İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Reklamlardaki adresleri gizleyebilirmiyiz

umitvar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bilindiği gibi text reklamlarında reklamın linki, metin ve adres bulunuyor. Buradaki adresin rengini background rengiyle aynı yaparak gizlemek istiyorum. Google buna müsaade eder mi acaba?

darkman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bunun için zaten google size bir seçenek sunmuş reklam verenin adresini istediğiniz rengi kullanarak göstermeyebilirsiniz

umitvar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynı rengi vermeye çalıştım.fakat uyanık google siyah çıkardı :)

darkman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google reklamları yazısını değiştiremezsiniz ama diğer renkleri (reklam veren url) değiştirirsiniz fakat bazı boyutlarda değiştirilmiyor

umitvar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google reklamları yazısını değiştiremezsiniz ama diğer renkleri (reklam veren url) değiştirirsiniz fakat bazı boyutlarda değiştirilmiyor

evet bende reklam veren url sini değiştirmeye çalıştım. herhalde 300x250 boyutlarda olmuyor

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
hiç bir renkte ve boyutta olmıyacaktır tahminimce :) Çünkü bu googlece kural ihlali sayılan bir uygulamadır.

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir ara bende merak edip denemiştim,url rengi arkaplan rengiyle aynı renk yapıldığında url siyah renkte görünüyor....
google uyanık valla...

tolgahat

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Zaten reklam adı üstünde illa tıklanacak diye bi kahide yok.. Bu yüzden değiştirmeniz bile hile sayılır.

Bulutlar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arka plan rengini ve url rengini aynı yaptığınızda url'nin rengi değişecektir yani görünmez olmaycaktır bu tüm boyutlarda böyle.

"ancak" diyorum; neredeyse görünmeycek seviyeye kadar düşürebilirsiniz.

darkman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hiç bir renkte ve boyutta olmıyacaktır tahminimce Çünkü bu googlece kural ihlali sayılan bir uygulamadır.

ganyan oynamiyoruz o yüzden tahmin yürütmüyoruz

Zaten reklam adı üstünde illa tıklanacak diye bi kahide yok.. Bu yüzden değiştirmeniz bile hile sayılır.

hile değil renkleri değiştirmeye google kendi izin veriyor ama google reklamları yazan yeri değiştiremezsiniz

6c41eda0-2.gif

neredeyse 3 yıldır url arka planla aynı

04cc7f80-1-thumb.gif

fakat 300x250 boyutunda ve kulelerde buna izin vermiyor 468x60 px de sorun yok kesinliklede yasak değil yasak olsaydı emin olun google reklamları yazan yerdeki gibi bir önlemi alınırdı

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
ganyan oynamiyoruz o yüzden tahmin yürütmüyoruz

hile değil renkleri değiştirmeye google kendi izin veriyor ama google reklamları yazan yeri değiştiremezsiniz

6c41eda0-2.gif

neredeyse 3 yıldır url arka planla aynı

04cc7f80-1-thumb.gif

fakat 300x250 boyutunda ve kulelerde buna izin vermiyor 468x60 px de sorun yok kesinliklede yasak değil yasak olsaydı emin olun google reklamları yazan yerdeki gibi bir önlemi alınırdı

ben ganyan oynuyoruz sanıyordum.Zaten verdiğin örnekteki reklam tipinde url çıkmıyor.Bahsettiğin ebattaki urlleri de reklamveren gözüksün dediği sürece evirsende çevirsen saklayamazsın.Saklarsanda kural ihlalidir.Burada kesin karar vermek istemedim.Bunun içinde bahsettiğin ganyan terimini hak etmediğimi düşünüyorum.Ben kendi doğrumu söledim.Sana doğru gelir yada gelmez orası senin sorunun.Cevabımla ilgileneceğine gidipde içinde geçen tahminimce kelimesine takılırsan, samanlıkta iğne ararsın.Ganyan oynamıyorsan, tahmin yürütmüyorsan öncelikle forumda arama yap ve o reklam boyutunda url nin çıkmadığını farket.Google zaten sana arka fonuna uygun kullan diye izin vermiş.Ancak reklamlarda oynama yapamayacağınıda belirtmiş.Kodu aynen kopyala yapıştır demiş.Panelden ne yaparsan yap aldığın kodda url yi yok edemezsin.Dene biraz sende anlarsın..

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
ben ganyan oynuyoruz sanıyordum.Zaten verdiğin örnekteki reklam tipinde url çıkmıyor.Bahsettiğin ebattaki urlleri de reklamveren gözüksün dediği sürece evirsende çevirsen saklayamazsın.Saklarsanda kural ihlalidir.Burada kesin karar vermek istemedim.Bunun içinde bahsettiğin ganyan terimini hak etmediğimi düşünüyorum.Ben kendi doğrumu söledim.Sana doğru gelir yada gelmez orası senin sorunun.Cevabımla ilgileneceğine gidipde içinde geçen tahminimce kelimesine takılırsan, samanlıkta iğne ararsın.Ganyan oynamıyorsan, tahmin yürütmüyorsan öncelikle forumda arama yap ve o reklam boyutunda url nin çıkmadığını farket.Google zaten sana arka fonuna uygun kullan diye izin vermiş.Ancak reklamlarda oynama yapamayacağınıda belirtmiş.Kodu aynen kopyala yapıştır demiş.Panelden ne yaparsan yap aldığın kodda url yi yok edemezsin.Dene biraz sende anlarsın..

bende cevabımı almış oldum iyi oldu:)

umitvar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
darkman ın mesajından bende cevabımı aldım. teşekkürler

WaffenSS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bende de 468x60 ve 728X90 (boyutlar doğrudur numarım:)) lik reklamlarda url ler gözükmüyor. üstelik url rengini görünebilir seçtiğim halde.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5