İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sedo gümlemiş

Tunahan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1 haftadır ddos saldirisi aliyor orasi.
ama bunun altindan kalkacaktir. orasi sizin yasadiginiz ulkeye benzemiyor.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Tunahan' Alıntı:
1 haftadır ddos saldirisi aliyor orasi.
ama bunun altindan kalkacaktir. orasi sizin yasadiginiz ulkeye benzemiyor.

DOS degil DDOS ise google bile baş edemedi sedo mu baş edecek.sadece gülerim.bir zombie de ben mi kaldırsam :p

dazlakcom

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benıde gecen gun atmışalrdı ıı olmuş, hile yapmadım bişi yapmadım jay dıe bı herıf hesabımı dırek ılmış ne iş dedım fırma prensıbı dedı
bende ona dedıkı turkum dıe neden bana boel davranıosun dedım ben ayrım yapmıom vs. dedı sırf turk um dıe atıldım ya yk bole bı olay

MadDriver

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ne sevindim ya. Haksız yere insanları ata ata herkesten çok beddua yedi. Şimdide yan etkileri başladı.

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
beter olsunlar... bi işi yapacaksan hakkıyla yapacaksın... kaç kişinin emeğinle oynadılar.

yoktur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Tunahan' Alıntı:
Iyi dusunurseniz anlarsiniz.
@yoktur : oyle diyorsan buyur www.google.com cok sevdiginden mi yapmiyorsun herhangi birsey ? Veya sizlerin hic mi sevmediginiz site yok ?

sedo çok kişinin haksız yere paralarısı sildi.Eger bu silinenler toplu bir eylem yapacaksa haber verselerdi bizde katılırdık demek istedim ben.

canparlak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
:)

haha iyi olmuş çok iyi olmuş benimde çok paramı sildi bunlar gerçi düzeltirler bi kaç güne

Chatturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Geçen hafta Sedo için oldukça zor bir hafta oldu. Oldukça büyük ve planlı bir DDOS saldırısına maruz kaldı. Yöneticileri bu saldırıları püskürtemediklerini yazdılar forumlarda. Saldırılar karşısında tam anlamıyla aciz kaldılar (birçok site aciz kalır bu tür saldırılarda) Zaten Sedo sitesi ara sıra açılmadı, hatalar verdi. Ancak adamlar parking sayfalarını başka ip ye aldılar, durumu kurtarmaya çalıştılar. Bu dönemde Sedo kazançlarında düşme ve kayıplar olmuştur. Bunu telafi edeceklerini söylüyorlar ama hesaplaması zor olsa gerek. Neyse anlaşılan baltayı taşa vurmuşlar. Diğer bir forumda yazdığım gibi; hile yapan 3-5 kişi de, o 3-5 kişiyi bahane edip binlerce webmasterın kazancına el koyan firma da hakettiğini bulur. Genç arkadaşlar da zamanla tecrübe edeceklerdir; başkasının hakkını yiyen kısa vadede birşeyler kazansa da, uzun vadede bu ondan mutlaka çıkar. Bu tabiatın en güzel kanunlarından biridir. Sedo geçen hafta hem prestij kaybetti, hem birçok webmaster domainlerini çekti, hem reklamvereni azaldı.
Bu memlekette alnının teriyle para kazanan birçok dürüst webmaster var. (web dünyası ve internet sadece iyinet forumlarından oluşmuyor) Sedo iyinetle ya da başka forumlarla birlikte varolmadı, o da, Domainsponsor da yıllardır bu ülkede sorunsuz kullanılıyordu. Iyinette webmasterların çok para kazandıklarını açıklamaları hile yapanların kısmen artmasına neden oldu ancak asla bir ülkede binlerce kişinin parasına el konulup atılması gerekmiyordu. En kötü ihtimalle içerdeki paraları verilmeli ve üyelikleri sonra erdirilmeliydi. Eğer sorun trafiğin kalitesizliğiyse o zaman bu domainler en başından reddedilmeliydi. Bu kadar uzun zaman neden kabul edildi bu trafik. Türk trafiği geçen yıl neyse bu yıl da o. Ben kendi adıma webmasterlarımızın suçlu olduğunu düşündüm dönem dönem ama bence tek sorun bizim webmasterımız değil, asıl şeref.iz bu ecnebiler. Kendi ülkemize, insanımıza bu kadar haksızlık etmeyelim. Yakın geçmişte de Adbrite Türk sitelerini inactive etti, birçoğumuzun tonla parası var içerde ama adamlar zahmet edip bir mail bile atmıyorlar. Oturmuş adamlardan gelecek bir maili dört gözle bekliyoruz. Bu mudur ticaret :cool: Neyse özetle herkes hakettiğini bulur.

