İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

- rep li uyeler, dikkat !

G

gibigibiyim

Misafir
CyberTurk' Alıntı:
100 mesaja +10 rep verilirse etraf teşekkür mesajlarından geçilmez ama

Hak veriyorum tamamen,zaten güncellenen ve yeni acilan web sitelerinin tanitildigi bölümde kisinin 1000 mesaji varsa yarisi: hayirli olsun,tebrik ederim gibi yazilarla dolu.

karaLi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
admin kullanıcıların rep gücleri çok az birine rep verirken hiç artmıyo ne anlamı kalıyo merak ediyorum

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
tiryakiforum.net' Alıntı:
admin kullanıcıların rep gücleri çok az birine rep verirken hiç artmıyo ne anlamı kalıyo merak ediyorum

Bir anda - lerde de süründürmüyor ama.Tek tek + almak daha mantıklı.Seviyeye göre rütbe artar.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
5 -rep
3 +rep
2 ne + ne -

ama - 17

bu verilen bütün rep puanları hangi mantıkla hesaplıyo anlamadım ama neyse vardır bi hikmeti... demek ki artık haftada bi gün girebilcem... hayırlısı olsun...

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
keyfinebak.com' Alıntı:
5 -rep
3 +rep
2 ne + ne -

ama - 17

bu verilen bütün rep puanları hangi mantıkla hesaplıyo anlamadım ama neyse vardır bi hikmeti... demek ki artık haftada bi gün girebilcem... hayırlısı olsun...

Veren kişinin tecrübe puanıyla çarpılarak - yada + oluyor.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Tecrube puani ile hesaplaniyor. + rep ler icin 1 e 1, - rep icin 1/2
Tecrube puani 10 olan bir kisi + rep verdiginde +10 vermis olurken - rep verdiginde -5 vermis oluyor.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
anladım teşekkürler

demek ki bundan sonra +50 repi olan birinden - almamaya çalışıcaz... gerçi beladan ne kadar uzak kalmaya çalışsamda hep dönüp dolaşıp beni buluyor... neyse bakalım vbulletin kısmını mekan edinelim bilip paylaşabileceğimiz bi kısım orası... hayırlısı olsun sistem...

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
keyfinebak.com' Alıntı:
anladım teşekkürler

demek ki bundan sonra +50 repi olan birinden - almamaya çalışıcaz... gerçi beladan ne kadar uzak kalmaya çalışsamda hep dönüp dolaşıp beni buluyor... neyse bakalım vbulletin kısmını mekan edinelim bilip paylaşabileceğimiz bi kısım orası... hayırlısı olsun sistem...

Tam olarak oyle degil:
rep = Katki puani (yani foruma ne kadar katkiniz olmus, diger kullanicilarin sizin hakkinizdaki takdirleri)
Tecrube puani ise, foruma katilim tarihi, mesaj sayiniz, katki puaniniz ... bu degiskeknlerden hesaplanir.

Yani, +50 repli birinin tecrube puani 1 olabilir.

Sen boyle + mesajlar yazdikca sana cok +rep veren cikacaktir.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Allah Razı oLsun valla ne diim bende vbulletin kullanıcıları için media eklentisi ve ses eklentilerini yayınlayarak temiz bir geleceğe merhaba diyeyim...

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
bence uygulama güzel ama otomatik + rep olmasıda bir artıdır kanatimce.. Eksi repde olan birinin artıya çıkması için ya artı repli kullanıcılarında rep vermeleri yada bir şekilde otomatik rep alabilmeleri gerekir..

Admin sanırım buna bir yol bulacaktır.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
valla admin ne yaparsa guzel yapıyor forum icinde duzen şart

C

Cyber Coder

Misafir
bence çok saçma bir uygulama. Biri gelip de bana kafadan -rep verirse ne olacak peki? Ayrıca -rep sisteminin de kaldırılması gerek !

Bu forumda fikrimi savundum ve herkes -rep verdi.

Buradan çıkarılacak ders: İyinet admin ne derse o doğrudur herkes onun düşündüğü gibi düşünmelidir. Düşünmeyenler ne foruma girebilir , ne de +rep alabilir.

Neyse ben fikrimi savundum yine -rep verebilirsiniz. Başka kullanıcılardan davetiye isterim sorun değil yani ;)

Gamend

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İnsanları eleştiriyorum, dayanamayıp -rep veriyorlar. Benim fikrime katılmıyor olabilirsiniz, fakat tek yapabileceğiniz -rep vermek. Birinin eline bir silah verseniz onu kullanmadan edemez ya, aynı şey. Dolandırıcıları, dedikoducuları destekleyeceğiz, pohpohlayacağız ki -rep almayalım. Ben ne anladım o işten?

