İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sanal pos hakkında yardım..!

zis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar garanti bankadından aldığım sanal posu bir türlü kuramadım.problemim verdikleri dosyaları cgi-bin dizinine atmam gerekiyo.atıyorum.ama o klasör normal bende de var ve korumalı.yani en üstte değil.orjinal cgi-bin e erişemiyorum.banka postta "cgi-bin/paycgi" şeklide yol ver diyo veriyom.ama benim oluşturduğum sahte cgi-bine gidiyo ve erişim hakkınız yok diyor haliyle.kendi oluşturduğumu sil demeyin çünkü sitenin include dosyaları var orda.orjinal cgi-bine atıp nasıl kurabilirim bu posu.bankada yardımcı olamadı :(

zis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cgi-bin e erişim problemini hallettim bu seferde 500 internal server hatası alıyorum submit ten sonra.bu konuda bilgisi olan varsa ve ayardımcı olursa sevinirim.

Saygılar

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1. sitenin programlama diline gore isteklerin degisir.
2. ASP ise DLL 'yi register etmen gerek sunucuna. PHP ise dizin icinde kullanman gerek CGI Hic kullanmadim kullananida gormedim.
3. Submit dedikten sonra acilan sayfada ayarlarini kontrol et istersen.

Kolay gelsin.

zis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
php kullanıyorum. submit dedikten sonraki sayfanın kodalarını göremiyorum.çünkü şifrenlenmiş.bankanın gönderdiği bu şekilde yani.

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nasil sifrelemisler kodlari sifreleyemezler cunku senin ayar yapman gerekiyor odeme de onay alinirsa gelecek sayfa red edilirse gelecek sayfa bayi kodun bayi sifren gibi bilgileri yazman gerekiyor ki dogru calissin.

zis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
onları .ini dosyasından yapıyorum.benim post ile gönderdiğim dosya farklı bi dosya.o dosyaya da müdahele edilmiyor :-( banka logları falan temizle dedi.temizledik ama sonuç yok.bu seferde biz bağlantıdan sonra destek verebiliriz dediler.yani hala posu kuramadım :(

comma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba
paycgi şifrelenmiş bir dosya değildir, C dilinde yazılmış ve derlenmiş bir programdır. Eskiden garanti kodlarıda veriyordu ama halen veriyormu bilmiyorum. Eğer internel server error alıyorsanız, benim aklıma gelenler.

-- Derlenmiş dosya linux sürümü ile uyumlu olmayabilir, kodları varsa yeniden derlemek iyi olacaktır

-- paycgi dosyasının bulunduğu dizinin cgi çalıştırma yetkisi olmayabilir, ya o dizine yetki verilmeli ya da üst dizindeki alamam dediğiniz yere alamanız gerekir.

-- paycgi bulunduğu dizinde log dosyaları tutar, bu loglardan sorunun çözümüne yarar sağlayabilecek bilgi edinilebilir.

Ekstradan bir öneri: paycgi bana kalırsa iyi bir yol değildir, çünkü php dosyasından değişkenleri post etmenizi gerektirir, dolayısı ile php session bilgilerini filan pycgi sonucu işledikten sonra geri almak zor ya da mümkün değil. Onun yerine XML arabirimi de sunuyor banka. XML i kullanırsanız (php + CURL ile) belki biraz daha uğraştırabilir ama daha sağlam olacağını düşünüyorum.

Ayrıca bankanın ASP, JSP konusunda epey dökümantasyon sunup, çok daha yaygın kullanılan PHP konusunda 1 satır bile döküman sunmayıp, müşterilerini mağdur etmesini de şiddetle protesto ediyorum.

İyi Çalışmalar

h4x0r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
konuyla alakasız olacak ama sanalpos lar neye mal oluyor?

comma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sanıyorum garanti bankası yıllık $150, finansbank $100 alıyor. Fakat bu sadece para boyutu, sanal pos verirken sıkı inceleme yapıyorlar.

zis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ne kadara alındığını bilmiyom.bi müşteriye bağlıyom :)

zis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mrb.cgi ile yapmaktan vargeçtim.xml ile yapıyorum.ama şimdide başka bir problemim var;

