İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sedo da çok kazanma olayı

forumcuali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşalr ben sedo işinde yeniyim.Onun için buradan temel bilgileri öğrenmeye çalışıyorum.Çok kazanç kesin ban sebebi denilebilir mi? Bu tip ifadeler dikkatimi çekti..

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Değil. Ama çok güzel domainin yoksa çok kazancın olması imkansız..(doğal yollarla)

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
arkadaşalr ben sedo işinde yeniyim.Onun için buradan temel bilgileri öğrenmeye çalışıyorum.Çok kazanç kesin ban sebebi denilebilir mi? Bu tip ifadeler dikkatimi çekti..

Merhaba,
Kesinlikle çok kazanç ban sebebi degildir. çok kazanç saglayacagım diye hile yapmak bana neden oluyor.

canner

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
50domain var sadece 1tanesinden para kazanabiiyorum oda ayda 2dolar

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
ya arkadaşlar ben sizi anlamıyorum sıfırdan domain alıp park edip para kazanabileceğinizi mi zannediyorsunuz ???

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ya arkadaşlar ben sizi anlamıyorum sıfırdan domain alıp park edip para kazanabileceğinizi mi zannediyorsunuz ???

Cok güzel demissin. O domainler para getirmez. Ancak TypeIn domaininiz varsa degil tr de Afrikada olsaniz sedo banlamaz. Cünkü elma.com araba.com gibi domainleriniz varsa iyi de ziyaretciniz vardir.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
+ sedo arama motorlarından gelen hitlere önem verir ( resim.com , oyun.com gibi domainleriniz yoksa geçmişi olmadan kazanmanız imkansıza yakın)

Bir tiyo vereyim nedense cümle şeklinde domainlere de çok giriliyor tabi ingilizce.. (atıyorum ilovethisgame.com gibi bir domain boşsa hiç yoktan hit alabiliyor, hepsi alıyor mu bilmiyorum ama alan biliyorum)

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Merhaba,
Sedoda 4 - 5 harfli Type 7-8 park domainim var ve kazançlarım her ay büyük oranda degişiyor ve ban yemedim yermiyim hile yaparsam ban yerim. yeri geldi 1 euro da kazandım atılmadım 1000 euro kazandım yine atılmadım. Kurallarına aykırı haraket edersem atılacagım elbetde amacı para kazanmak olan sistemler benim kanımca dogru prosüdürleri uygulayanlara nadir dokunurlar. bazen hayatın her alanında oldugu gibi yanlış anlamalar olabilir o zaman onada eyvallah deriz.

forumcuali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar benim oyun içerikli sitem adsenseden saldırı nedeniyle ban yedi...ziy.%80 i google den geliyor..1 haftada gerçekten ciddi rakama ulaştı sedoda.Sonuca ben de şaşırdım..Bu kadar parayı kim verir diye..Bu soruyu aslında onun için sordum.Kesinlikle hile yapmıyorum günlük 30bin..civarı en az hitm vardı..Halada var.Gerçi şu an böyle bir tedirginliğim old.için yönlendirmeyi kaldırdım.Yeni bir sponsor peşindeyim...

code_Select

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
güzel bir domainim yok kişisel isimli bir domainim var ama yinede 1 yılı aşkın süredir sedo beni satış listesinde bölgenizdeki hileli davranışlar yüzünden listelemiyor ama click programından atmadı ve ödeme gönderiyor.

çok kazanç ban sebebi olamaz ama bu nasil yaptığına bağlı.

qooqle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
xxxx sevismek için tıklayın bannerı yapıp sedo daki domaine hit gönderirsen banlanırsın.ama ste açıp google dan hit gelirse banlanmazsın 6 aydır sorunsuz sekilde ödeme alıyorum.

Alexis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Sanki biraz çelişki var, geçmişi olan bir domaini park edersem, bana sadece google'den hit gelmez ki, siteme backlink olan domainlerden de gelir. Buna göre sedo ve parking te hile nedir ? Parkta olan bir siteye link vermek mi ?

Merlin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Sanki biraz çelişki var, geçmişi olan bir domaini park edersem, bana sadece google'den hit gelmez ki, siteme backlink olan domainlerden de gelir. Buna göre seda ve parking te hile nedir ? Parkta olan bir siteye link vermek mi ?

Parking e cekilmis siteye link vermek tabiki hile. Hemde hilenin babasi. Parkingin asil ama bosta olan typeIn lerden kazanctir. Bu mantikla kurulmustur. Mesela elinizde pizza.com domaini var. Ve akla gelen ilk domain pizza.com olur. Adam siteye girdigi zaman pizza keywordlerine göre tiklama yapar. Bu bir TypeIn domaindir ve parking sirf mu amac icindir.

T3chn0

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
3,000 hit google dan 10 tane backlink hileye girmez yani benim düşüncem

çünkü backlinki olmayan site yoktur.

Alexis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
O zaman şu an kullanımda olan toplist'i park etsem sonuç muallakta kalır.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5