Link100.net

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok doğru dediğin. tşk ediyoruz açıklaman için. inş. herkez senin gibi duyarlı olur bu forumda

B

bedava.dk

Misafir
Sedo ile 6 ay calistim cok güzel paralar kazandim sonra bir mail trafi yasandi aramizda,xxsitenden direk link veremezsin satis sayfasina link verebilirsin dedi.E öyle olduktan sonra nasil kazanlim,bende inadina baska bir sitemin tam ortasina park halindeki domainimi iframe actim,suan 3000 euro ya yaklasti,bakalim hala bi ses gelmedi ancak kesin atacaklar.Ama dedim ya sadece giciklik olsun.6 aydir sorun yoktuda simdi mi sorun oldu sedo icin diger sitelerden park halindeki sitelere verdigimiz direk linkler.Bir üc kagit dönüyor ama nedir bilemiyorum.Neyse sedo dan hala ses seda yok,hile öyle olmaz böyle olur iste,eger parayi gönderirlerse hesabima gectigi günün ertesi günü maili alacaklar benden.Ne mi yazicam mailde,yukarda yazdigimi,hile öyle degil böyle olur ve güle güle.Sedo konusunda bence cok suclu olanlar var,isimleri lazim degil resmen mail bombasina tuttular,ahmet hile yapiyor mehmet hile yapiyor.Tek nedende kiskanclik.Hile yapmayan adamlari bile hile yapiyor diye sedo ya yüzlerce mail attilar.Ben kendi adima diyim,bir sponsor bulursam 3-5 dost disinda kimseyle paylasmayi düsünmüyorum,bence herkez öyle yapsin.Yanlis mi konusuyorum arkadaslar?

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
bedava.dk' Alıntı:
Sedo ile 6 ay calistim cok güzel paralar kazandim sonra bir mail trafi yasandi aramizda,xxsitenden direk link veremezsin satis sayfasina link verebilirsin dedi.E öyle olduktan sonra nasil kazanlim,bende inadina baska bir sitemin tam ortasina park halindeki domainimi iframe actim,suan 3000 euro ya yaklasti,bakalim hala bi ses gelmedi ancak kesin atacaklar.Ama dedim ya sadece giciklik olsun.6 aydir sorun yoktuda simdi mi sorun oldu sedo icin diger sitelerden park halindeki sitelere verdigimiz direk linkler.Bir üc kagit dönüyor ama nedir bilemiyorum.Neyse sedo dan hala ses seda yok,hile öyle olmaz böyle olur iste,eger parayi gönderirlerse hesabima gectigi günün ertesi günü maili alacaklar benden.Ne mi yazicam mailde,yukarda yazdigimi,hile öyle degil böyle olur ve güle güle.Sedo konusunda bence cok suclu olanlar var,isimleri lazim degil resmen mail bombasina tuttular,ahmet hile yapiyor mehmet hile yapiyor.Tek nedende kiskanclik.Hile yapmayan adamlari bile hile yapiyor diye sedo ya yüzlerce mail attilar.Ben kendi adima diyim,bir sponsor bulursam 3-5 dost disinda kimseyle paylasmayi düsünmüyorum,bence herkez öyle yapsin.Yanlis mi konusuyorum arkadaslar?

iyide böle yaparsanda adamlr sana eywallah der gecer heme atar seni hemde kazndırdıgın paraalrı kasalarına koyar sende sadece egonu tatmin etmiş olursun derim.. egerki dediğim 3000€ ise iyi para hani :p

komsunet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Abi benim cok büuyük alıcağım var bundan ama gine sedo acıldı inş. bişe olmaz paramı alıyım ondan sonra ne pok yerse yesin :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5