İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Satılık Hosting Şirketi + ABWS Lisans + Plesk 8.1 Unlimited Lisans

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
DC = Ev1
BW = 1300GB
CPU = P4 - 2,4
RAM = 2048
HDD = 750GB

Unlimited Plesk 8.1 Lisansı
19 Adet IP Adresi
Faal Durumda 100 Müşteri
Server Aylık Kirası = 149$
Server Aylık Girdisi= 450-500$ (Son 3 aydır ilgilenemediğim için böyle 750$'ın altına hiç düşmüyordu.)
2 Adet SSL Sertifikası
4 Adet Devlet Sitesi (Referans verenler için iyi olacaktır.)
Skyturk'te yayınlanan bir programın sitesi (Referans için.)

Tamamını 600YTL'ye bırakacağım arkadaşlar. Müşterilerim şu an ilgilenemediğim için mağdur oluyorlar ve benim de yeterince işim var. Nete bile giremiyorum. Yeter ki onları mağdur etmeyecek bu işten anlayan bir arkadaş olsun. Para sorun değil. Makineyi verebilirim veya direk müşterileri transfer edebilir.

Bugün girdim 119 cevaplanmamış ticket vardı. Adıma leke sürdürmek istemiyorum açıkcası. Makinada IRCD hosting de mevcuttur. Parça parça satmayı düşünmüyorum.

Açık arttırma ile satmayı düşünüyorum.
Açık Arttırma Başlangıcı = 250YTL
Hemen Al Fiyatı = 600YTL
Adres = http://www.prizmanet.com (şu an yönlendirmede)
Alana şimdiden hayırlı olsun diyebilirim.
Herkese iyi çalışmalar

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Şu anda kullanılan kaynakları, makina load durumunu atabilir misin? Müşteriler ile diyalog ne durumdadır, kendi makinemize transfer edersek, bizimle çalışmaya devam etme olasılıkları nedir? Bu soruya net bir cevap bilemiyorsan, bunu da belirtebilirsin, çünkü bunu bilemeyedebilirsin doğal olarak. 100 müşteriden kaçı aylık kaçı yıllık pozisyonda?

Hosting linux/windows? Panel konusunda müşterilerin herhangi bir sıkıntısı var mı, veya başka bir panel olursa ne olur, bu konuda bir tahminin var mı?

Arkadaş ve sohbet isminde iki subdomain çıkıyor google aramalarında, bunların siteyle bir ilgisi yok galiba? Eski tasarımınızı görme şansım var mı, önbellekde bir afiş gösteriyor.

Teşekkürler

zahir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
reseller müşteri sayınız ,
radyo müşteri sayınız ve bunların aylık ödemelerini alabilirmiyim,

hosting ve irc hizmetini biz normal şartlarda sağlamıyoruz ancak devam ettirebiliriz,
siteler kaç gb ye kaplıyor,
loadlar ne durumda,
sitelerin kaçı resellerlara kaçı host müşterilerinize ait,
ayrıntılı pm alabilirmiyim,
syg.

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
CPU Oranları
===================================
Last 1 minute 0.14
Last 5 minutes 0.10
Last 15 minutes 0.03

Memory Oranları
===================================
Memory UsageTotal Used Free Shared Buffer Cached Usage
1.98 GB 591.52 MB 1.40 GB 0 B 57.47 MB 206.34 MB 29.19%
Harddisk (Kullanılan Alan) = 11GB

Müşterilerim farklı bir makineye taşınma olayını kabul edeceklerdir. Lakin ben almanya lokasyonlu bir makineyi kabul etmiyorum. Ciddi anlamda uptime oranı %95'in altına düşen makinelerde ileride başımın çok ağrıyacağını düşünüyorum.

Türkiye veya Amerika lokasyonlu bir sunucuya taşıma işleminde sorun olmayacaktır. Türkiyede Nixcon harici tüm DC'leri kabul edebilirim.

Bugün itibari ile müşteri istatistiklerim aşağıdaki gibidir. Ayrıntılı bir şekilde yazıyorum.

IRCD Hosting = 5 (tamamı aylık ödeme Ortalama = 25YTL)
Radyo Hosting = 7 (5tanesi aylık 2 tanesi senelik Ortalama = 30YTL)
Web Hosting = 63 (57Tanesi senelik ödeme 6tanesi aylık ödeme Senelik ödemelerin tamamın süresi mayısa kadar doluyor min.45 tanesi yenileme yapacaklar. Ortalama senelik 50-100YTL olan paketler bunlar.)

Gelir = 5 IRCD Server x 25 (125YTL)
7 Radyo x 30 (210YTL)
6 Web x 10 ( 60YTL)

Senelik Ortalama (2006 için)

Toplam Gelir = 12,125YTL
Toplam Gider = 4,640YTL (makine kirası + reklam + lisanslar)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
IRCd ile ilgili çok destek isteği geliyor mu? Radyo shoutcast mi?
Bu ayrı ayrı yazdığın müşteri sayılarını bir programdan mı takip ediyorsun, yoksa kendin mi? Ödemeleri nasıl yapıyorlar ve bunların kayıtlarını görmemiz mümkün olur mu kanıt açısından almadan önce?

250 YTL'den açıyorum

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar ; Angelo'nun istedigi dokumanlar yayina konulursa acik arttirmya Sorf Networks olarak giriyoruz ,

Angelonun acilisina karsilik teklifimiz : 300 ytl'dir.

Saygilarimizla

L

LabinaHosting

Misafir
Merhaba,

İletişim bilgilerinizi [email protected] adresine gönderebilirseniz yazdığınız Hemen Al fiyattından satın alabiliriz.

Saygılarımızla.

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşım, sana vereceğim msn yi eklersen bu msn deki kişi açık artırma yada pazarlıla uğraşmak istemediğini doğrudan hemen alın üstünde teklif verip devralmak istiyormuş. msn adresi [email protected]

Neden ben yazıyorum : çünkü ilgili kişi haftalardır buraya üye olmaya çalışıyor bende davatetiye yok olanada denk gelememiş.

Saygılarımla,

hitix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar Prizmanet.Com satılmıştır.
ilginiz için teşekkür ederim.
Alan arkadaşa hayırlı olmasını diliyorum

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Alan şanslı kim onuda açıklasaydınız merakımızı giderirdiniz.

CS.GEN.TR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşekkürler arkadaşlar. bana yeni üyelik için davetiye yollayaack birisi varsa çok makbule geçer :)

iyi çalışmalar

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5