İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

- rep li uyeler, dikkat !

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Asagidaki mesaj, ileriye donuk planlanmis bir uygulama olarak sunulmustur ve bu uygulama henuz aktif degildir!
Bu nedenle -rep li kullanicilarin forumdan uzaklastirilmasi gibi bir durum soz konusu degildir.

'-' rep li uyelere yeni bir yaptirim geliyor!
Her hafta yapilacak kontrol ile - rep tasiyan uyeler, - rep sayilarina esdeger gun kadar foruma giremeyecekler.
Ornegin: Pazartesi yapilacak kontrolde -3 repi olan kullanici 3 gun foruma giremeyecek.
Onumuzceki Pazartesi halen -2 repi varsa yine 2 gun giremeyecek.
Bir sonraki Pazartesi 0 yada + rep e ciktiginda, forum kesintisi olmayacak.

'-' rep i olup onemsemeyenler, foruma girmek istiyorsaniz haydi calismalara baslayin.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
sanırım bunu manuel işlem olarak yapacak admin.
güzel bir düşünce:)

_RamseS_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
favorites' Alıntı:
güzel bir düşünce:)

Bu uygulamayı doğru bulmuyorum. 3-5 webmaster birine gıcık olsun versin - Rep adamı formuma sokmasın. bu uygulamanın tekrar düşülünmesini rica ediyorum.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu işlemi manuel yapacak kadar zamanı yoktur sanırım adminin. mutlaka bir yolunu bulmuştur. bu arada bu olay kısırdöngü yaratmaz mı? mesela -7 rep'im var benim. 7 gün giremeyeceğim foruma. daha sonraki hafta otomatik olarak yine eksi rep'im olmuş olacak. böylece bir daha hiç foruma girememiş olacağım. yoksa kaçırdığım bir şeyler mi var?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Rep basligi altinda replerin verilmesi konusu islenmisti, eger - rep in hicbir gecerli tabana dayanmadigini dusunuyorsaniz sikayetinizi iletirsiniz, sikayetiniz incelenir ve ceza olarak - rep , - rep i verene iade edilir.

Yanlislikla - rep verdiginizi farkederseniz, bildirin duzeltelim. + rep icin duzeltme yapilmamaktadir.

Forumda ona buna gicik olanlar, zaten kisa omurlu kullanicilardir, oyle yada boyle bir sure sonra foruma girisleri kapatilir. Bugun forumda 1000 mesaji olan kullanicilarin bu kadar mesaja ulasmalarinin nedeni, kisiler ile ugrasmak yerine, konular ile ugrasmayi tercih etmeleridir.

Kisir dongu konusundaki soruya soyle cevap vereyim: haftada 1 gun girise muhakkak izin verilecek. Kullanicinin repi -10 bile olsa 1 gun forum kullanma hakki olacak.

Bu sistem manuel degil, merak edenler icin...

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
rep nedir diyenler icin bir aciklama yapayim, rep mesajinizin sag kisminda gorunen "Katkı Puanı: X"

UguG

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
iyinetadmin'e katılıyorum...
Forumdan olumlu yönede yararlananlar zaten - rep almayacaktır.

e-Xtra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki herkes bu konuyla ilgili herkese rastgele rep verirse admin bu sistem işler mi? bu bir açık mı yoksa ne? (att: admin) sistemin amacı nedir? katılım azalmaz mı? ne kadar çok soru var yani d'mi?

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ne diyelim yenei sistem hayırlı olsun umarım bu forum için yararlı olur dilegimle..

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
e-Xtra' Alıntı:
peki herkes bu konuyla ilgili herkese rastgele rep verirse admin bu sistem işler mi? bu bir açık mı yoksa ne? (att: admin) sistemin amacı nedir? katılım azalmaz mı? ne kadar çok soru var yani d'mi?

Rastgele iş yaparsan evden işe bile gidemezsin...

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu rep olayını neden bu kadar sorun yapıyorsunuz anlamıyorum. Çekindiğiniz bir şeyler mi var? Siz kötü bir şey yazıp, kavga etmedikten sonra kimse size eksi rep vermez. Kaldı ki daha önceki mesajlarda, uygunsuz gördüğünüz rep'leri bildirin, eğer gerçekten sorunluysa ceza verilir denilmiş. kalite artar, katılım az kişiyle de olsa kaliteli olur bana göre.

vaio

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
saçma bi kural bence sen bana durup dururken -6 rep verdin nerden şimdi toplucam ben o kadar rep? webmaster degilimki millete direk yardım edeyim forumu gezmeyi eziyet haline getiriyosun resmen

http://forum.iyinet.com/showthread.php?p=202165#post202165

bu mesajda ne var anlamadım küfürmü var hakaretmi ?

sorumluluk sahibi olmayan tipler gelmesin dedik ...

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Peki yorum yapan bütün kullanıcılarından + almış, sadece iyinet'den 4 tane - almış (hepsi aynı post için) kullanıcılar da bu uygulamadan yararlanabilecekler mi? Yararlanabilecekler mi dedim, çünkü çok yararlı olduğunu düşünüyorum, böyle hareketlerin çoğalmasını istiyoruz. Çünkü, her zaman hatayı kendinde aramak yerine başkasında aramanın, paylaşım paylaşım diye bağıran bir web sitesinin içinde elinizi açın bakıyım, eksi olana cetvel vuracağım tipi yaklaşımların, orayı doğru düzgün bir hale getirmeye çalışmaktan daha çok işe yarayacağını biliyoruz, öyle değil mi?

Bireysel şikayet veya tedirginlikler olabilir ama emin olun ki bir kişi veya kurum için birden fazla şikayet varsa o dikkate alınmalıdır. Hayırlısıyla, yasakla, sadece subjektif değerlendirmeyle değil de, yurtdışındaki örneklerinden biraz belki örnek alarak bu işlerin nasıl yapıldığını öğrenmeye çalışarak, sistemi oturtmaya çalışmak gerekli. Yoksa istediğin yasağı koy, istersen banla, hiçbir fayda sağlayamazsın. Alınmaya gerek yok, atasözünde öyle demiş. Cemaat, imamın yapmadığı birşeyi yapmaz.

Türk dili ile yazım yapılmayan bir forumda, bana çok iyi bildiğim bir iş hakkında, bir kişiye yanlış yapıyorsun dedim diye - rep veriyorsan, buradan ancak gülebilirim ben. Bunları yazmamın nedeni de belki doğru ve düzgün yapılan eleştiriden olumlu yan çıkartırsın belki diye düşünmemdir.

not: şimdi baktım bir de, iyinet tarafından verilen - repler + replerimden daha az olmasına rağmen (tekrar hepsi aynı post için olan 4 eksi :) ) nasıl -5 deyim. O da bir ilginç gibi, rating sistemi mi var?

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
bu forumuda wærez forumlarına çevirmeyin,
şunu yaparım rep ver, şunu veririm rep ver. anlamsız. bence bu puanlamanın gelmesi bile anlamsızdı.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5