İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Saldırı Alıyorum Yardıma ihtiyacım var

ismozalp

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Merhaba

Sayfama Aşırı saldırı alıyorum 40k olan hitlerim 4k oldu arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var sunucu bilgim yok denecek kadar az bana saldıran ip yi nasıl tespit edebilirim savcılığamı gitmeliyim ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

Saygılar

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sunucu senin ise girdi cıktı ipleri listele tabiki o kisiler prox la saldiri ediyor ve yurt dısı ipleri kiraliyor yine prox iplerde bir acık vardir acık ise bu ipi ararken programla o anda türk telekoma gerçek ipleri gidiyor ama once mahkemeye baş vurmalısın sonra takibe alınır ciddi anlamda ugrasmak istiyorsan mahkeme karariyla türk telekomdan birseyler cıkar gibi geliyor bana arti supe ettigin msn de tehdit baris varsa onlari sakla msn 2003 den bu yana log tutuyor mahkemede iyi bir ispat olabilir tabiki bu dediklerim için ciddi sekilde ugrasman gerek diger secenekse ise windoms makineye gecmen bw alanın yüksek olunca biraz ugrasilyor diyorum

Ece

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ddos un kimse garantisini veremes ancak biraz daha az zarar görünebilir oda windows la

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ddos un kimse garantisini veremes ancak biraz daha az zarar görünebilir oda windows la

WINDOWS da farketmiyor. Saldırı benim siteme de olmus - 10 K hitli site - ve 4 gundur istanbula gezmeye gidim dedim o ara site kapalı kalmıs.

PANEL e baktım DISABLED olmus. windows sunucu. Bu sahısları ibreti aalem icin sallandırmalı. EKMEK parasıyla oynuyorlar. Web sitesinden gelen kazancla kendini idare etmeye calısan kişilerin ekmegi.
ALLAH tez zamanda belalarını versin.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

:) kim söyledi bu yalanı sana
linux da saldırıların nerdeyse tümü log lanırken
windows da log bulmak denizde define aramaktan beterdir.

saldırının niteliginden çok saldıranın zekası önemli burda

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
abi ddos yiyorum 1-2 haftadır acayip kafam bozuk sitelerim gün arası hep kapalı kalmaya basladı ve saat başı restart atıyor sunucu kendi kendine. birgün patlarsam allah hayır eder inşallah..

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sunucu kendime ait. fazla yüklenen sitelerim yok. 1 tane resim sitem ve oyun sitem var sadece. saldırıdan başka saat başı neden restart atsın bu sunucu? sunucuyu aldıgım yer de diyor saldırı alıyorsunuz diye.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öncelikle sunucunun tipini söylemen mümkünmü
linux yada windows.
ikinci olarak eğer linux ise /var/log klasörünün altındaki logları incelemeni öneririm.

windows ise sitelerinin klasörlerinin altındaki log dosyalarını incelemelisin.
SQL şişirmek içinde bunu yapıyor olabilirler.

N

Naruto

Misafir
botneti kimse ispatlayamaz + saldırıyı yapan botları noter onaylı kaydını alman gerekiyor çok gerçekci 1 delil sayılması için oda imkansız ötesi bişey botnet saldırısı yapan 1'inin adını soyadını bütün kütüğünü alsan o kişiye dava açsan gene hiçbirşey elde edemezsin çünkü çünkü çünkü :)

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
linux sunucum.

ssh hakkında fazla bilgim yok hatta hiç yok. sunucuyu alma sebebim sadece 2 sitem fazla cpu yiyor diye.

ssh komutlarını verebilirsen uygulamaya çalışırım

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
botneti kimse ispatlayamaz + saldırıyı yapan botları noter onaylı kaydını alman gerekiyor çok gerçekci 1 delil sayılması için oda imkansız ötesi bişey botnet saldırısı yapan 1'inin adını soyadını bütün kütüğünü alsan o kişiye dava açsan gene hiçbirşey elde edemezsin çünkü çünkü çünkü :)

kim olduğunu ve adresini bulursam savcıya hakime bırakmam işimi çok şükür elimiz kolumuz sağlam ama bulması sorun işte..

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
linux sunucum.

ssh hakkında fazla bilgim yok hatta hiç yok. sunucuyu alma sebebim sadece 2 sitem fazla cpu yiyor diye.

ssh komutlarını verebilirsen uygulamaya çalışırım

Root olarak gir içeri
cd /var/log/
Burda önce Error.log ları tara
car error.log (car içine bakmak için geçerlidir)
eğer çok zorda kalırsan
tar ile sıkıştır ve bi yere at yardım etmeye çalışırım
tar -zcvf dosyaismi.tar.gz /var/log/*

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
admin@cagatay [/var/log]# car error.log
-bash: car: command not found

sunucuyu aldıgım yer SSH erişimi için güvenlik duvarı kurmuş sanırım.

admin login pass verdiler dün giriş yapamadığımı belirtince. root olarak giriş yapamıyorum

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
admin@cagatay [/var/log]# cat error.log
cat: error.log: No such file or directory

bu cıktı ekrana simdide

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5