başka bir siteden indirmiş olsa bile scriptin orjinalinde bizim editlediğimiz kısımlar yok bizim banka numaralarımız bizim fiyatlarımız yok bu söylediğinizin yalan olduğu ortada.

" daha birkaç günlüksün kendini bir halt sanma " bu kelimeye gerekli yorumu sanırım bu yazıyı görenler yapacaktır.

" O serverı kurduğum gibi indirmesinide bilirim ama bana yakışmaz " güzel tehdit etmişsiniz tebrik ederim. gerekli incelemeyi cumhuriyet başsavcılığı yapacaktır.

" Bu işlerde yenisin zaten birkaç aya kalmaz bu işi bırakacaksın bunuda biliyorum o yüzden benimle boy ölçüşme " bu işlerde sizin sandığınız kadar yeni değiliz. sadece server kiralayarak bu işi yapmakta yeniyiz. daha önce reseller olarak çalışıyorduk. ayrıca her yeniye köstek mi olmak gerekir ? siz annenizin karnında mı öğrendiniz bu işleri ? nasıl oluyorda böyle bir kelime kullanabiliyorsunuz ? ayrıca kimin bu işi bırakacağı da belli olmaz. bırakacağımızdan bu kadar eminseniz sizinle birkaç sene sonra görüşelim.

sonuç olarak biz sunucumuzdaki siteleri size emanet etmişiz ve ertesi gün sitemizde kullandığımız scripti başka bir sitede görüyoruz. bunun daha açık bir anlamı yoktur. yazdıklarınızdan sanırım bu yazıyı okuyan herkes nasıl bir insan olduğunuzu tahmin etmiştir. bizi asıl üzen scriptin kullanılması değil. sonuçta scripti biz yazmadık ve bedava dağıtılan bir script. bizi üzen konu bizden habersizce bu scriptin alınmasıdır. " Hosting sitesine üye olurum.Çünkü script yapısını incelemek için." herhalde ixirhosting'deki scripti de incelediniz. peki incelediğinizde orda bizim adımızı görünce niye bize haber vermediniz ? ya da bu arkadaş scripti kullanmış/kullanmak istiyor sizin sitenizden alınmıştır gibi bir cümle bir haber verseydiniz emin olun ki buna hiç itiraz etmezdik. hatta size scriptin orjinalini verirdik. ama bizim editlediğimiz birkaç kısmı bile değiştirmeden aynen o siteye atmak herhalde kolayınıza geldi. anlayacağınız bizi asıl üzen konu bu işin habersizce ve bizim bilgilerimiz editlediğimiz kısımlar bile değiştirilmeden kullanılması. biz size güvenmiştik, siteleri size emanet etmiştik ama siz böyle bir durumda bize haber vermeden yardımcı oldunuz. yapmamanız gerekirdi... umarım sunucudaki diğer siteleri de yakında başka bir sitede görmeyiz. size başka diyecek birşeyim yok ne yazık ki.
Allah islah etsın.
İyi çalışmalar

Gökhan~

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba,
Bu yazımı ProgeniusHosting.Com Sahibi Mehmet Bey üyeliği olmadığından dolayı benim üyeliğim aracılığıyla yazmis bulunuyor.benimle ilgisi bulunmamaktadir.yazi tamamiyle kendisine aittir.arkadasa cevap niteligindedir.affiniza siginiyorum.

Sen ne utanmaz ve anlamaz adımsın sana kaç defa diyorum benim script ile alakam yok senin değil diye bir yorum yaptımmı bu olayı bana değil git ixir Hosting e sor bana neden gelip suçlamada bulunuyorsun ben sana kaç defa dedim be çocuk benimle ilgisi yok diye. Sen benim serverda alındığını söylüyorsun senin serverda fso kapatmadık hadi ordan alınmışsa. Bak sana son defa diyorum benim script ile bir alakam yok senin gibi beş para etmez bir adam gelip firmamı adını ağzına alıyor. Sen burada yazmadan önce lütfen önce bir beni araştır bu lafı direk ağzına tıkalar müşterilerim bana Erzurum üniversitesinden hergün teşekkür mailleri geliyor bizzat yayınlarım istersen. Bak kardeşim benim elim açıktır para göz bir insanda değilim senin scriptin alınmış bu senin scriptin demiyorum ama ben absürt veya mp3 gibi hostların haricinde diğer şeylere karışmam müşteri ne yayınlarsa yayınlasın sanki ben kendi domainimde yayınlamışım gibi suçluyorsun ben alacak olsam o scripti o halde yayınlamam sende anlama kıtlığımı var. Birde tehtit ediyor demişsin ne tehtiti sen yazıyı iyi oku bana yakışmaz diyorum ama sana başka dille konuşacağız anlaşılan buyurun başsavcılıkmı başka yermi nere istiyorsan bedava olan bir scriptin için beni mahkemeye ver bende aynı şekilde firmama karalama ve kötü bir suçlama nedeni ile seni nasıl mahkemeye veriyorum nasıl hakaret davası açıyorum bizzat gör olurmu.Sende azıcık utanma olsa sana acıdım yardım ettim nankör ,utanmaz çocuk bir vps aldın diye başımıza hostingçimi kesildin ismimi bizi karalayamıcaksın bakalım senin reklamın nasıl yayınlanıyor sağda solda bir görelim siteye yazsam senin gibi beş para etmez birinin beni suçladığını anında sana ne mailler gelir. Adi çocuk.Merak etme çok çabuk işi bırakacaksın.

egemens

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aklı selim ınsanlar olayı anladılar. Gereksız mesajlara luzum yok. İçiniz rahatsa sorunda yok.

İyi çalışmalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5