İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sadece bir sorum var , firmalar hakkında

atavet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aslında burada firma tanıtımı yapan kişilere tek tek yazacaktım bu mesajı ama buradan sormak daha uygun diye düşünüdüm.

amacım hiçbir firmayı yada kişiyi karalamak değildir .

benim kullandığım host var ve şahıs firmalarından host alacak olsam diyelim ve koskoca a.ş. firmalarının bile(benim kullandığım) hostunda sorun yaşarken sizde sorun yaşamayacağımı nasıl garantileyebilirsiniz ?

bahsettiğim firmanın 2004 senesi sermayesi 1.000.000.000.000 tl(1 trilyon) , 2008 sermayesi 4.000.000 ytl , artık gerisini siz düşünün..(firma ismini özelden bildirebilirim)

tamkalite

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Hiçbir firma bende sorun olmaz diyemez illaha bir sorun çıkabilir.Asıl mesela bu sorunu hızlı çözebilmek ve bu sorunu müşterilere en az şekilde yansıtmaktır.

Garantiye gelince firmada olsan onun garantisi yoktur.Vergi levhası olanların bile ne yaptıkları forumlarda yazılıyor.Ama vergi levhası olmayıpta çok iyi hizmet verenlerde yazılıyor. Artık kiminle çalışacağı o kişinin meselesi ama kimle çalışırsa çalışşın asıl mesele onun mutlu olması ve sorunlarına çözüm bulabilmesidir..

İyi Çalışmalar.

atavet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sorun derken şunları kastediyorum ; (herhangi biri) server kilitlenme yayın yapamama , host firmasının ortadan kaybolması , teknik destek verilmemesi vs.
tüm host hizmeti veren+verdiğini zannedenlerin sitesinde muhakkak şunlar yazıyor , sorunsuz hizmet- kesintisiz yayın - 7/24 teknik destek - %99.9999 uptime -özel hizmet - mükemmellik - %100 memnuniyet vs. gibi yıkama yağlama cümlecikleri

birçok host hizmeti verenlerde gördüğüm şahıs firması(bazen denk geliyo ltd şti lerde) herhangi bir yerden resseller veya parası varsa vps , dedicated alıp host firmasıyım , kendi datacenterim var , kendime ait sunucular faturasını göstereyim istersen vs. gibi imaj yaratmaya çalışıyorlar .
ben host ararken hostbul a mesaj yazdım ve muhakkak türkiyede olmalı gerçek datacenter ve kendilerine ait sunucuları olan , kiralık server veya colacition olmayacak dedim, gerçek bir host firması istiyorum dedim , bir sürü keko atladı e bende manyak değilim tabi whois olayı var .
adama diyorum nerde datacenteriniz izmirde büromuzun üst katında vs. hakikatende firma(şahıs) , bir whois çekiyorum siteye aaa bide ne göreyim ip ile adamın dediği firma örtüşmüyo adam diyelim "uuhhhuuu iletişim" adında firması var bana diyoki benim bu datacenter kendi ip lerim vs. whois çekiyorum "xxxcccvvv ltd şti." yazıyo , dur bu işte bir iş var belkide adam dedicated almıştır o firmadan diyorum , ip sorgu çakıyorum aaa bide ne göreyim adam o xxxcccvvvv ltd şti. den reseller almış , övüngeç köpek bide kendi datacenterimiz var bilmemne diyor , en sinir olduklarım işte bunlar ...

birde şu mesele var , çoğu host firmasında(gerçek) 7/24 teknik destek yazıyor ama hiçbir zaman gecenin bir buçunda cevap aldığımı hatırlamıyorum :)

aslında sorum şu şekil olmalıydı tam olarak anlatamadım , sitelerinizde çok güzel güven verici şeyler yazıyor %100 memnuniyet , sınırsız hizmet vs. gibi bunu a.ş. dahi yapamıyorken siz nasıl yapacaksınız bunu nasıl belgeleyebilirsiniz gibi.

iyi günler.

bilgi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
171
Nixcon'da hiç mi AŞ sitesi yoktu...
Bak, onlar da kapandı...
Her türlü garantiyi veren diğer hosting firmalarını da zor durumda bırakarak...
Sermaya rakamı 4milyon YTL değil, 40milyar dolar da olsa da, kendi bünyesinde datacenter kursa da dışardan beklediklerini kendi oluşturabilir mi, tüm isteklerini karşılayabilir mi?
Sanmam...
Google'da bile 1den çok datacenter var...

