İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Şarkı sözü veritabanı satın almak istiyorum ?

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu belirtilen sitedeki veritabanını 1 haftada çekebilecek bir script geliştirilebilir ;)

1 yıl hikaye..

MustiX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
lyricsdatabase.gen.tr nin database i sizin olsun başka bişey istemeyin..
adamlar kapattı siteyi ama datayı naaptılar???
domain çok güzel ayrıca...

D

Database_Provider

Misafir
Ne yazıkki "Geliştirilebilir", "olabilir", "yapılabilir" gibi kavramlarla bir yere varmak mümkün değil... Hani eskilerin bir sözü var, "Ayinası iştir kişinin, lafına bakılmaz" derler ya, çok doğru .. Yapacak adam konuşmaz, yapar. Bilgisayarımı açık bırakıp çıkacağım. Sabah baktığımda data gelmiş olacak.

Gelelim "Pahalı" konusuna. Bu datayı alan biri çıkarsa, 160.000+ şarkı sözü, 6000 e yakın şarkıcı, 10.000 civarında albüm kapağı resmi ile Dünya'nın en büyük şarkı sözü bilgibankalarından birine sahip olacak...
Ben bunun için 500 YTL istiyorum. Bu yaklaşık 300$ filan yapıyor. Elinde böyle bir site olan kişi, bu parayı on günde çıkartamazsa, zaten bu işe hiç girmesin, otursun evinde bilgisayar oynasın.

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İnanın böyle bir databaseye ihtiyacım olsa, şimdiye kadar çekerdim.

Saygılar..

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Database_Provider' Alıntı:
Bu arada... Yukarda örnek verdiğiniz yöntemlerle, iyi korunan 150-200.000 bin kayıtlık dataları alamazsınız. Alsanız bile, sanırım bir yıl filan sürer.

Cekilen sarki sozlerinin okunmasi 1 yil alabilir. Ama o yazilan kodun sorunu degil zaten. hdogan'inda dedigi gibi, kademele olarak istek gonderilerek istenilen veri alinabilir. Ve 1 yil gibi astronomik seviyelere cikmayacagini biraz asinaligi olan herkes soyleyebilir.

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Birbirinden farklı datacenterlarda bulunan 5 adet sunucu ile bu süre 4.62 güne düşürülebilir ;)

D

Database_Provider

Misafir
Hımmm... İyiki uslanmaz şarkı sözü database'i istemiş... Ya 1.000.000 kayıtlık bişi isteseydi yanmıştık desenize :)

dewilsdance

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben de yardım edebilirim okulda istek olursa 200 farklı makinayı aynı anda acıp kullanabılırım ..hızlarıda gercekten iyi.. buna ek olarak hepsi farklı ip ile cıkıs yapıyor dısarı ..gerekırse proxy de kullanırız

200 un etkısı matematiksel oalrak hesaplayamadım ksuura bakmayı kac gune dusutugu bilmiyorum ama 1 yıl degil heralde

D

Database_Provider

Misafir
OoOoOo... Bu kadar uğraş, 200 makinayı çalıştır, raw dataları al, ayıkla, birleştir, alanlara yerleştir vs.. vs.. Sonrada 500 Ytl ye pahalı de... çıxxx.. Olmadı

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hayat visual basic 'de bence ... 1496 'ci sarki sozunu cekiyor ve hala banlanma yok ufak bir ek yapinca hersey duzeliyor demek ki ... Ne demisler akil akildan ustundur ...

D

Database_Provider

Misafir
Kernel32 .... Doğrusun ve haklısın. Aklın yolu birdir. Bende bu işi VB ile yapıyorum.

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@Database_Provider ... Bu dunya da sadece akli olanlar kazanir. Kimseye akilsiz demiyorum veya kendim cok akilliyim demiyorum. Demek istedigim sey su ... Sonucta bu siteyi yapan bir insansa bundan yararlanabilecek olan da bir insan ... 47 dk oldu ve su anda lyric sayisi 3651 kac tane sarki sozu var demistini sitede ? Gerci artik denemekten cikti neden acik tutuyorum programi onu da bilmiyorum ama sadece cekip cekemeyecegimi denedim ... VB 'derim baska birsey demem.

D

Database_Provider

Misafir
Kernel32 kardeşim... Konu yönünden sapacak, "C++"'cılar, "Delphi"'ciler, şunlar bunlar zıplayacak, iş FB-GS muhabbetine dönecek. Ama yinede bende yazacam.
VB... Gelmiş, muhtemelende gelecek en güzel programlama dilidir.

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
VB... Gelmiş, muhtemelende gelecek en güzel programlama dilidir.

Her programlama dili seviye arttikca zevkli hale gelir. 1 yil konusundaki yorumundan sonra VB yolunda sana azim ve basari dolu gunler dilemek kaliyor.

D

Database_Provider

Misafir
MoD' Alıntı:
Cekilen sarki sozlerinin okunmasi 1 yil alabilir. Ama o yazilan kodun sorunu degil zaten. hdogan'inda dedigi gibi, kademele olarak istek gonderilerek istenilen veri alinabilir. Ve 1 yil gibi astronomik seviyelere cikmayacagini biraz asinaligi olan herkes soyleyebilir.

Bir yıl sözüm... Bir yakıştırma idi. Önerilen bazı yöntemlere bakıp o an aklıma gelmiş ve yazmıştım. Ama sizde "Cekilen sarki sozlerinin okunmasi 1 yil alabilir" sözü ile bunu tasdiklemiş oldunuz.
Neyse, VB vs Diğer diller konusunu tartışmak için bu forumda başka başlıklar var. Konuyu oraya taşır, rahat rahat tartışırız. Şarkı sözü ile ilgilenen arkadaşların zamanından çalmayalım....

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Ama sizde "Cekilen sarki sozlerinin okunmasi 1 yil alabilir" sözü ile bunu tasdiklemiş oldunuz.

Okumak, insani eylem olarak kastedildi. 1 yilin astronomik sure oldugunun anlatimi icin kullanilan bir ornek.

Neyse, VB vs Diğer diller konusunu tartışmak için bu forumda başka başlıklar var. Konuyu oraya taşır, rahat rahat tartışırız. Şarkı sözü ile ilgilenen arkadaşların zamanından çalmayalım....

Haklisin. Iyi Calismalar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5