İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Racing motor yokmu

Cky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
racing motor satan arkadaslar yokmu :s tasarim filan yapip arayi kapatabileceğim :D yada senetli falan satin alabileceğim srad 600, cbr 600 F \ RR v.s 96, 99 model arasi böyle, 7 - 8 i gecmeyecek :S

Cky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
thereX baba bunlar ufacicik ya :) ben racing dedim baba en az 117 beygir, 4 silindirli olmasi lazim :(

sanalcafe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
motordelisi.com
motovirus.com forumlarında daha çok yardımcı olabilrler sana:)

Cky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
saolasin sanalcafe oralarda gezgim dolastim hep cukka motorlar var yada cbr 125 filan :) onlarda beni kesmiyor :p bir an önce ucmam lazim :)

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bahsettiğin fiyata ancak kazalı alet bulursun oda bir işine yaramaz yeni aşlıyorsan cbr 125 dene derim... kilo/beygir karşılaştırmsı yaparsan gaza tepkilerini anlıyabilirsin..

Cky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok binicisiyim baba ama 6 ila 8 arasinda suzuki sradlar var 98 model filan, sonra 94 / 95 model suzuki gsrx 1100 r lar var 5.000, 5.500 ytl arasinda. temizleride cikiyor ama bulabilene :p

sanalcafe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@cky
onların bostancıdaki buluşmalarına filan gittim cbr125 ler de var ama 600ler filan da çok, belki o anda görememiş olabilirsin, bence biras daha detaylı araştır:)

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
motordelisi nde 600 f ilanlarına bende rastlıyorum..

@cky eğer bilinçliyim diyosan al yoksa 98 model motorla çok problem yaşarsın :)

Cky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sanalcafe : kafaya takmisim haci 600 den assasi kesmez beni :p

firar : 600f lerin bloklari dar baba hararet yapmaz ama r ve rr modellerinde ise bloklar daha geniş ve hararete yatkin motorlardir. benim arkadasim aldi 94 model suzuki gsrx 1100 r 5.000 a menemenden ama motor cillop gibi kmside cok düsük. adam sadece is yerine gidip gelmis. ufak tefek gideri oldu (zincir bakımı, teker değişimi, yağ değişimi gibi) ama onun disinda motor cok temizdi. sadece bir kere düşmüş oda ayakliğa yatirirken olmus :)

Cky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tamam baba biraz daha sık dişini ilk iki tura sözüm var ücüncü sensin ;)

Hostmaster

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Firar başlangıç için kullanabilirsin dediğin 2000 veya üstü model aletlerin fiyatı nedir?

Cky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2000 model ve üstleri; 10.000 ytlden başlıyor
sıfırları
cbr 600 F: 17.500
cbr 600 RR: 21.500 dü en son

ama 97 , 98 , 99 modeller (F serisi) 7 ile 10 bin ytl civari. ama ben eski alicam yani 2000 modelden düşük olucak çünkü yeni tip motorları cok incelttiler şasede dahil olmak üzere cok dandik.
örneğin eski cbr 600 f veya r serisindeki motor bloklarına şuan 1000 cc leri oturtuyorlar. haliyle parçalar ufak, ince ve hafif. ve daha bircok dezavantaj... o yüzden ben eskiciyim eskici kalayim :)

Cky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
örnek link: http://motosikletim.ekolay.net/#Scene_1

alici isen ilk başta grenaj (deponun altindaki plastik kaplama) oradaki
1: vidalarin sökülüp sökülmediğine bak. söküldü ise nedenini sor.
2: direksiyonun göbeğindeki şase demirine bak herhangi bi kaynak varmı yokmu diye
3: biraz hızlı hafif bi tur atıp gelmesini iste ve döndüğünde grenajın ordan elini sokup bak herhangi bi yağ sızıntısı varmı diye
4: özellikle debriyaz ve frenlerin olduğu (elcik v.s) kisimlara bak herhangi bi sürtünme veya zımparalama varmi diye
5: arka ayakliklara bak (şöför harici ikinci kişinin bindikten sonra ayaklarini koyduğu demir ayaklik) yamulma v.s
6: vitesleri değiştirmeyi dene. rahat gecip gecmediğine bak
7: zincirin aşınması varmı? ve tekerler cok eskimişmi?
8: bütün bunlar tamam ise ve görünüşte herhangi bi bozukluk yok ise motor elle tutulur gibi düşünebilirsin ve bir usta tamirciye götürüp 3, 5 vererek motorun giderlerini öğrenebilirsin demektir.

ödemeyide yaptiktan sonra hayirlisi olsun ;)

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
9 Sene motora binen birisi olarak tavsiyem
o paraya araba al ve bin :)
önceleri çok büyük bir keyif gibi gelsede sonraları feci halde alışkanlık yaparak hayatındaki bir çok önemtaşıyan konuyu göz ardı ediyorsun.
eğer illaki binicem dersen 600f ler oldukça idaldir
en son 1100 GSXR de bıraktım ( RR kullandım arada)
yinede o adrenalin coşkusu insanı nerelere götürür iyi biliyorum
1 ayda 28 arkadaşımızı yitirmiştik. ondan sonrada sürüşten ayrılan çok kişi biliyorum.
yinede sen bilirsin

Cky

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nasil yitirdin baba ya :s basin saolsun ama benim cevremde cok nadir oldu ölüm kalim ama yinede akıl işi değil ama akilli işide değil ;) sen 9 sene binmissin bak bisey olmamis. olucak varsa yapabilecek hic birsey yok demektir ;)

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hostmaster:

motor çok farklı bir tutkudur uzakdan çok hoş gelebilir.. ancak içine girdiğinde çok farklıdır.. arabayla hız yapmaya uzakdan yakından benzemez... bu sebeple başlarken çok büyük bi yatırım yapmanı tavsiye etmiyorum....

hondanın sport modeli olarak geçen ve piyasadaki en ucuz motorlardan birisi.. cbr 125

http://www.honda.com.tr/motosiklet/model/?model=34

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5