İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Satılık Domainlere Hit Sağlama Projesi

alicanorg

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Domain satılıktır diye istediğin yerden verebilirsin istersen reklam ver sitelere milyarlar harcayıp sorun değil

darkman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Valla bende iki tane ekledim atarsa atsınlar ölüm yokya ucunda bende bişey söyliyeyim en sitenin altında satılık domainler yazıyor buraya This domans for sale falan yazsanız daha iyi olur.

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
darkman' Alıntı:
Valla bende iki tane ekledim atarsa atsınlar ölüm yokya ucunda bende bişey söyliyeyim en sitenin altında satılık domainler yazıyor buraya This domans for sale falan yazsanız daha iyi olur.

zaten aşağıdaki ifadeler var sitenin footer'ında:

Satılık Domainleri Bulun !

Sell your domains !

Find a Domain !

Bunun dışında bence sitelerinizi eklerken info bölümüne ve açıklamaya aşağıdaki ifadeyi mutlaka yazın:

"satılık site - Domain for sale"

Bazı arkadaşlara ben yazmak durumunda kaldım. Sonuçta kimsenin zarar görmesini istemem. Bu projede bir şekilde uyduruk hit alındığı izlenimi olmazsa ve çeşitli hit giderse kesinlikle sorun olmaz satılık domainimizi listeliyoruz. Çoğu arkadaş sitesinde aşağıdaki gibi ifadelere yer vermiş:

"Erıoik..." ulaşmak için tıklayın(for sale)"

kendi sitesi üstelik ve sedo "bu link ne" demiyo? bu hit nereden diyor açıklama gelince de "ok , tamam" diyor.

Bence bu nedenle satılık ilanı verilen bir sitede sorun olmaz.

Saygılar...

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
WhiteKey' Alıntı:
METHOD 1: NAME SERVER FORWARDING
At your registrar, change your Name Server settings to the following:

Primary Server Name: NS1.SEDOPARKING.COM
Primary Server IP: 217.160.95.94

Secondary Server Name: NS2.SEDOPARKING.COM
Secondary Server IP: 217.160.141.42

METHOD 2: URL FORWARDING
If your registrar allows you to forward your domain to a URL, forward to:

http://www.sedoparking.com/domain.com
(where "domain.com" is replaced by your domain name)

If you already have hosting, then there is a third method possible: Editing your index.html file to include the following HTML code:
+---+-+

kuralları okadarda katı değil yaw bunun domain satılık ama site açık olabilir neden olmasın her satan kapamak zorunda değilki

arkadaşlar buradan zaten şu ortaya çıkıyor onu diyorum :

http://www.sedoparking.com/domain.com Bu URL ye yönlendirme yapılabilir bunu ya direkt sayfanızda ya da hosting firmanız aracılığıyla yapın diyor .Yani istedikleri sizin adresiniz olan www.domain.com 'dan sedoya bu şekilde yönlendirme vermeniz. Kesinlikle "http://www.sedoparking.com/domain.com" urlsinin yayınlanmasına izin vermezler. Bu açıklamalarda 3 tane durum açıklanmı arasında bu yok yani yönendirme yapmadan da bu URL ile satış yapın dememiş.

inanın sizin için diyorum, hesabınızda sorun olmasın. Güzel bir olay yakalayabiliriz iyi hit almayı başarabilirsek. Tam işe yarasın bari:)

Üstelik Siz destek vermeye devam edin. Daha orjinal fikirlerim var tabii.;)

.....................
Misal siteler biraz artsın şunu yapacağım:
...................

Sitenizde yayınlamak üzere bir kod veriyorum. Bu kod dikey ya da yatay tablo boyutu tarafınızdan ayarlanarak kullanılabilecek.

Bu kod şunu yapacak. Sistemden Random olarak kayıtlı sitelerden bazılarını seçecek (10-15 tane) ve sıralayacak. insaniyet namına bunu sitelerimizde yayınlarız. bu kadar iyi arkadaşlar olduğunu biliyorum tabii ...
Ama, daha önemlisi mesela kodu yayınlayan sitelerden gelen hitleri de hit gönderenler şeklinde Top 10 ya da Top15 şeklinde dizecek bir kod olacak. Bir taş ile bir sürü kuş vuracağız...

(ve inanın bu iş devam etsin daha bir sürü şey uyduracağız.. Alexa da mesela ilk 10.000 olmak vs gibi, bir sürü şey düşünüyorum...)

Saygılar..

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar,

Beklenen desteği pek bulamadım ama proje de boşa gitmedi baya işe yarıyor benim için.

Sonucu tam olarak sınamak için önümüzdeki 1-2 hafta süresince pop-up reklam vereceğim.

Bu süre içerisinde verdiğim reklamın boşa gitmesini istemem.
Ekleyebildiğiniz kadar sitenizi ekleyin lütfen. Bekliyorum..

(Amme hizmeti gibi bir şey olacak ama bunun TAM OLARAK işe yarayıp yaramadığını görmem gerekiyor..)

(Link vererek ya da başka şekilde destek verebilecek olan var ise lütfen burada belirtsin. Çok zor değil arkadaşlar burada imece usulü bir şeyler yapıyoruz..:) )

Saygılar...