$curl = `/usr/bin/curl -s -d 'DATA=$xml' "https://ccpos.garanti.com.tr/servlet/cc5ApiServer"`; e gönderdiğim değerlere karşılık hep error no=99 alıyorum.kart bilgileri doğru olmasına rağmen.neden olabilir bu ? banka sağolsun php ile ilgili hiç yardımcı olmuyo.

nebula

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yoktur' Alıntı:
http://news.netcraft.com/archives/2005/07/overallc.gif
Dünyanın %70 'i php kullanırken bankalar, %20'lik payı olan microsoft asp nin yalakalığını yapmaktan başka birşey yapmaması çok üzücü kendileride apache kullanıyor.Ne iştir anlamak gerçekten zor.

http://toolbar.netcraft.com/site_re.../garanti.com.tr

Bizde kraldan çok kralcı var :)

Bu rakamlar onlar için bir anlam ifade etmiyor etmezde. Hayatın gerçeklerinden uzak gözleri kapalı yatırımlar yaparlar ve şöye hava basarlar bu projeyi x Milyon USD ye tamamladık. Ne kadar çok para harcanırsa o kadar iyi hava basılır ya..

Halbuki bu bankaların 100 katı büyüklüğündeki bankalar aynı işi yurt dışında bunlardan 1000 kat daha ucuza hallederler...

Teknoloji ve mantık yoksunu bir ülkeyiz vesselam..

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Biraz geç oldu kusura bakma ama cgi kuruyorsan chmod ayarını 755 yapman gerek.

comma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yoktur' Alıntı:
Dünyanın %70 'i php kullanırken bankalar, %20'lik payı olan microsoft asp nin yalakalığını yapmaktan başka birşey yapmaması çok üzücü kendileride apache kullanıyor.Ne iştir anlamak gerçekten zor.

Açıkçası ben bunun PHP bilen adam bulamamalarından kaynaklandığını düşünmüyorum, bu olsa olsa "ince tasarlanmış" bir pazarlama stratejisidir. Yoksa dünyada durum böyleyken, Türkiyede ASP nin bu kadar yayılması tesadüf olamaz.

comma

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
zis' Alıntı:
mrb.cgi ile yapmaktan vargeçtim.xml ile yapıyorum.ama şimdide başka bir problemim var;

$curl = `/usr/bin/curl -s -d 'DATA=$xml' "https://ccpos.garanti.com.tr/servlet/cc5ApiServer"`; e gönderdiğim değerlere karşılık hep error no=99 alıyorum.kart bilgileri doğru olmasına rağmen.neden olabilir bu ? banka sağolsun php ile ilgili hiç yardımcı olmuyo.

Bu aşamada error no=99 un ne olduğu önem kazanıyor, keşke onu da yazsaydın?

zis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cgi kullanmıyom.kuramıyom aslında.verdikleri cgi çalışmıyo çünkü.99 uncu hata http data değişkeni içeriği boş diyo.ne alaka ise.için boş değil.yada karşı tarafa gitmiyo bi şekilde

e-Xtra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya bu sanal pos benim de başıma bela oldu. ne cgi ne de xml çalışmıyor. ya ben yapamadım. kuran kullanan yok mu burda? yardım edecek birileri..

cepwap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya bu sanal pos benim de başıma bela oldu. ne cgi ne de xml çalışmıyor. ya ben yapamadım. kuran kullanan yok mu burda? yardım edecek birileri..
Bankaların ilgili birimleri sizlere bu konu hakkında herhangi bir doküman vermiyorlar mı? Mesela hangi veriler hangi adrese hangi formatta post edilecek, sonuç şu olursa şöyle olucak diye. En basit sms servisi sunan yerler bile bunu veriyor. Bu şekilde kendiniz istediğiniz dilde yazabilirsiniz.

zis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hangi bankanın kodlarını koymayı deniyorsun. garanti bankası yanlış hatırlamıyorsam api panelindeki yardım kısmına koymuştu dosyayı. ben bu konuyu uzun zaman önce açmıştım.ozamanlar o kod sayfalarında yoktu. garanti bankasıdaki kodlarda sorun yaşıyordum. sonunda EST denen Türkiye'deki çoğu bankaya hizmet veren firmanın numarasını verdiler.onlardan bir xml dosyası almıştım.onunla halletmiştim. bankayı ararsan orada yoksa bile verirler kodu. kullanmasıda çok basitti.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi