İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sahip olduğu siteler Yüzünden Savcılıktan Tarafına Yazı gönderilen varmı...

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Az önce postacı yanımdaydı.. Sürekli işyerine postalar getirdiği için biraz samimiyizdir... Posta merkezinde cumhuriyet başsavcılığından tarafıma gönderilmiş bir evrak olduğunu söyledi şoke oldum.. Eskiye dönüp bakıyorum bir kaç sefer nezarete düştüğüm hakim karşısına çıkmışlığım var lakin hepsinden beraat etmiştim bütün davalar kapanmıştı.. Bu şimdi nerden ve neden gelidğini bilmediğim evrak hakkında tam bir boşluğa düştüm... Sahip olduğum sitelerin biri yüzünden geliyor desem olabilirde olmayabilirde.. Tam bir çıkmazdayım...

Daha önceden sahip oludğu siteler yüzünden savcılıktan tarafına evrak gönderilen varmıdır... Paylaşırsanız sevinirim arkadaşlar...

Nescafe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bence git bu evragı al ve öğren. ?
Şahsen benim başıma gelmedi öyle birşey. Ama neden olmasın ?

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sarget, sahip olduğun siteleri özel mesaj ile atar mısın? böyle bir ihtimal olup olmadığını söylerim sana. bu arada domain iletisim bilgilerine gerçek bilgilerini mi yazdın?

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
sarget, sahip olduğun siteleri özel mesaj ile atar mısın? böyle bir ihtimal olup olmadığını söylerim sana. bu arada domain iletisim bilgilerine gerçek bilgilerini mi yazdın?

domain bilgilerimi pm olarak gönderiyorum... Hemen hemen bütün sitelerimde whois guar aktif durumda.. sadece turkticaret teki bir kaç domainimi gizleyemedim... müyaptan felan herhangi bir yerden uyarı yazısıda gelmedi...

evrak henüz elime ulaşmadı.. Postacı beni tanıdığı için geçerken yanıma uğramış sölemek istemiş saat 4 gibi arayıp bana yazan şeyleri okuyacak yarın sabahta ofisime getirecek...

ALLAH sonumu hayır etsin...

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
sarget bana da pm atarsan yardımcı olabilirim yönlendirme konularında..

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
sarget bana da pm atarsan yardımcı olabilirim yönlendirme konularında..

yönlendirmeye gerek kalmadı.. sitelerden birisi mahkeme kararı ile durdurulmuş yazısıyla karşıma çıktı....

forum sitesiydi ve doğal olarak mp3 yayını vardı zurna sonunda zart dediği yere geldi sanırım.. gelen evrakta yüksek ölçüde bu olay ile ilgili.. Ama halen anlamış değilim daha önceden böyle bir olay la karşılaşan olmadımı.. büyük talihli benmiyim :s

S

SupRAdyN

Misafir
cogu iletisim bilgilerini yanlıs verdigi icin eline mahkeme kararı ulaşmamıs olabilir. gecmiş olsun

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ne zaman kapandı siten peki?
çünkü mahkeme kararları 1 ay içinde gelir genelde

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
ne zaman kapandı siten peki?
çünkü mahkeme kararları 1 ay içinde gelir genelde

bende halen açık gözükmesine rağmen.. msn den arkadaşlar irtibata geçti bir çoğunda index karşılarına geliyormuş.. benim modemde resetlendiği anda bendede çıkacaktır büyük ihtimal.. Site bugün kapatıldı...

şimdi ne yapmam gerekiyor.. avukatımı aramalımıyım... Nasıl bir politika izlemeliyim?

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bilişim hukuku ile alakalı bir avukat ile irtibat kur
o gelişmeleri takip etsin ( eğer web sitesi ile alakalı ise tabi ) mp3 sitesi için savcılıktan kağıt gönderilmesi garip geldi bana bilemiyorum.
savcılıktan kağıt gelmesi demek " buyurun ifadenizi alacağız " demektir (genellikle ) ama bu nasıl iştir ki siten kapatılmış , mahkeme kararı çıkmış ve sana kağıt geliyor iş bitince..

ben tam anlamadım olayı açıkçası..

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
bilişim hukuku ile alakalı bir avukat ile irtibat kur
o gelişmeleri takip etsin ( eğer web sitesi ile alakalı ise tabi ) mp3 sitesi için savcılıktan kağıt gönderilmesi garip geldi bana bilemiyorum.
savcılıktan kağıt gelmesi demek " buyurun ifadenizi alacağız " demektir (genellikle ) ama bu nasıl iştir ki siten kapatılmış , mahkeme kararı çıkmış ve sana kağıt geliyor iş bitince..

ben tam anlamadım olayı açıkçası..

yukardaki postlardada söyledim geçmişime şöyle bir bakıyorum.. herhangi bir olay için ifade verdimmi bir olaya karıştımmı ama yok... geriye bir tek bu site olayları geliyor... 45 dakika sonra telefon gelecek merakla bekliyorum.. Şuan buz gibiyim ne yeme ne içme sigaranın bile bi tadı yok... daha önceleri gitmediğim yer değil mahkeme salonları nezaretler karakollar ama böyle bir işte ilk olmak yada öyle hissediyor olmak kötü birşey.. Dipsiz karanlık bir kuyu gibi...

