İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Seçim Çılgınlığı

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben anlayamıyorum yada bana anlatamıyorlar arkadaşlar.

3 kasım 2003 de bir seçim oluyor.Yapılan seçim sonrasında halk %30- %40 arası bir oyla AKP yi tek başına iktidar olarak seçiyor.AKP iktidarı boyunca enflasyonda büyük bir gelişme ve ekonomik yönden başarı oluyor.Ev satma işlerine toprak satma diyorlar ben bunlara hiç girmiyorum.

Asıl merak ettiğim konu

2007 yılı geliyor.Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in süresi bitiyor,meclis yeni bir cumhurbaşkanı seçimine gidiyor.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığına karşı çıkılıyor.En baştan beri bellidir ki Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanı olmayacaktır çünkü kendisi giderse AKP dağalacaktır.

Buna rağmen herkes onun aday olacağını sanıp bir sürü mitingler vs düzenlediler.Ardından aday Abdullah Gül oldu, ufak bir durgunluktan sonra gene aynı tepkiler çıktı.

%30-40 oyla seçilen bir parti olan AKP, niye seçildi?

3-5 kişinin hürmetine.Tayyip Erdoğan,Abdullah Gül ve Bülent arınç.

Halk bunlar hürmetine AKP yi seçti ve bunlardan birinin cumhurbaşkanı olması normal.

Cumhurun başkanını anayasaya göre seçen meclistir.Mecliside halk,dolayısıyla cumhurbaşkanınıda halk seçmiştir.

Mutlaka isyan edenler,karşı çıkanlar olacaktır.İstedikleri nedir ki? %100 oymu çıkacak tüm türkiyeden, tek bir parti mi seçilecek? Mümkün değil.

Ve bugün.Ana yasa mahkemesi 367 toplanmadan seçim olmaz dedi.Eee şimdi ne olacak? Ben söyleyeyim bir daha meclis cumhurbaşkanı filan seçemez.Partiler tıpkı muhalefetin yaptığı gibi çocuk oyununa girecektir.

Halktan bir seçmen seçime gitmesse para cezası veriyorlar, nasıl bir milletvekili,hatta tüm parti cumhurbaşkanlığı seçimine kasti olarak katılmaz?

Şimdi seçime gidiliyor.Seçim yapılacak,gene AKP daha az bir oyla iktidar olacak.Gene cumhurbaşkanlığı seçimi ve gene aynı şeyler.

Cumhurbaşkanını halk seçerse gene 2 aday kalacak.Gene AKP nin adayı seçilecek.

Sonra ne olacak? darbe mi?

Bu resmen,kaos !
Ve bunun tek sorumlusu, ne AKP ne Chp,CHP işini yapıyor, tek sorumlu ANAP ile DYPdir.

ruen

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Seçmen kendini halk olarak görmüyor,oy kullanmıyorsa bu bizi ilgilendirmez.Seçime giren oy kullananlar halk olarak kabul ediliyor.ATATÜRK'ün getirdiği sistem de bu var.
Oy kullanmayanlar kimseyi layık görmüyorlarsa bir 100 yıl daha Atatürk bekleyecekler o zaman malesef.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Halktan bir seçmen seçime gitmesse para cezası veriyorlar, nasıl bir milletvekili,hatta tüm parti cumhurbaşkanlığı seçimine kasti olarak katılmaz?

cumhurbaşkanlığı için bir tane aday seçildi. seçime katılsalar ne olur. bu resmen monarşidir.

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dikkat ettiniz mi bilmem Cumhurbaşkanlığı seçimi diyoruz ama seçimin tek adayı var bu durumda bu seçim olmuyor.Birini seçmek için en az iki aday olmalı diye düşünüyorum, bu seçimden ziyade bir onay alma oluyor.

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
http://www.haberturk.com/haber.asp?id=22001&cat=110&dt=2007/05/02

Bir başbakanın ülkeyi nasıl " kasten ve ısrarla " gerdiğini görün...
Bir başbakan düşünün ki, ülkesinin " EN YÜKSEK YARGI ORGANI " hakkında anlamsız ve acımasız eleştiriler yapabiliyor..
Ki daha 24 saat önce " yargıya güvendiklerini" söyledi. Lehte karar çıkmayınca, " en iyi yapabildiği işi yaptı " ve hemen U dönüşü yaptı :D

Bakıyorum da " demokrasi " çok bol gelmeye başladı..Biraz " sıkalım ki " üzerinden düşmesin..

Bu halk artık seni tanıyor..Bu son çırpınışlar..

Ramses

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Deniz Baykal hiç ortamı germiyor o melek gibi insan değil mi (!)