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
parayı bastırırsan en iyi hizmeti alırsın. 3 -5 liraya halledeyim dersen alternatiflerin o şekilde olur.

atavet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
500 mb alan ve 30 gb band için 250 ytl ödedim ama yinede büyük firmada dahi sorun oluyor , gerçi sorun çözüldü gibi bişey beni yeni servere alıcaklar , şimdiki serverde forum vs. kuruluymuş cpu çok tüketimi var beni tek başıma başka servere alıyorlar , inanabiliyor musunuz :) işte çözüm bu ...

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Konuyu anladığım kadarıyla çözüme kavuşturmaya çalışacağım.

Şimdi ilk olarak Büyük balık ve küçük balık olayına değinmişsiniz. Yalnız gerçek yaşamda ki bu balıklar sanal olarak tam tersine işler bence.

Örneğin Migros küçük esnafı yer.

İnternet ortamında ise küçük (LTD , Gerçek kişiler) firmalar fiyat kırarak yukarıda(büyük firmalar A.Ş vs.) ki firmalardan müşteri kapmaya çalışır.

Bunu bir diğer örnekle şöyle açıklayabiliriz ; Köpek balığı büyük balığı yer , kırıntıları altında veya kuyruk kısmında olan küçük balıklara kalır.(küçük balıkların tam yerini bilmiyorum)

Maalesef günümüzde sizinde değindiğiniz üzere atan tutan sallayan çok. Bu yakında sona erecek umuduyla ilerliyoruz şu sıralar çünkü TK(Telekomünikasyon kurumu) bu işi düzenlemeye kararlı.

Bu iş düzeldiğinde size taahhüt ettiği hizmeti veremeyen firmayı şikayet edebileceksiniz. Şu durumda eşit bir ortam doğmaya başlıyor yavaştan.

Hosting alırken dikkat edeceğiniz husus Gerçek , Tüzel bir şirket olmasıdır ilk etapta.

Aldığınız paketin fiyatını bence normal.

Ayrıca mesajınızdan sabırsız biri olduğunuzuda karar vermek mümkün.Konuyu 20.00 açmış bulunuyorsunuz. Çözümde 24 saat içinde gelmiş görünüyor.

Çalıştığınız firma büyük veya küçük olabilir. Burada çalışacağınız firmaya karar verirken ona güvenmeniz yeterli olacaktır.Siz sermayeyi esas alarak güvenmişsiniz.

Sanal ortamda sorunsuz denen kavram yok. Benim görüşüm ise firmalarda bazen kesintiler ve sorunlar çıkabiliyor maalesef. Bu tür durumlarda bu şekilde aranmalar yerine güvendiğiniz ve hizmeti satın aldığınız firmadan cevap bekleyiniz.