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
dur hele ya moda girme hemen. önemli bir şey olsaydı gelir evden - işten alırlardı zaten..
dediğim gibi mp3 olayı da olabilir bilmiyorum. birileri seni şahit yazmış olabilir, eski bir borç olabilir vs..vs..kötü şeyler düşünme.

şimdi bak savcı seni ifade için çağırırsa bile karakola gelir kağıdın..ve o kağıt karakol aracılığı ile sana ulaşır..karkoldan çağırmışlarsa gidip kağıdı al. ama hemen gitme savcılığa..biraz araştır, hukuksal destek al ve avukatsız gitme savcının karşısına:)

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
yukardaki postlardada söyledim geçmişime şöyle bir bakıyorum.. herhangi bir olay için ifade verdimmi bir olaya karıştımmı ama yok... geriye bir tek bu site olayları geliyor... 45 dakika sonra telefon gelecek merakla bekliyorum.. Şuan buz gibiyim ne yeme ne içme sigaranın bile bi tadı yok... daha önceleri gitmediğim yer değil mahkeme salonları nezaretler karakollar ama böyle bir işte ilk olmak yada öyle hissediyor olmak kötü birşey.. Dipsiz karanlık bir kuyu gibi...

Evet seni az çok anlıyorum. inş kötü bir şey çıkmaz. MP3 yüzünden mahkemeye çıkanı görmedim :S inş görmem :(

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
dur hele ya moda girme hemen. önemli bir şey olsaydı gelir evden - işten alırlardı zaten..
dediğim gibi mp3 olayı da olabilir bilmiyorum. birileri seni şahit yazmış olabilir, eski bir borç olabilir vs..vs..kötü şeyler düşünme.

şimdi bak savcı seni ifade için çağırırsa bile karakola gelir kağıdın..ve o kağıt karakol aracılığı ile sana ulaşır..karkoldan çağırmışlarsa gidip kağıdı al. ama hemen gitme savcılığa..biraz araştır, hukuksal destek al ve avukatsız gitme savcının karşısına:)

verdiğin destek için sağol @favorites

ister istemez adrenalin biraz yükseliyor... dediğin gibi hayra yormak lazım... son 30 dakika inşallah bizim postacı aramayı unutmazda en azından bi nebze merakım geçmiş olur.... hele bi arasın nerden gelmiş niye gelmiş buraya yazarım..

bu arada tanıdığınız bir bilişim avukatı varmı.. bizim avukat var ama icra yapmaktan başka birşey bilmiyor :)

S

SupRAdyN

Misafir
ya tam sonucu bilmeden kotuye yorma arkadasın dedigi gibi sahitliktir uyarıdır mahkeme sonuclanmıs olabiler felan filan hemen yorma kendini bu kadar. sakin ol rahatına bak. burası tr

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
heyecan yapma ya sanmıyorum öyle birşey olacağını ;) rahat ol

SargeT

0
Yasakli Uye
Reaction score
10
Postacı arkadaş az önce aradı.. Telefonda okuttum kendisine

Eyüp cumhuriyet başsavcılığından geliyor.... yazabildiğim kadarıyla metni aşağıda veriyorum.. Yorumlarınız nedir arkadaşlar...

cummhuriyet başsavcılığımız tarafından olarak ifadeniz alınacağından
çağrı kağıdını aldıktan sonra 7 gün içinde cumhuriyet başsavcılığımıza
müracat etmeniz, gelmediğiniz taktirde 5271 sayılı ceza muhakemesi kanununun
146 ncı maddesi hükmüne göre zorla getirileceğiniz tebliğ olunur.

çağırma nedeni
şikayet talebi ile dinlenmek üzere.

Eyüp cumhuriyet başsavcılığı.

dosya no : 2006 /196**

S

SupRAdyN

Misafir
bişey olmaz daha sorusturma asamasında mahlkeme acıp acmayacagına ifaden karar verecek yani savcıyı ikna et takipsizlik alsın olayı konuyu tam ögren ve bi avukattan yardım al ona göre ifade ver ilk ifade cok önemlidir.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
dosya numarasından " şikayet nedenini" öğren veya öğrensin bir avukat.
ona göre savunma hazırla.
şikayet nedenini öğrenip bana PM lersen bende yardımcı olabilirim
ve bir de acele etme. 7 gün derler ama ucu açıktır onun merak etme :D

relax yani:)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5