BAYKAL'A DA TEPKİ VAR

Anayasa Mahkemesi, Baykal'ın "çatışma çıkar" sözlerine de tepki gösterdi. Açıklamada şöyle denildi;
'''Anayasa Mahkemesinin 367 milletvekili bulunmadan cumhurbaşkanı seçilebileceği yönünde karar verilmesi durumunda Türkiye'nin tehlikeli bir çatışma ortamına sürükleneceği' şeklindeki tahrik edici açıklamalar
ile çeşitli kişi ve kurumların, mahkememizin verdiği kararları tartışmalı hale
getirecek yayın ve ifadeleri kabul edilemez sorumsuz davranışlardır."
Kaynak

deniz20

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben anlayamıyorum yada bana anlatamıyorlar arkadaşlar.

3 kasım 2003 de bir seçim oluyor.Yapılan seçim sonrasında halk %30- %40 arası bir oyla AKP yi tek başına iktidar olarak seçiyor.AKP iktidarı boyunca enflasyonda büyük bir gelişme ve ekonomik yönden başarı oluyor.Ev satma işlerine toprak satma diyorlar ben bunlara hiç girmiyorum.

Asıl merak ettiğim konu

2007 yılı geliyor.Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in süresi bitiyor,meclis yeni bir cumhurbaşkanı seçimine gidiyor.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığına karşı çıkılıyor.En baştan beri bellidir ki Tayyip Erdoğan cumhurbaşkanı olmayacaktır çünkü kendisi giderse AKP dağalacaktır.

Buna rağmen herkes onun aday olacağını sanıp bir sürü mitingler vs düzenlediler.Ardından aday Abdullah Gül oldu, ufak bir durgunluktan sonra gene aynı tepkiler çıktı.

%30-40 oyla seçilen bir parti olan AKP, niye seçildi?

3-5 kişinin hürmetine.Tayyip Erdoğan,Abdullah Gül ve Bülent arınç.

Halk bunlar hürmetine AKP yi seçti ve bunlardan birinin cumhurbaşkanı olması normal.

Cumhurun başkanını anayasaya göre seçen meclistir.Mecliside halk,dolayısıyla cumhurbaşkanınıda halk seçmiştir.

Mutlaka isyan edenler,karşı çıkanlar olacaktır.İstedikleri nedir ki? %100 oymu çıkacak tüm türkiyeden, tek bir parti mi seçilecek? Mümkün değil.

Ve bugün.Ana yasa mahkemesi 367 toplanmadan seçim olmaz dedi.Eee şimdi ne olacak? Ben söyleyeyim bir daha meclis cumhurbaşkanı filan seçemez.Partiler tıpkı muhalefetin yaptığı gibi çocuk oyununa girecektir.

Şimdi seçime gidiliyor.Seçim yapılacak,gene AKP daha az bir oyla iktidar olacak.Gene cumhurbaşkanlığı seçimi ve gene aynı şeyler.

Cumhurbaşkanını halk seçerse gene 2 aday kalacak.Gene AKP nin adayı seçilecek.

Sonra ne olacak? darbe mi?

Bu resmen,kaos !
Ve bunun tek sorumlusu, ne AKP ne Chp,CHP işini yapıyor, tek sorumlu ANAP ile DYPdir.

ruen

üzülme !

HAK şerleri hayreyler

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
http://www.haberturk.com/haber.asp?id=22001&cat=110&dt=2007/05/02

Bir başbakanın ülkeyi nasıl " kasten ve ısrarla " gerdiğini görün...
Bir başbakan düşünün ki, ülkesinin " EN YÜKSEK YARGI ORGANI " hakkında anlamsız ve acımasız eleştiriler yapabiliyor..
Ki daha 24 saat önce " yargıya güvendiklerini" söyledi. Lehte karar çıkmayınca, " en iyi yapabildiği işi yaptı " ve hemen U dönüşü yaptı :D

Bakıyorum da " demokrasi " çok bol gelmeye başladı..Biraz " sıkalım ki " üzerinden düşmesin..

Bu halk artık seni tanıyor..Bu son çırpınışlar..

Tüm herşey yolunda giderken birden başbakan delirdi de ülkeyi germeye mi kalktı?
Nasıl oluyorda başbakan geriyor diyebiliyosunuz hayret ediyorum.
Ülkeyi gerenler, genel kurmay başkanı ve deniz baykaldır zahiri olarak.Asli olarakta Erkan Mumcu ile Mehmet Ağar.Katılsalardı böyle mi olurdu?

Diyorsunuz ki tek aday vardı.Kim dedi onlara aday koymayın diye.Mecliste seçiliyor cumhurbaşkanı bu her 7 senede bir böyle olmuştur.Kimse meclisi terketme terbiyesizliğinde bulunmadı.
Allah diyen şeriatçı oluyor..Atatürk diyen cumhuriyetçi.
Ben neyim o zaman? Hem Allah diyorum hem Atatürk.Hain miyim?

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ya sevgili kardeşim. Allah ile ne alakası var konunun şimdi? be hey gözünü sevdiğim...