atavet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet biraz sabırsızımdır , hostu beyenmedim diye adamlara 5 mail attım arka arkaya 5 dk de cevap geldi ,
çok güzel örnekler vermişsiniz .
örneğin benim aldığım hostta sınırsız domain barındırma+sınırsız park + sınırsız dns özelliği var yıllık 250 ytl aynı özellikli hatta kat ve kat yükseği(sınırsız domain 2 gb alan + 80 gb band) sunucu tr de kiralık , tabiki şahıs firması , yıllık 110 ytl bu kişinini kullanıdığı kiralık sunucunun aylık masrafı(350 ytl)+ dükkan veya ofis kirası 200 ytl desek , + 50-100 ytl arası ayda muhasebe , hadi kendi çalışsa işçi parası vermese , ayda gider 600 ytl -650 ytl arası yani ayda en az 6 tane bu tarz host satmalıki zarar etmemeli , eğer satamazsa tabiki ve para kazanamazsa şahıs firmalarını kapatmak 5 dk lık olay , iflas yazısı ile kapatıyorsun ve kimsede hak talep edemiyo :) hadi diyelim adam ayda 6 tane dediğim özellikli sattı ne kar ne zarar durumu , yılda 72 tane bu tarz satış yaptı web alanı 2 gb veriyordu 2*72 = 144 gbalan olması lazım demi serverde ama server özellikleri 80 gb
çokfena espiriler geliyo aklımada yazamıcam şimdi

"köpek balığı büyük balığı yediğinde kalan kırıntıları küçük balıklar ve çöp balıkları(firma olmayan) yiyo , sonra küçük balık çöp balığını yiyo , bu arada küçük balık büyümeye başlıyo , köpek balığı büyümeye başlayan küçük balığı ham yapıyo
çok beter espiri oldu"

allah şükür elektronik ortamdan her bişeyi gözler önüne seriyor
http://www.ticaretsicil.gov.tr/ buradan firmalar hakkında herbi haltı bulabiliyorsunuz ,

şahıs şirketleri > adi şirket , kollektif şirket , komandit şirket
şermaye şirketleri > sermayesi paylara bölünmüş komandit şirket , limited şirket , anonim şirket
yani tüm firma modellerini burada sorgulama ile görebiliyorsunuz , uydurmasyon bir isim örneğin "vet hosting internet hizmetleri" diye ben firmayım dediğimde buraya girip vet hosting yazmanız yeterli vaziyeti çakabilirsiniz.:)

aslında ben host alırken sermayeye bakmamıştım , burada bi kişi ticari bilgilerini resim olarak eklemiş , sermaye 1000 ytl görünüyo alla alla dedim du bakim benim hizmet aldığım firma sermayesi neymiş diye ahanda o bilgileri gördüm hatta borsada işlem gördüğünü dahi öğrendim, hisse senedi var yani(şirkete ortakmı olsam ne:)) ben onlara deneme hesabı istediğimi belirten bir mail attım onlar bana dönüş yaptılar , 5 gün deneme yaptım , sonra hostu aldım ama dediğim gibi servere yeni forum siteleri eklemişler bazen kitleme yapıyor , bende onlara yazdım bazen site yavaş açılıyo menun dediğim diye , yük paylaşımı kısa bir sürede devreye girecek dediler , yine işte 5 kez mail çaktım istemiyom yük mük memnun değilim ben bundan dedim , yeni servere alalım dediler , bu gün yeni servere geçicem , kullanıcı bilgilerimi vs. yolladılar.

AsimasaL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşım, Sen Eger bukadar Para kazanıyorsan Diyelimki, kazanıyorsun.. Gidersin kendi Serverini kurarsın.. Madem herkezde sorun oluyor diyorsun okadar para kazanıyorsun madem git.. Makina al tek başına serverini kullan. Ne diyelim daha sana?

atavet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşım, Sen Eger bukadar Para kazanıyorsan Diyelimki, kazanıyorsun.. Gidersin kendi Serverini kurarsın.. Madem herkezde sorun oluyor diyorsun okadar para kazanıyorsun madem git.. Makina al tek başına serverini kullan. Ne diyelim daha sana?

arkadaşım okumanda bir problem var galiba , ben ayda şukadar para kazanıyorum demedim ...

dikkatli oku baştan sona ne dediğimi anlıcaksın ..

