İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Projelere destek olan finansman şirketi var mı ?

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ufak ya da büyük çaplı projelere destek veren Türk finansman şirketi var mı acaba ? Yani ben projeyi düşüneceğim, onların vereceği desteğe göre programcı ayarlayacağım, scripti ya da siteyi kodlatacağım ve her şey tamamlanınca projeyi hayata geçireceğim. Daha sonrasında da karşılıklı görüşmelerle reklam anlaşmaları, web sitesi değerlendiğinde satma işlemi vs yapabileceğim bir şirket var mı ? :rolleyes:

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet bugün ben de gördüm orayı. Fakat alternatif ne kadar çok olursa daha iyi düşüncesindeyim. :)

Bu konuda başka bilgisi olan var mı acaba ?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ne tur bir proje? teknokentlerde Kosgeb'in de hibe veya karsilikli destek programlari var

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ne tur bir proje? teknokentlerde Kosgeb'in de hibe veya karsilikli destek programlari var

Mesela internette henüz bulunmayan ya da yaygın olmayan ve yapmak istediğim bir proje var diyelim. Bu projeye maddi olarak destek sağlayacak şirket(ler) arıyorum.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
KOSGEB e teminat mektubunu vermeden bir kuruş alamıyorsun. Proje teminat sayılmıyor maalesef. Başlangıçta muhakkak bir teminat mektubu isteniyor.

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
KOSGEB e teminat mektubunu vermeden bir kuruş alamıyorsun. Proje teminat sayılmıyor maalesef. Başlangıçta muhakkak bir teminat mektubu isteniyor.

"Geri Ödemeli Destek" falan yazıyor Kosgeb'de. Geri ödeyebilecek olsam zaten niye finansman desteği alayım ki :)

Mesela YouTube. Projeye destek olan firma

11,5 milyon $ desteğin sonucunda, 1,65 milyarlık $ satıştan 500 milyon$ alacakmış..
Kaynak : R10

Tabi yapılan bu destek geri ödemeli mi bilmiyorum. Fakat sitede gösterimde olan reklamlar ile ilgili bir anlaşma yapılmış olabilir. Mesela reklam gelirlerinden belirli bir oran bu şirkete ödenir vb.. Yani kısaca maddi yönden destek olacak finansman şirketleri, proje sahibi ile bu tür anlaşmalar içerisinde olabilir.

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
"Geri Ödemeli Destek" falan yazıyor Kosgeb'de. Geri ödeyebilecek olsam zaten niye finansman desteği alayım ki

Paranız yoksa vakti ile benim gibi çok dönersiniz kapısından( proje her seferinde kabul gördüğü halde), teminat mektubu veremediğim projeye İstanbul'dan bir yahudi firması çoktan kapılarını açmıştı. Herkes kınasada ticareti de bu adamlar biliyor.

ilteris83

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Paranız yoksa vakti ile benim gibi çok dönersiniz kapısından( proje her seferinde kabul gördüğü halde), teminat mektubu veremediğim projeye İstanbul'dan bir yahudi firması çoktan kapılarını açmıştı. Herkes kınasada ticareti de bu adamlar biliyor.

Kardeşim sana da dünyanın her tarafından paralar oluk gibi aksa hem de tüyü bitmemiş yetim paraları sen de göz boyamak için dandirik işlere sponsor olursun, gelip burda yahudi propagandası yapma kimin ne olduğunu zaten bilen biliyor.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Tiva, isin o boyutunu bilmiyordum ben. Bizim universitedeki birimle konusuyorum bu aralar, sadece arastirmak icin ilerde lazim olabilir diye. Anlamadigim hibe destege ne teminati verecegim ki, zaten geri odemeyecegim, kosul olarak bir teminattan bahsediyorsan, cesitli kurallari olmasi zaten normal, her para veren birseyler temin etmek isteyecektir.

Bir de Halkbank'in girisimci kredisi var Slimboy, ama sana ne kadar para lazim bilemem.

ilteris83: Hangi projeden bahsedildigini bilmedigine gore, dandirik yazman anlamsiz olmus.

Enis Okur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tiva yahudiler hakkında hiçte yalnış birşey söylememiş. Biz, sadece İstanbul'daki yahudiler kadar çalışsak, bu ülke inanılmaz bir hızla kalkınır. Ticareti gerçek ahlakıyla yapar, inanılmaz dürüst ve gerçekten çok çalışırlar. Üstelik ben Öz Türk milliyetçisi olarak söylüyorum bunları.

Bir anımda vardır bununla ilgili, hatta ömrüm boyunca yaşadığım milyonlarca anının bendeki en büyüğü.

Bundan 15 sene kadar önce, yani ben 17-18 yaşlarındayken, istanbul bakırköyde oturuyordum. Okulum karşıdaydı ve her gün sabah saat 5te kalkardım. Sabah evden çıktığımda, bütün caddede, tüm dükkanlar kapalıyken, sadece bir dükkanı her zaman açık görürdüm. Bir ayakkabı tamircisi. Dükkanın istinasız her gün açıktı. Yine okula giderken hiç müşteri göremediğim dükkana girdim. Amca hayırdır neden dükkanı bu saatte açıyorsun? caddede kimseler yok, hiçbir dükkan açık değil ama sen kalkıp bu saatte üşenmeden dükkana geliyorsun dedim. Amcada bana "kuzum, memurlar erken kalkarlar, papuçları bi yere takılırda, yırtılırsa ne yaparlar?" dedi.

düşünün, yapılan tek iş yırtılan ayakkabıları yamamak, şimdiki lostralar gibi boyama, yenileme gibi hiçbir işlem yok. ve düşünceye bakın..

bakırköy cemiyetine adını altın harflerle kazıyan bu amca, arkasında türkiyenin en önemli ayakkabı zincirlerinden birini bıraktı. Sözü geçmişken, Allah gani gani rahmet eylesin.