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sana cevabım ilk paragraftır kardeş :) ikinci paragrafa geçtim dikkat edersen.

winsock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dikkat ettiniz mi bilmem Cumhurbaşkanlığı seçimi diyoruz ama seçimin tek adayı var bu durumda bu seçim olmuyor.Birini seçmek için en az iki aday olmalı diye düşünüyorum, bu seçimden ziyade bir onay alma oluyor.

bunuda aday cikaramayip bir yerinden korkan muhalefet dusunecek .

favorites

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
aday çıkaramayan muhalefet mi? :))))))))
işte siz bunu anlayamayacak kadar düz bakıyorsunuz.
aday çıkarsalardı, oturuma katılmak zorunda kalırlardı adayı desteklemek için.
oturuma katılım olsaydı, şu an herşey farklı olurdu. Tüm muhalefet görevini aslanlar gibi yapmıştır !Hepsini tebrik ediyorum.
ince düşünün biraz :D

Bir parentez açıyorum : Dini konuları her mesaj arasına serpiştirmeyin.
Forumda bu yüzden çok uzaklaştırma oldu dikkat ederseniz.
Allah sevgisini sen nasıl siyasete alet edersin ya?Sen benim, ahmetin alinin içindeki Allah sevgisini nereden bilebilirsin? Bu ne iğrenç bir dayatmadır, bu ne anlamsız bir düşüncedir, bu ne " bölücü " bir düşüncedir.

halk bunu yemiyor artık baylar..Herkes uyandı artık..

Devleti olmayanın dini de olmaz..Bunu aklınızdan çıkarmayın !Bırakın dini duyguları sömürmeyi. Ayıptır bu ! Ne dine sığar ne ahlaka..

sarılın Cumhuriyet İlkelerine..İlerici olun..Bırakın insanlar olduğunu yaşasın !Bırakın hislerle , din ile siyaset yapmayı ! Geçmişte sonlar bellidir ve her zamanda aynı akibet olacaktır..

Bu da kapak olsun..

iyi günler

fan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Her şey olacağına varır

bi sonraki seçimde gpde mecliste olacağı için işler dahada karışır gibi.

winsock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
oturuma katılım olsaydı, şu an herşey farklı olurdu. Tüm muhalefet görevini aslanlar gibi yapmıştır !Hepsini tebrik ediyorum.

Hahahahah demekten baska birsey bulamiyorum . Yok oturuma girerdik sayı tamam olurdu 20 kisinin itiraz etmesi gereken duruma tek kisiyle itiraz etme düz düsünen ortada . Aslanlar gibi yaptilar ama halk onlari bir aslan terbiyecisi edasiyla sandık basinda terbiye edecek merak etme . ve bir sonraki secimde girmemek icin kiviran / kivrilan muhalefet MECLİS'e girmek icin caba sarfetsede sadece TV karsisinda izleyecektir :)

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

Bir parentez açıyorum : Dini konuları her mesaj arasına serpiştirmeyin.
Forumda bu yüzden çok uzaklaştırma oldu dikkat ederseniz.
Allah sevgisini sen nasıl siyasete alet edersin ya?Sen benim, ahmetin alinin içindeki Allah sevgisini nereden bilebilirsin? Bu ne iğrenç bir dayatmadır, bu ne anlamsız bir düşüncedir, bu ne " bölücü " bir düşüncedir.

halk bunu yemiyor artık baylar..Herkes uyandı artık..

Devleti olmayanın dini de olmaz..Bunu aklınızdan çıkarmayın !Bırakın dini duyguları sömürmeyi. Ayıptır bu ! Ne dine sığar ne ahlaka..

sarılın Cumhuriyet İlkelerine..İlerici olun..Bırakın insanlar olduğunu yaşasın !Bırakın hislerle , din ile siyaset yapmayı ! Geçmişte sonlar bellidir ve her zamanda aynı akibet olacaktır..

Bu da kapak olsun..

iyi günler

Biz Allah sevgisini kullandıklarını söylüyoruz.Biz kullanmıyoruz.Dinle siyaset filan yapmıyoruz,insanların dini inançlarını özgür bırakın diyoruz.
Allah diyen şeriatçı oluyor demekle, laik kesim dinsiz mi demiş olduk şimdi.Nereden çıkardın bunları hayret ediyorum.

Abdullah Gül'den niye korktular anlamıyorum? Ne zararı var o adamın oraya? En iyi adaylardan biriydi mecliste.
Şeriat mı getirecekti? Laikliğimi bozacaktı? ne olcaktı?
Olursa yapar askeriye gereğini.Olmadan şizofrenlik yapmanın mantığı yok !

Teqin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Turkiyenin basına ne zaman iyi biri gelse Adnen Menderes Gibi asarlar.
Oyum AKP :D:p

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5