_RamseS_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilk baştan saçma olduğunu söylemiştim ve hala da bu düşüncemde kararlıyım birisi konu açar konuyu doğru bulamyıp eleştiri yaparsın bi bakıyorsun eksi (-) repi almışsın eleştiri yapılmasını daha doğrusu onun istediği gibi bir eleştiri yapmıyorum diye eksi rep alacaksam ve bu eksi replerden dolayı iyinete giremeyeceksem girmemeyi daha doğru bulurum. bu konu içinde açıklık getirmiş Admin gerçi ama o da bana ters geliyor çocuk gibi "admin admin bu arkadaş bana bunu yaptı da eksi rep verdi" gibi şikayetlermi yapacağız? şuanda da bana eksi rep verenler çıkar eminim. ve bu aldığım eksi replerden dolayı da forumdan uzaklaştırılacaksam bir daha girmek de yakışık almaz diye düşünüyorum.

saygılar

R

reisabi

Misafir
bencede saçma bir fikir ! beni keyfi - repler atıp böle yaparlarsa

Mask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu güne kadar "rep" nedir bilmiyordum,
bir arkadaşım bir mesajıma karşılık +rep diyerek cevap verdi daha sonradan "katkı puanı" bölümünde farklı bişi gördüm.
şunu söylemek isterim ki;
eğer amaç bilgi paylaşımı ise bu rep nedir?

küçük küçük örnekler vererek (yanlış anlaşılmalara imkan tanımadan) açıklamak isterim düşüncelerimi.

örnek 1:
kişinin hiç bir web sayfası yada asp yada hosting bilgisi olmasa?
ve bu merak ettiklerini sık sık sorsa?
ve dahası öğrenene kadar da sormaya devap etse...
bu kişiye yukarda ismi geçen +rep'i kim ? ve neye dayanarak vericek ?
kimse kimseye (forumda gördügüm kadarı ile)
"-aaa ne güzel soru işte sana +rep " demiyor.
yani bu örnekteki kişi rep alamadığı için sormamalı mı ? keza o zaman aynı soruya dayanarak bilgi paylaşılmamalı mı ?

ikinci ve farklı bir örnek:
kişinin hemen hemen her konuda bilgisi olsa...
web sitesi dizaynı , html kodlaması, asp ve php yazmak, hosting ile alakalı konular....
bu kişinin de bir çok soruya yanıt verdigini ve aynı derecede soru sorduğunu düşünelim.ve aksi gibi ters birisi de olabilir...
bu kişiye tabiri caiz ise "GICIK " olan kişiler onu aşağı çekebilmek için -rep verebilirler. ve daha kötüsü bu -rep lerden dolayı o kişinin yazdıklarından faydalanan kişiler de bu bilgilerden mahrum kalabilir.
bence dengesizce bir tavır olur.

buna göre bir sonuç çıkarırsak
(sadece örnek olması amacı ile bu örnek verilmiştir)
bu başlığı beyenmediğim için iyinetadmin e -rep vermelimi ?

şahsi fikrimdir ki. bilgi paylaşıldığı sürece degerlidir. sorular da sorulmalıdır ki o soruyu sorması gerektigini bile bilmeyen arkadaşlarımız aradıklarınıda bulabilmeliler.
Saygılarımla

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Mask' Alıntı:
kimse kimseye (forumda gördügüm kadarı ile)
"-aaa ne güzel soru işte sana +rep " demiyor.
yani bu örnekteki kişi rep alamadığı için sormamalı mı ? keza o zaman aynı soruya dayanarak bilgi paylaşılmamalı mı ?

Sadece soruya cevap vermek için yazıyorum.Düşünceni değiştirmek yada tartışma için değil yani :) Ben benim soracağım soruyu daha önce soranlara veriyorum(1 yada 2 kere verdim)

Ama her soru sorana + rep vermek gereksiz.Soru cevapladıkça + rep alacaksın ki kaliten belli olsun.Ha ne kadar adil dağılıyor o beni aşar

cınaroğlu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
- rep forumda sadece birbirini sevmeyen yada gıcık olanlar arasındaki silah...

Mask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
the_alorak' Alıntı:
Sadece soruya cevap vermek için yazıyorum.Düşünceni değiştirmek yada tartışma için değil yani :) Ben benim soracağım soruyu daha önce soranlara veriyorum(1 yada 2 kere verdim)

Ama her soru sorana + rep vermek gereksiz.Soru cevapladıkça + rep alacaksın ki kaliten belli olsun.Ha ne kadar adil dağılıyor o beni aşar
inan bunu ilk kez gördüm. ve tebrik de ederim.
ama o örnekte anlatmak istedigim sadece bilgi sahibi olmayan kişilerinde aslında foruma soruları ile katkıda bulundukları idi.
Saygılarımla

desperrado

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Faydalı bir uygulama olacağını sanmıyorum.Genelde sivri dilli yada uyarı amaçlı yazanlar , satış ve siyasi tartışmalar dahil eksiye aşinadır.Adam marez script satıyor yazıyorsun hoop -rep ne oldu hem uyar hem ceremesini çek yanlış abijim bu uygulama.İki gün girmesem ne olur 5 gün girmesem ne olur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5