S

SempatiX

Misafir
bu iŞi yapaN zatenn www.turkishdomains.com vaRR... gayetTe güzeL götürüYor ve coKK da iyi biRR siStemi vaRR... isterseNiz arkadaşLa koNusuPp birLikte götürüNN bu iŞi...

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SempatiX' Alıntı:
bu iŞi yapaN zatenn www.turkishdomains.com vaRR... gayetTe güzeL götürüYor ve coKK da iyi biRR siStemi vaRR... isterseNiz arkadaşLa koNusuPp birLikte götürüNN bu iŞi...

Niye arkadaşla götüreceğimi anlamadım.

Öyle istesem neden ayrı bir domain alayım?

Sen diğer sitenin çok iyi götürdüğünü düşünüyorsan niye buraya mesaj atıyorsun.
(Yani diğer kişiyle nasıl beraber götüreyim, mümkün değil ; o zaman ilgili domainlerin hepsini birleştirmek lazım forumda bir tane MP3 sitesi kalsın herkes aynı işi yapıyor.)

Ayrıca, iki sitenin yapılış amacının ilgisi yok konuyu bilmiyorsunuz. Lütfen

(Bir de Allah Rızası için küçük büyük harf olayına son verin. Rica ediyorum, senin için belki hoş ama okuyan için büyük eziyet)

Saygılar...

S

SempatiX

Misafir
bahseTTiğiMM siteDe heMenn hemeNN sizinLe ayNı amaÇÇ iereNn bir siTe... birLikte götürüNn demiyoruMM siZe buNu söLemeYe hakkıMda yoKK demeKK istediğiMm birLeşseNiz daHa iyi işLer cıkarabiLirsiNiZz düşüncesiNdeydiM ama madeMm seN buNu başKa yönLere çekiorsuNn herneyse.. saDece bir tekLifTi.. ayRıca beNN güzeL gözüküYor diye büyüKK küçüKK yazmıyoruMM eL aLışkanLığıMM ister sitemeZz yazıLar böyLe oLuyoRr... soL serÇe parMağı kontroL edeMiyoruMm keNdi keNdine tıkLıyor shifTi ;)

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SempatiX' Alıntı:
bahseTTiğiMM siteDe heMenn hemeNN sizinLe ayNı amaÇÇ iereNn bir siTe... birLikte götürüNn demiyoruMM siZe buNu söLemeYe hakkıMda yoKK demeKK istediğiMm birLeşseNiz daHa iyi işLer cıkarabiLirsiNiZz düşüncesiNdeydiM ama madeMm seN buNu başKa yönLere çekiorsuNn herneyse.. saDece bir tekLifTi.. ayRıca beNN güzeL gözüküYor diye büyüKK küçüKK yazmıyoruMM eL aLışkanLığıMM ister sitemeZz yazıLar böyLe oLuyoRr... soL serÇe parMağı kontroL edeMiyoruMm keNdi keNdine tıkLıyor shifTi ;)

Aynı amaç içermiyor. Bunu en azından ben biliyorum. Işık hızında mesaj atmaya çalışmasan sen de konuların başını sonunu okuyup mesaj yazsan anlayabilirdin. Konuların son mesajına bakıp yazıyorsun mesajlarını.

Serçe parmağının otomatik bazması da önemli değil. Benim gerekçem çok net, okuması daha zor mesajınızı ve buna ciddi hiç bir forumda izin verilmez. Burada da izin veremeyiz. Bunu bırakın lütfen.
Ayrıca bu konuda da lütfen bu konu altına cevap yazmayın benim mesajımla ilgisi kalmadı. Ben buradan başlattım özür. (Özel mesajla yapsam daha iyi olurdu ama artık tüm mesajları silecek değiliz. Rica ediyorum)

Saygılar..

H

Heryerdeyiz

Misafir
Hayırlı olsun ...
bi adet domain ekledim fakat açıklama kısmına for sale veya satlık diye bir açıklama yapmadım sorun olmaz galiba...

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
oldukça gecikmiş mesaj için özür dilerim.
Açıklama kısmına satılık ya da for sale yazmanız sizin için iyi olur.
Ben domainlerime yazdım bu açıklamayı.
Bu şekilde hit sağlanması kesinlikle bir sakınca doğurmaz, çünkü "sedo" kurallarına aykırı hiç bir durum yok.
Bu arada sedo'ya park edilmiş domainin pop-up olarak açılması yasak ama benim www.turkeydomains.com sitesinin pop-up olarak açılması yasak değil.
Geçenlerde 1-2 gün denedim çok iyi dönüşü var. Siteler eklenmeye devam edilirse sanıyorum büyük partiler halinde pop-up reklam vereceğim bir yerlere. Keşke 2-3 arkadaş birleşip te reklam verilebilse iyi olur ama genelde insanlar işin nimet kısmını üzerine alıyor da külfet kısmı bize kalıyor :)

saygılar...

Heryerdeyiz' Alıntı:
Hayırlı olsun ...
bi adet domain ekledim fakat açıklama kısmına for sale veya satlık diye bir açıklama yapmadım sorun olmaz galiba...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5