İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Seçimler Rezalet !!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Öğlen 11 gibi babam aradı oğlum seçim yerimizi bulamıyoruz.
İnternetten bakıver diye seçmen numarasını verdi.
http://www.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgi.jsp cevap vermiyor,
aradım muhtarlığa gidin dedim. Gittik oda bilmiyor cevabını alınca gülmeye başladım artık.
Her zaman oy kullandıkları yeri 2 saat gezmişler sonuç yok.
Nasıl bir server yönetimi, nasıl bir muhtarlık yönetimi anlamış değilim.
Sanırım devlet bu işten büyük vurgun vuracak kişi başı 19 ytlden baya bir para eder.

Ekstra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Devletin hiç bir zaman alacağı kalmaz, tapu işleminde, temiz kağıdında mutlaka alıyorlar.
Kişi başı 19 ytlden köşeyi döndüler, çok küçük bir miktarı ile güzel server ve hat alırlar artık.

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
babam gitti oy vermeye, çok üzgünümki hükümet amca burdan kalkıpta taaaa 4 saatlik yola gidip oy verip gelmem :)

harputlum

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sabah ilk işim oyumu kullanmak oldu.Yüce Milletimize hayırlı uğurlu olsun.

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Referandumda oy kullanmamak acizliğimizi gösterir arkadaşlar sonuç ne olursa olsun, istediğiniz yada istemediğiniz oyunuzu kullanın. Yoksa sizin birey olarak kimseye bir faydanız yok, ülkenin gidişatında bir söz sahibi falan değilsiniz.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Gittim paşalar gibi oyumu verdim geldim, evet yada hayır hiç farketmez. Madem bu ülkenin gidişatına yön vermiyorsunuz, başınıza gelen herşey müstehak. Az bile size. Sizin sahip çıkmadığınıza başkaları sahip çıkar.. Devam edin böyle.

HaSTa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gittim paşalar gibi oyumu verdim geldim, evet yada hayır hiç farketmez. Madem bu ülkenin gidişatına yön vermiyorsunuz, başınıza gelen herşey müstehak. Az bile size. Sizin sahip çıkmadığınıza başkaları sahip çıkar.. Devam edin böyle.

fazla soze ne gerek, supersin

bleem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Oy kullanmamanin 2 kotu yani aklima gelince ogleden sonra gidip kullandim.

1. si hayrina bu devlete para vermem
2. si Hayir oyuna basmazsak, toplam oy azaldigi icin evetin orani artiyor. Bu nedenle gittim bastim hayira eveti! :)

Evet, cok zeki halkimiz ya sacma salak pusula sistemi vardi boyle.

Evet diyen gordugum dinledigim insanlarin %80-90i neye evet dedigini bilmiyor!!!

Halkimiz siyasetle veya genel konularla ne kadar ilgili bilgili ki cumhurbaskani secme yetkisi istiyoruz. Offf off kekliyorlar gene.

Sorsalar ya ABDye pkk icin ultimatom verilsin mi? evetmi hayirmi?

ByRON

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Öğlen 11 gibi babam aradı oğlum seçim yerimizi bulamıyoruz.
İnternetten bakıver diye seçmen numarasını verdi.
http://www.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgi.jsp cevap vermiyor,
aradım muhtarlığa gidin dedim. Gittik oda bilmiyor cevabını alınca gülmeye başladım artık.
Her zaman oy kullandıkları yeri 2 saat gezmişler sonuç yok.
Nasıl bir server yönetimi, nasıl bir muhtarlık yönetimi anlamış değilim.
Sanırım devlet bu işten büyük vurgun vuracak kişi başı 19 ytlden baya bir para eder.

Kusura bakma ama burdaki en büyük yanlıs senin son gün nerede oldugunu aramaya calısyorsun. :D

Muhtar hangi biriyle ugrassın? son 2 günde ceza var dediler herkez kostu bence kendinizde de hatayı arayın arkadasım

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Oy kullanmamanin 2 kotu yani aklima gelince ogleden sonra gidip kullandim.

1. si hayrina bu devlete para vermem
2. si Hayir oyuna basmazsak, toplam oy azaldigi icin evetin orani artiyor. Bu nedenle gittim bastim hayira eveti! :)

Evet, cok zeki halkimiz ya sacma salak pusula sistemi vardi boyle.

Evet diyen gordugum dinledigim insanlarin %80-90i neye evet dedigini bilmiyor!!!

Halkimiz siyasetle veya genel konularla ne kadar ilgili bilgili ki cumhurbaskani secme yetkisi istiyoruz. Offf off kekliyorlar gene.

