İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Şarkı sözü veritabanı satın almak istiyorum ?

T

tartis.net

Misafir
lyricsdatabase.gen.tr nin hostingi nerdeydi ki acaba alabiliriz sanırım onlardan bi şekilde reddedemeyecegi bi teklif yapabilirim ben :D yeterki webde olsun bi yerde dosyaları :)

cpa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kernel32 vb ile yazdığın programla o kadar şarkıyı banlanmadan aldığından emin misin? İstersen aldığın verileri bir incele. Sanırım proxy ile aldın o şarkıları. Yoksa ha vb ile almışın ha php farketmez. O siteye bağlanıyorsun ve ip numaran kaydediliyor çünkü. Proxy ile aldıysan bu vb nin herşeyden üstün olduğunu göstermez. Aynı zamanda aklın akıldan üstün olduğunu da göstermez. Burada zaten herkes bir çözüm önerdi. Proxy kullanırım ya da biraz bekletir alırım gibisinden.

T

tartis.net

Misafir
vb nin herşeyden üstün olmasını bırak , en dandik statüye kolayca sokabiliriz
delphi güzel mesela , c,c# , c++ gibi dillerden gerisi yalan

cpa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
vb de güzel bir dildir delphide her dilin kendine göre üstün bir özelliği vardır. Vb de ya da delphide çok daha hızlı program geliştirebilirsin ama performanslı olur mu olmaz mı orasını bilemem. Az sistem kaynağı kullanarak çok iş yapmak istiyorsan c++ kullanacaksın ama daha uzun sürede yazacaksın. Ama burada durum farklı burda bir sitedeki veriyi alıp içinden istediğimiz yeri ayıklatıyoruz. Oldukça basit bir durum. Ve herkes birşey önerdi. Tartışıldı. Bunu vb de ya da delphide yapıpta şu şundan üstündür demek çok mantıksız. Aklın akıldan üstünlüğü ile de alakasını anlayamadım açıkçası.

T

tartis.net

Misafir
orası öyle haklısın , ya birisi db var resimlerle dedi ortadan kayboldu
en az 1 ay ugrasacagız bence bu leeche en iyisi ben evdeki proxy scriptimi entegre edeyim spy yapayım bide baslayım leeche

D

Database_Provider

Misafir
Bu konuyu ayrı bir yerde tartışsak, daha doğru olur düşüncesindeyim. Ama madem devam ediliyor, bir kaç şeyde ben ekleyim.
Prensip olarak, bilgisayar programcılarının uzmanlaştıkları dillerin en son versiyonunu kullandıkları kabul edilir. Bu yüzden "Ben vb kullanıyorum" dediğiniz zaman size "Hangi vb'yi kullanıyorsunuz" diye sormak gereğini duymam, vb.net kullandığınızı kabul ederim.
Visual basic bu versiyounu ile kendini son derece aştı. Yakında net 2.0 framework'ü ile dahada hızlanacak ve çok daha az sistem kaynağı tüketecek. Bu yazdıklarım vb.net için olduğu kadar C# içinde geçerlidir. Çünkü artık bu iki dil özde aynıdır. Aynı MSIL biçiminde compile edilirler. Biribiri ile aynı olan iki şeyden birinin daha üstün olduğunu söylemek ise mümkün değildir.

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
@database_provider 'e katildigim gibi amacimiz hangi problamlama dilinin daha iyi oldugu degildir. Yazimdaki "akil akildan ustundur" sozu sitenin yapimcilarina dahilen yazilmis birseydi. Sonuc itibari ile o siteyi yapan mutlaka ki bir insan olduguna gore her insanin verebilecegi bir acik gibi o insanlar da acik vermek durumundadir. Yaratilisimiz geregi icimizde aciklar barindiriyoruz. Ornek : Kim ilk okul birinci sinifta odevini yapmadigi icin ogretmenine soyledigi butun yalanlari hatirlar ki ? Nasil bir acik diyeceksiniz fakat insanlar akillidir zekidir ama kimse mukemmel degildir. Dogrusunu soylemek gerekirse Ben Proxy kullanmadim sarki sozlerini cekmeyi denerken. Cektigim sarki sozlerini txt formatinda hdd ye kaydettigim zaman rastgele inceledim ( 100 tane kadarini ) hepsi dogru sekilde kaydedilmis. Is txt dosyalarini bir sql 'e veya mdb 'ye gelseydi ( ki dedigim gibi ihtiyac duymuyorum sadece denemek amacli idi ) o zaman sorun olup olmadigini %100 netlik ile soyleyebilirdim sorun yasayip yasamadigimi. Ama gordugum ve inceledigim kadari ile hic bir sorun ve problem yok.

Iyi calismalar.

S

Skeleton

Misafir
benim lyricsspot.com için yazdığım program da çatır çatır çekiyordu şarkı sözlerini, 400 den sonra da bir sorun çıkarmadı program ancak site sahiplerinin koymuş olduğu bir leech korumasına takıldım. 400 den sonra bir baktım program çalışıyor ama dbye boş kayıtlar atıyordu. browserdan siteye gireyim dedim aynı şekilde sayfalar açılıyor ama şarkı sözünün bulunması gereken kısımlarda bir şey olmuyordu. proxy ile denediğimde tekrar gözükmeye başladılar. adamların yaptığı ipne geçici bir süre ban koymak, çünkü ertesi gün aynı ip ile girdiğimde tekrar gözükmeye başladı şarkı sözleri.

Bu arada şarkı sözü sayısı 74,793 oldu yok mu alan :p

xkare

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benimde elimde 600.000 lyric sadece yabancı database var. 1GB civarında. Almak isteyenler için fiyat biraz tuzlu olur tabi ama düşünenler özelden ulaşabilir...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5