bu arada , ben hosting işiyle uğraşmıyorum zaten boş bir iş olarak görmekteyim yukarıdada yazdığım yazımda anlarsın , host işinden ayda 3000 ytl kazanacak dahi olsam(imkansız) bu işe girmem , hem anlamam hemde benim kendi mesleğim var , ben ayda bu yazdığım rakamların katlısını kazanmaktayım zaten ;)

benim demek istediğim , piyasada bu kadar tecrübeli bilgisayarcılar proğramcıları, mühendisler vs. dururken bu işler lise öğrencilerine üniverste öğrencilerine , muhasebecilere , bilgisayar satıcılarına , internet cafecilerine vs. gibi ufak işletmelere mi kaldı...
büyük işletme dahi batarken , küçük işletmenin batmaması imkansız..
ha yılda 100 - 200 ytl lik reseller alırsa batmaz tabi :) ama firmayım kendi serverim var datacenterim var dediği zaman dolandırıcılıktan başka birşey değildir..

sepulchral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
arkadaşım okumanda bir problem var galiba , ben ayda şukadar para kazanıyorum demedim ...

dikkatli oku baştan sona ne dediğimi anlıcaksın ..

bu arada , ben hosting işiyle uğraşmıyorum zaten boş bir iş olarak görmekteyim yukarıdada yazdığım yazımda anlarsın , host işinden ayda 3000 ytl kazanacak dahi olsam(imkansız) bu işe girmem , hem anlamam hemde benim kendi mesleğim var , ben ayda bu yazdığım rakamların katlısını kazanmaktayım zaten ;)

benim demek istediğim , piyasada bu kadar tecrübeli bilgisayarcılar proğramcıları, mühendisler vs. dururken bu işler lise öğrencilerine üniverste öğrencilerine , muhasebecilere , bilgisayar satıcılarına , internet cafecilerine vs. gibi ufak işletmelere mi kaldı...
büyük işletme dahi batarken , küçük işletmenin batmaması imkansız..
ha yılda 100 - 200 ytl lik reseller alırsa batmaz tabi :) ama firmayım kendi serverim var datacenterim var dediği zaman dolandırıcılıktan başka birşey değildir..

Yukarıda belirttiğiniz yazıda ki bold ile işaretlediğim yer hakkında açıklama yapmayı uygun gördüm.

Üniversite öğrencileri olarak kast ettiğiniz ve ezdiğiniz kesmi merak ettim. Üniversite öğrencileri bu işi düzgün olarak yapıyorlar ise bu bir projedir ve kesinlikle destekliyorum. Gerekli bir uygulama.

Muhasebecilerin hosting sattığını ilk defa sizden duydum. Bir muhasebecinin yaşadığım ilde 1 dosyaya bakmasının maliyeti 150 YTL (LTD Şirket).

Bilgisayar satıcıları olarak değindiğiniz kapsam çok geniş yani burada ise ne söyleyeceğinizi şaşırmış gibisiniz.

Küçük işletmeler her zaman olacaktır ve bunlara KOBİ denmektedir. Siz kafanıza göre bu şirketlerin muhasebesini belirleyemezsiniz.

Sizin düşünce yapınızın hala faaliyet belgesinde ki sermaye olduğunu görmekteyim. Bilinmelidir ki ; Günümüzde bir çok LTD şirket ve şahıs şirketi hosting alanından başarılar sergilemiştirler. Sizin yukarıda eleştirdiğiniz kısımdan mağduriyetiniz bile yokken bu kişilere hakarete varacak şekilde yüklenmek sizin kişiliğinizi ve karakterinizi ortaya koyduğu kanaatindeyim.

Şu sıralar trend olan "BOŞ KONUŞMAK" eylemini gerçekleştirdiğiniz farkındamısınız ?