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar sadece finansman şirketi arıyorum, lütfen konu sapmasın : )

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Slimboy konu sapmıyor bence, gençlerin umutlarının ellerinden alındığı bir ülkede bu konuda da ses çıkarılması gerekli.

Girişimci kredisi veya adı her ne olursa teminatın yoksa hiçbirşey yok, ancak projenin ortalarından sonra kredi bulmak kolaylaşabilir, kosgeb den almışsan projenin konusuna göre ileriki aşamasında ttgv den alınabilme ihtimali var.
Bugüne kadar yazılımla ilgili yüksek miktarda krediler alanlar oldu, birkaç tanesinin dış pazarda da yer edindiğini biliyorum, diğerlerinin akıbeti bilemiyorum. Bu ülkede paraların nasıl harcandığını biliyoruz. TOBB 2000-2001 de 2milyon dolar yazılım için para harcadı ama ortada bir yazılım yok (ticaret odalarının otomasyonu için)

@ilteris benim ne olduğumu ne yaptığı nereye varmak istediğim kısaca fikrimle zikrimin ne olduğu belli, bu forumda da anlaşılmış genel olarak bilindiğini düşünüyorum. Bahsettiğim ise bir yazılım şu anda 10.000$ a satıyorum, bu proje kendi imkanlarımla bir anlamda emekleyerek bitti, Türkiyede hem yaşamın için gerekenleri kazan hemde proje üret kendi başına ne kadar zor olduğunu çeken bilir. Bu sadece bilişimde değil diğer sektörler içinde geçerli. Şu ana kadar yazılımdan 3,4 tane satıldı. 2007 sonuna kadar inşallah linux a aktarımıda biter. Diğer projem zaten forumda yine biliniyor. Geçmişte bilişim haricinde ne ürettiğimde biliniyor. Vatanperlikten bu güne kadar sadece avcumu yalamış olduğum halde, yine de bu tutkudan vazgeçmiş değilim.

MÜYAP SİTEMİ KAPATTI DİYE AĞLAYIP SIZLANANA KADAR, UMUTLARINIZ İÇİN GEREKLİ PROTESTOLARDA BULUNUN.

D

darkaLive

Misafir
Abi herkesin bir umudu var ama siz zannediyormusunuz ki ; amerikada , avrupada veya herhangi bir yerde parlak fikri olanı tutup al sana bu kadar para diyorlar.

Odtü 'de okuyorum, Bilgisayar mühendisiyim , az çok araştırmışlığım vardır. Odtü-Teknokentteki şirketlere hergün en az 10-15 kişi mail atıyor bu konularda , ama nedense hepsi geri çeviriliyor.

Tek nedeni var: adam diyor ki , ben öyle bir site yapcam ki tutcak yırtcak 1 numara olcak ... Unutmayın herkesin fikri vardır , önemli olan fikrinizi biraz realiteye dönüştürüp , fizibiletesini eksiksiz tamamlayıp , adamların bizzat ayağına giderek sunum yapmanızdır. Ondan sonrası zaten fikrin parlaklığına göre gelecektir.

Yani kısacası ; benim parlak bir fikrim var adamlara söyliyim , bana para versinler , scripti ona yazdırıyım , tasarımı buna yaptırıyım , reklamı şuna yaptırayım , hostingi ordan aliyim. Bunlar gerçekten kusura bakmayın ama biraz boş olur , eğer elle tutulur bir proje üretmesseniz bence o daha çok hikaye olur.

Bu olayları biraz araştırdığım için böyle yazabiliyorum , lütfen kimseye saygısızlık yaptığım filan anlaşılmasın.

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Slimboy konu sapmıyor bence, gençlerin umutlarının ellerinden alındığı bir ülkede bu konuda da ses çıkarılması gerekli.

Başka bir konu açarsan sevinirim :) Çünkü bu finansman şirketler konusu benim için önemli.

Arkadaşlar lütfen konu sapmasın. İlgisiz mesajlar lütfen silinsin.

LuGeLaS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Slim_boy şu projeni çok merak ettim. Sakıncası yoksa ufak bi tiyo verebilirmisin

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
ODTÜ de isen zaten oradaki teknoparktan epey bilgi alırsın ayrıca www.ttgv.org.tr var, bir de Avrupa dan gelen fon var FP06 , gerçi 2007 ye az kaldı FP07 diyelim, bunu da araştır. www.fp6.org.tr

Bilgisayar mühendisliğinde okuyorsan Sybase - power builder ikilisini ve progress biliyorsundur, benim kendi başıma bitirdiğim proje power builder ve progress e denk geliyor. Maliye sisteminin power builder ve sybase ile yazıldığını da biliyorsundur.

Bir firma 1milyon 300 bin dolar kredi almıştı, yurt dışına çalışıyorlar, yeşilköy de.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5