Sorsalar ya ABDye pkk icin ultimatom verilsin mi? evetmi hayirmi?

Hayır'a bastınız, çözümünüz nedir? Bir dahaki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde?
6 ay bu ülkenin gündemi çalkalandı durdu 367 oy çoğunluğu vatan haini, meclise kasten gitmeyip görevini terkeden partililer yüzünden..Ne oldu? Gene Abdullah GÜL seçildi.Ne yaptı? Şeriat mı getirdi?

Demokrasiyi savunuyorsanız,halkımıza aptal ve cahil diye hitap edip konuşmayınız.Ne istiyorsunuz? Demokrasi mi gitsin? Cumhurbaşkanını cahil dediğiniz halk seçmesinde,meclisi kim seçiyor? Halkın seçtiği meclis gidip gene cumhurbaşkanını seçiyor.Aynı tas aynı hamam..
Niçin sadece eleştirirsinizde çözüm bulmazsınız anlamam.Kuru muhalefetliğin bu ülkeye zarardan başka hiç bir şey getirmediğini anlayamadınız mı?

bleem

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
referandum dedigin sadece cumhurbaskanligi seciminden olusmuyor kardesim.

ayrica farkindasindirki halkimizin bu haliyle dalga gecmem ne oyladigini bilmeden takim tutar gibi parti tuttugu icin sirf partisi onune yeni sey sundugu icin evet demesindendir.

refenrandumda ayrica mecliste cogunluk 184e dusuruluyor. buda demektirki hafif bir ustunlukle bile gerektiginde cat cat yasalar gecer

ayriyetten en onemli konu cumhurbaskanligi secimidir. halk secimi dedigin her zaman dogru sonucu cikarmaz. genel cogunlugun isteklereine uygun olmayan sonuclar cikabilir. buradaki sigorta devreleride iste cumhurbaskanidir. cunku cumhur baskani seciminde bir cok etken devreye girer. referandum seciminden gordugun uzere halkimiz partiyi takim gibi tutar. artik siradaki cumhurbaskaninida secerken hic bir kimsenin gecmisini bilmeden partisinden dolayi adam sececektir.
kisacasi tek kafali yonetime gider bu is. hos degildir.
biz henuz bu asamada bi millet olmadigimiz asikarddir. kabul edin. egitim duzeyimiz ne? gerceklerden kacmayin!!! sanki ben turk degilim, herseyin kararini ben vermek istemem mi? halktan biri olarak. ama yeter tek kafa gitmeyin! kuzu gibi parti tutmayin. biraz elestirin dusunun!

baslatmayin akpsine muhafazakarligina yoksa! haa biraz laf ebeligi olacak ama muhafazakarlik gosterise 31 trilyon harcayarak olmuyor (cankaya koskunun hayrunisa hanim tarafindan yenilenmesine onay cikti: 31 trilyoncuk) (referandum malieyeti 121 trilyon)

bu arada nicin cozum bulamazsiniz diyosun? cozum yaratacak bir sorun yokki ortada. cumhurbaskanliginda ve meclis cogunlugunda AKPnin cani acidi diye hurra referandum. (tek partide boyleyse cumhurreisinin ve meclisin tek oldugunu dusunun bide)

elim yoruldu - anlamayana baska cevabimda yok! sadece elestiri istiom. direkt geri puskurtmeyin biseyleri.

GReYDeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
// forumda siyaset yasak değilmiydi, konu kilitlenirse iyi olur kanımca, yoksa toptan ban yiyeceğiz//

eğer yasaksa lütfen mesajın burdan sonrasını dikkate almayın :)

Bende gittim kullandım oyumu. Tercihim EVET di.

bu ülkenin bir kısım kendini bilmezlerin kafalarından (!) uydurdukları kanunlarla tıkanıklıklara, kaos lara sürüklenmesine gönlüm razı olmadığı için EVET dedim.

ruen kardeşimin sorusuna ben cevap vereyim
+ çözümünüz nedir bir sonraki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde.
- hayır diyenlerin çözümü süreci tıkamak olduğu için işlerine böyle geliyor. :D

Meclis seçerken meclise girmekten korkanlar halk seçerken de ülkeyi mi terkedecekler acaba.
Neyse anladınız siz onu

Mywedding

1
İyinet Üyesi
Reaction score
96
ruen,

vatan haini diyemezsin....

bu arkadaşın banlanması gerekiyor.........kurallara açıkça karşı çıkıp , düzeni bozuyor...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5