Düşünerek hareket etmenizi tavsiye ederim.

atavet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
daha önceden bu tür kendini firma olarak tanıtanlardan çok çektim , böyle bir mağduriyetim önceden vardı

kimseyi küçülttüğüm falan yok , evet dediğim gibi bilgisayar mühendisi adam bu işi yapmıyor(tanıdığım) , ve bir başka tanıdığım üniverste öğrencisi yapıyor , reseller almış , sordum nası karlı işler diye , eh fena değil insanlara ucuzluk lazım bir yerde 100 ytl olanı sen veriyorsun 30 ytl ye hepsi atlıyor dedi ve 45 müşterisi varmış , sordum reselleri kaça aldın diye 80$ ödedim 6 aylık için dedi , ee dedim sonra ne olcak , bakıcaz bi çaresine , bu aralar başka pilanlarım var , para ayırabilirsem reselleri devam ettircem diyo . o günden beri bu tür iş yapanlardan nefret etmeye başladım , insanları dolandırmaktan başka birşey değil..
evet bilgisayar satıcılarıda bu işi yapıyor , tabelasında bile yazıyor , dükkanın önünde vitrinde pc ler dizili fiyatları yazıyor , bide afiş var şu host bu host diye . adama soruyosun server nerde diye , telefon açıyo sağa sola 30 dk sonra yanıtı buluyo eeeeee server amerikadaymış :):)
hobi-ek iş amaçlı host satan birçok muhasebeci tanıyorum ..
neyseya bu konuyu kapatalım . belliki gerçekler insanları sıkıyor..

zezak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Hiçbir firma bende sorun olmaz diyemez illaha bir sorun çıkabilir.Asıl mesela bu sorunu hızlı çözebilmek ve bu sorunu müşterilere en az şekilde yansıtmaktır.

Garantiye gelince firmada olsan onun garantisi yoktur.Vergi levhası olanların bile ne yaptıkları forumlarda yazılıyor.Ama vergi levhası olmayıpta çok iyi hizmet verenlerde yazılıyor. Artık kiminle çalışacağı o kişinin meselesi ama kimle çalışırsa çalışşın asıl mesele onun mutlu olması ve sorunlarına çözüm bulabilmesidir..

İyi Çalışmalar.

Size her Çoğu Hostçu ArkdaslarIm gibi katılıyorum.
O server`a saldırı olabilir.Datacenterlarda Sorun olmus olabilir önemli olan bu sorun Çabuk Ve Müşteriye yansıtmadan halletmektir.....

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
aslında burada firma tanıtımı yapan kişilere tek tek yazacaktım bu mesajı ama buradan sormak daha uygun diye düşünüdüm.

amacım hiçbir firmayı yada kişiyi karalamak değildir .

benim kullandığım host var ve şahıs firmalarından host alacak olsam diyelim ve koskoca a.ş. firmalarının bile(benim kullandığım) hostunda sorun yaşarken sizde sorun yaşamayacağımı nasıl garantileyebilirsiniz ?

bahsettiğim firmanın 2004 senesi sermayesi 1.000.000.000.000 tl(1 trilyon) , 2008 sermayesi 4.000.000 ytl , artık gerisini siz düşünün..(firma ismini özelden bildirebilirim)

Ana sözleşmedeki sermaye yanıltmasın. 4.000.000 sermaye A.Ş.'ler için çok şey ifade etmez. Bu şirketin o kadar parası olduğunu göstermez :) 50 milyon da gösterilebilirdi. Karşılaştırma ihtiyacı duyuyorsan, burada "Türkiye'nin en büyüğü" Türk Ticaretle beni veya işinin hakkını veren bir arkadaşı karşılaştırabilirsin. Hem kararlılık, hem ilgi, hem işi bilme babında yıllardır buralardayız. Kimler geldi kimler geçti Allah ömür verirse daha çok gelip geçen göreceğiz. Profesyonel miyiz? Evet. İnsani değerleri taşıyor muyuz? Evet. Vatandaşlık bilgisine sahip miyiz? Evet. Bunlar yeter de artar. Sermaye seni yanıltmasın. Ben Ltd. Şti.'yim yığınla belgem yetkim var. Ama ben diyorum ki sıraladığım özellikler olmasaydı; limitedmiş anonimmiş şahısmış hiç farketmeyecekti.

Eğer sorununu teknik olarak belirtirsen burada yanıtlarım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi