İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Satılık Domainlere Hit Sağlama Projesi

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"" Satılık Domainlere Hit Sağlama Projesi ""

Arkadaşlar,

Biraz zorluyorum biliyorum. Kusura bakmayın, amacım beraberce memlekete döviz getirmemize yardımcı olmak.

Bu mesasjımı buraya yazmam gerekti çünkü yeni bir site tanıtımından çok gerçek bir proje. Tuttururuz mu bilmiyorum; inancım var ama "YA TUTARSA" demekten de kendimi alamıyorum...

TurKeyDomains.com

Bu site çok yeni.
( tasarımla ilgili eleştiri istemiyorum mümkünse; tasarımı daha güzel yapmayı düşünmüyorum , gerek yok ki, önemli olan işlevi.. : )

Amaç Şu:

Sitesi Satılık olan hatta sedo da falan kayıtlı olan ve hit almak için bilimum taklalar atan, sitesinden şekilli linkler veren arkadaşlar var. Ben de tabii..
Bir de domain arayan almak isteyen bu domianler hangileri diye bakarken açılan sayfalardaki linklere de tıklayabilecek arkadaşlar da var. :D

Bu iki grubu bir araya getirebiliriz.

Ricam şudur. Gerçekten çok zamanım olmadığı için bu siteyle ilgili "tutmaz/tasarım kötü/sedo seni atar/ " türünden mesajlara cevap veremeyebilirim. Yazmayın da lütfen...
Boş trafik oluyor. Sadece:

Ekleyebileceğiniz bir siteniz ya da 25 tane .info alanadınız var ise ekleyin. Ayrıca, bu sitenin hit alabilmesi için elinizden bir şey geliyor ise Destek olarak ya da ücretli olarak, lütfen blirtin. Bu destek, Ucuz Pop-up vb. reklam ; sitenizden link şeklinde olabilir.. (Şimdilik Pr yok tabii PR link değişimine falan giremiyor...)

Desteklerinizi bekliyorum..

Saygılar...

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Guzel bir dusunce.. Ama pek yorum yazmamızı istememişsiniz..
Yalnız sedo seni atar degilde , Sedo beni atar.. (Olabilir Yani)
Bilmem anlatabildimmi.. ?

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ARKaDaS' Alıntı:
Guzel bir dusunce.. Ama pek yorum yazmamızı istememişsiniz..
Yalnız sedo seni atar degilde , Sedo beni atar.. (Olabilir Yani)
Bilmem anlatabildimmi.. ?

Yok hiç yorum yazmayın demek istemedim aslında.
Tabii ki yorum yazın mesela seninki gibi düşünce temelli yorumlar olabilir. :)
(Bazen sitenizin rengi çok kötü; ya da tasarımınız tam değil gibi yorumlar oluyor; sanki ben 10 yıllık alaylı webmaster bilmiyom sitenin 15 dakikada yapılmayacağını emek istediğini, sadece deniyoruz. ok? o nedenle dedim)

Yoruma gelince: Abartmazsak / abartılmazsa bir şey olmaz.

(Biraz strateji lazım o da var .:: MSN E GEL)

Şimdilik sadece sitelerinizi ekleyin elden geldikçe arkadaşlar. Önemli olan bu...
Sonra trafik sağlama derdine düşüyoruz; bu ikinci kısım olacak, incelik gerektiren de bu ikinci kısım..

Saygılar...

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sedo sizi atamaz.

Eğer bu siteyi "Satılık domainler" başlığı altında yaparsanız, Sedo sizi atmaz. Kurallarına uygun bir durumdur bu.

L

linguriaman

Misafir
Eğer tıklayanlara herhangi bir "incentive" (mükafat) vermiyorsan, sedo bir şey yapmaz herhalde. Şimdi bu bildiğimiz satılık domain sitesi değil mi yaw?

E

erotika

Misafir
Bence şöyle bir durum olmalı.
Linker degilde mesela ayrı bir sayfa olmalı. www.mp3saati.com bak mesela bunun gibi. Hiti 1500 + sitesi olanlar satılık domaini varsa eger bu projeye katılabilir olsun ve hiti 1500 + olan sitesinden bu turkeydomains e link versin. Hatta güzel bir script düzenleyin her girişte başta sergilenecek iki domain degissin..

Tasarımgenel mp3 saati tarzı olur. altta kısa bir açıklama vs olur. Sitenin adı da Satılık DOmain olmamalı strateji gereği.

For Sale Domain'ler derseniz tıklama oranı da artar.

Bu şekilde bir proje çok tutacaktır..

HitcH

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Peki diyelimki Ben ekledim oraya herhangi bir domain..
Acıklama kısmınada For Sale Degilde, eg-zotik Resimler yazdım.. Bu sedo'nun kurallarina aykiri degilmi ?
Madem kurallara aykırı sen niye yapıyorsun demeyin lutfen.. Kendimi dusunmuyorum sizi dusunuyorum :D

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
değil neden dersen ben senin linkini istediğim yere ekleyip seni attırabilirim ;)
sedo ne diyo zaten iyi bir hitiniz varsa kazanabilirsiniz :)
buda bi nevi backlink kim karışabilirki yoksa parking olayına girerken bütün linkleri sildirmemiz gerekirdi

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eg-zotika' Alıntı:
Bence şöyle bir durum olmalı.
Linker degilde mesela ayrı bir sayfa olmalı. www.mp3saati.com bak mesela bunun gibi. Hiti 1500 + sitesi olanlar satılık domaini varsa eger bu projeye katılabilir olsun ve hiti 1500 + olan sitesinden bu turkeydomains e link versin. Hatta güzel bir script düzenleyin her girişte başta sergilenecek iki domain degissin..

Tasarımgenel mp3 saati tarzı olur. altta kısa bir açıklama vs olur. Sitenin adı da Satılık DOmain olmamalı strateji gereği.

For Sale Domain'ler derseniz tıklama oranı da artar.

Bu şekilde bir proje çok tutacaktır..

Site adını alelacele girmiştim değiştirdim.

Ama diğer öneri olmaz. Ben kesinlikle çok sayıda domain eklenmesi taraftarıyım. Çok link hepimizin birsürü domaini. (Eşek değiliz tabii bu domainlere bakcaz ne var diye :) )

Maksat binlerce domainin eklenmesi Şu anda elimdeki imkanlarla bunu uydurdum. Ama zaten hit paylaşımı yapmıyorum. imece gibi bir şey bu link veren hit gönderen gönderir ok.?

Saygılar...

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
WhiteKey' Alıntı:
değil neden dersen ben senin linkini istediğim yere ekleyip seni attırabilirim ;)
sedo ne diyo zaten iyi bir hitiniz varsa kazanabilirsiniz :)
buda bi nevi backlink kim karışabilirki yoksa parking olayına girerken bütün linkleri sildirmemiz gerekirdi

ok, şu konu ne olacak?

http://www.sedoparking.com/mp3indir.net

Bu şekilde eklenince sorun olmaz mı?
bence domain adresi olmalı bir şekilde . Biliyorum sedo bunu kabul ediyor ama domaini eklemiş olmayız buraya . Bence sorun olma ihtimali var.
Bir de siz değerlendirin.

Saygılar..

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hmm ben url o şekilde olduğunu farketmemiştim...

linkerim şöyle bir özelliği var seçtiklerimiz (pick) site seçildiği zaman pick diye bir resim atıyor yanına -- eklenen bütün siteleri seçtiklerimiz kategorisine alıpta pick resminide editleyip birazcıkta uzataran for sale gibi bir ibare koyarsak bu problemde bence ortadan kalkmış olucak neden derseniz artık sonunda bu domain satılık yazıcak yani sedo için koşullar sağlanıcak hemde satılık domain deposu gibi bir site kazanmış oluruz.

bilmem aklınıza yatarmı bu fikir :)

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
http://www.sedoparking.com/domain.com şeklinde verdiğiniz HER LİNK sorun olur. Siz kendi domaininizden de bu şekilde bir link verirseniz sorun olur.

Sedonun sözleşmesine göre, satılık domain eğer parking programına katılıyorsa, o sayfada sadece parking sayfası gözükmelidir. Alta üste yazılar vs olmaz. Ancak özel izinle yerleştirilebilir. Domain direk sedoparking.com/domain.com adresine yönlendirilmelidir.

Örnek: http://www.2mp3.info

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
walla ben sitemi ekledim turkeydomains.com a. site direk olarak zaten sedo ya yönlenmiş durumda. onun için altına üstüne bi şe ekleyemem :)

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
elmasgunes' Alıntı:
http://www.sedoparking.com/domain.com şeklinde verdiğiniz HER LİNK sorun olur. Siz kendi domaininizden de bu şekilde bir link verirseniz sorun olur.

Sedonun sözleşmesine göre, satılık domain eğer parking programına katılıyorsa, o sayfada sadece parking sayfası gözükmelidir. Alta üste yazılar vs olmaz. Ancak özel izinle yerleştirilebilir. Domain direk sedoparking.com/domain.com adresine yönlendirilmelidir.

Örnek: http://www.2mp3.info

Sedonun sözleşmesine göre karınızı arttırmak için başlığı altında bir sayfada okudum ve bunun yasak olmadığını hatta doğru olduğunu gördüm. This site is for sale diye böyle sitene link verebilirsin satılık olan KENDİ siten olsa bile. Kaynak Sedo ama tam linki hatırlamıyorum

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sedoparking.com/domain.com 'a link veremezsiniz, ama domain.com 'a link verebilirsiniz.

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim dediğim farklı bir olay ama..

Mesela benim abc.com diye bir domainim var. Bu domaini sedoya kayıt ettim. Ama domaini yönlendirmedim, site hala açık. Ben buna dışarıdan parking/abc.com şeklinde link veremem. Bu yasak bildiğim kadarı ile.

WhiteKey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
METHOD 1: NAME SERVER FORWARDING
At your registrar, change your Name Server settings to the following:

Primary Server Name: NS1.SEDOPARKING.COM
Primary Server IP: 217.160.95.94

Secondary Server Name: NS2.SEDOPARKING.COM
Secondary Server IP: 217.160.141.42

METHOD 2: URL FORWARDING
If your registrar allows you to forward your domain to a URL, forward to:

http://www.sedoparking.com/domain.com
(where "domain.com" is replaced by your domain name)

If you already have hosting, then there is a third method possible: Editing your index.html file to include the following HTML code:
+---+-+

kuralları okadarda katı değil yaw bunun domain satılık ama site açık olabilir neden olmasın her satan kapamak zorunda değilki

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5