İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sedo Türkçe'mi oLuyor ?

Q

QuicK

Misafir
Merhabalar.. Ozelarkadas.com sitesini (Site olarak) sedo'da satisa sunmustum. Ve 2 teklif gelmisti. Neyse kabul etmistim teklifleri. Bunun disinda farkli bir musteride vardi yabanci birisi.. Neyse ;
Bugun bir mail geldi :
Sayin ...,

Domain\'i satin alan musterimiz domain transferi baslaticak.
Yapar yapmaz size bir Email (\"transfer request\") ulasirsa, o email\'i bize gonderin ([email protected]), diger asamalari biz yapariz.

Ayni zamanda lutfen bize domain\'in proje bilgilerini gonderiniz, veya bize proje\'nin FTP login/password enformasyonu gonderiniz.

Saygilarimizla,

Malkhaz Kapanadze
--
Sedo GmbH • Im Mediapark 6 • 50670 Cologne (Germany)
toll-free (877) 349-5902 • fax (212) 202-3951
http://www.sedo.com • mailto:[email protected]
Aynen Böyle. Sizce ben bu adama ftp sifresini gondereyimmi ? Mail sunucusuna baktık gercekten sedo sunucusu. Hem yollayacagim maili [email protected] adresine yollayacagım icin sorun olmaz umarım.. Zaten ben bir mail gonderdimde sifre felan gondermedim. Enformasyon gonderdim :D

cReSPo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
enteresan :) inşallah türkçe olur ama

o email\'i bize gonderin

/' şeklinde çıkmış fake kullanılmış olabilir diye düşünüyorum ben :)

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
"Domain\'i satin alan musterimiz domain transferi baslaticak." türkçesi bozuk biri çeviriyor herhalde.

X

xonurx

Misafir
valla quick ben biraz killandim bu isten yine sen bilirsin !!
gelen mail html ise bi kodlarina bak derim fake olup olmadigini anlayabilirsin!
yukarida arkadaslarinda bellirtigi gibi yazi baya bi garip!!
birde maildeki adres ve telefon nrsi sedodakiyle pek benzesmiyor kölnün ön numarasi 212 degil 221 vs...

saygilarimla

H

hikayebul

Misafir
Sedo GmbH • Im Mediapark 6 • 50670 Cologne (Germany)
toll-free (877) 349-5902 • fax (212) 202-3951
http://www.sedo.com • mailto:[email protected]

Almanya adresini vermis internet sitesi ve mail adresi .com :D
Ayrica sedo da Türkce birim yok benden demesi.%100 olmamakla beraber temkinli olmani tavsiye ederim.

G

GS1905.org

Misafir
Sedo'nun "gercek" adres telefon ve fax numaralari asagida. Yukaridaki mesaj garip geldi bana.

Sedo GmbH
Im Mediapark 6
50670 Köln
Deutschland

Email: [email protected]
Telefon: 0221 - 420758 - 0
Fax: 0221 - 420758 - 11
069 - 7912473 - 83

UST-ID: DE813182233

Amtsgericht Köln HRB 35019

Geschäftsführer:
Tim Schumacher, Ulrich Priesner, Marius Würzner

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dedektif olduk :) en kolayı contact us 'dan mesaj gönderin bu maili ve yazanları. bana böyle böyle mail geldi siz Türkçe hizmet veriyor musunuz diye sorun.

Q

QuicK

Misafir
En Iyisi Contact us bölümünden mesaj gondereyim sizmi yolladınız bunu diye :)
Ayrıca bu mail domainin admin mailine gelmedi. Sedo'da bahsi gecen domaini ekledigim hesabin e-mail adresine geldi.-Ki normalde bu maili sadece o hesapta kullanmistim. Zaten öyle bir mailde yok. Default adres olayı yani ;)

M

Muziooo

Misafir
Bende domain transferlerinde Malkhaz Kapanadze ile yazışıyorum ve mail adreside bu kıllancak bir durum yok ama türkçe olması güzel ve ilginç :)

Q

QuicK

Misafir
Hea. Tamam o zaman. Adama Mail yazdım zaten. Gerekirse veririm FTP sifresini felan. Sedo bizim herseyimiz :) Yanlis yapmazlar. Az once yollamislar paypala 110 € saolsunlar :)

Q

QuicK

Misafir
Sedo'daki panelimde domaini alacak kisinin parayı sedo'ya gonderdigi yaziyor.. Simdi mail gelmis ve domaini alacak kisinin yani siteyi alacak kisinin siteyi download etmesi gerekiyormus. O Yuzden FTP sifresini istediler bende gonderdim sedo amcamlara. Bakalım ne olacak. 300 € istemistim 2 teklif gelmisti ve direk 300 € veriyorlardı. Sedo 50 € alınca bana 250 € kalacak. Oda güzel.. Demekki domain satisi ile site satisi arasinda cok fark varmis..

bykarizma42

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
QuicK' Alıntı:
Merhabalar.. Ozelarkadas.com sitesini (Site olarak) sedo'da satisa sunmustum. Ve 2 teklif gelmisti. Neyse kabul etmistim teklifleri. Bunun disinda farkli bir musteride vardi yabanci birisi.. Neyse ;
Bugun bir mail geldi :

Aynen Böyle. Sizce ben bu adama ftp sifresini gondereyimmi ? Mail sunucusuna baktık gercekten sedo sunucusu. Hem yollayacagim maili [email protected] adresine yollayacagım icin sorun olmaz umarım.. Zaten ben bir mail gonderdimde sifre felan gondermedim. Enformasyon gonderdim :D

Arkadaşım sakın böyle e maillere cevap vermeyin. ben senin durumunu sedoda webmaster olan arkadaşımla görüştüm. kesinlikle sana fake atmışlar. sakın böyle tuzaklara düşmeyin. sedo türkçe olmaz. tamam diğer sorularınız için özelden msj gönderebilirsiniz...

h4x0r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
maili sedodan birisine yolladığına göre, hiçbişi olmaz :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5