İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SEDO'cular ay sonu geldi anlatın bakalım :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Z

zeynelkoc

Misafir
ya adamlar resmen sahtekar demiş varmı boyle iş ya

valla yapacak olan varsa ingilizce site yapsın ortak olarak biz pompalarız gerekli %i de veririz ilgilenen msn e gelsin konuyu dağatmıyalım

B

Bedavalar-Net

Misafir
Sedo da tarihe gectik:

Simdi ögrendigim kadariyla:

Sedo da en fazla kazananlar,ülkelere göre paylasima göre Toplamda TürkWebmasterleri.

Denilene göre:

Yabaci webmaster Sedo GmbH ye üye olmalarindaki amac domainlerini satmak.Bunun yaninda da domainler satilana kadar Sedo GmbH firmasi sponsorlarindan belirli bir ücret alabilmek.Sedo nun dedigine göre:

Webmasterler domaininizi satisa koyun ve domaininiz satilana kadar bir sene boyunca 100 (yüz) euroya yakin para kazanabilirsiniz.Bakin ben msn den de yölemistim bir cok arkadasima onlar sahit ciksin söylesinler.Hile mile bu adamlar sevmez,Canim bu bir degil iki degil,hadi linkte oynamalar yapariz bu kadarcik seyi anlayamaz adamlar.Sen git pop up ac,onu bunu yap.Bide akilliyiz ya NS yönlendiririz domaini pop up acariz.Bunlar salak degil kimse kusura bakmasin.Admlar kendi hostlarindaki trafigi bilmeyeceklerde neyi bilecekler.Benim en basta domainim banlandi,burada ilk domaini banlananda benimdir.Yina ayni olay hiti ispatla olayi,ispatladim ama yinede banlandi domain.Neyse sanirim sedo gibi bir nimetin isinide bitiricez ya ne diyim.Biraz aza kanaat etmesini bilelim.Bugün düne kadar 20 dolar kazanamayan simdi 400-500 kazaniyor,iyi güzelde yetmiyor buda ona abarti seyler yapiyor.Bazilarinin sayesinde bütün Türk siteleri sedo nun karalistesinde kesin 1. sirada.Bence herkez bi düsünsün,geriye baksin yazilan yazilara.Resmen ben daha cok kazaniyorum yarina girildi ama kimse bunu kendisine bile söyleyemiyor.Msn deki bir cok arkadasim sedo ile yakinligimi bilir(babamin oglu degil sonucta arasira ziyaret ettim filan).Yakinda üye bir tek türk webmasteri kalmaz.Biraz aza kanaat etmesini bilelim ve düsünelim sedo dan önce cebime ne kadar giriyordu.

Kimse darilmasin kizmasin bana.

Saygilarimla

H

hibrahim

Misafir
Bedavalar-Net' Alıntı:
Sedo da tarihe gectik:

Sedo da en fazla kazananlar,ülkelere göre paylasima göre Toplamda TürkWebmasterleri.

Saygilarimla

bu sonucu nerden çıkardın ?
bildiğin bir forumda mı konuşuluyor eğer öyleyse adresi nedir..?

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ploop :
sitelere girsinler diye link koydum hepsinde "Domains For Sale" şeklinde link verilmiş şekilde. sonucda sedo kurallarına uygun bir reklam şekli :)

bakalım bakalım ne olacak pek umutlu değilim ben, yeni bir yer aramaya şimdiden başladım :=)

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bedavalar-Net' Alıntı:
Sedo da tarihe gectik:

Denilene göre:

Yabaci webmaster Sedo GmbH ye üye olmalarindaki amac domainlerini satmak.Bunun yaninda da domainler satilana kadar Sedo GmbH firmasi sponsorlarindan belirli bir ücret alabilmek.Sedo nun dedigine göre:

Webmasterler domaininizi satisa koyun ve domaininiz satilana kadar bir sene boyunca 100 (yüz) euroya yakin para kazanabilirsiniz.Bakin ben msn den de yölemistim bir cok arkadasima onlar sahit ciksin söylesinler.Hile mile bu adamlar sevmez,Canim bu bir degil iki degil,hadi linkte oynamalar yapariz bu kadarcik seyi anlayamaz adamlar.Sen git pop up ac,onu bunu yap.Bide akilliyiz ya NS yönlendiririz domaini pop up acariz.Bunlar salak degil kimse kusura bakmasin.Admlar kendi hostlarindaki trafigi bilmeyeceklerde neyi bilecekler.Benim en basta domainim banlandi,burada ilk domaini banlananda benimdir.Yina ayni olay hiti ispatla olayi,ispatladim ama yinede banlandi domain.Neyse sanirim sedo gibi bir nimetin isinide bitiricez ya ne diyim.Biraz aza kanaat etmesini bilelim.Bugün düne kadar 20 dolar kazanamayan simdi 400-500 kazaniyor,iyi güzelde yetmiyor buda ona abarti seyler yapiyor.Bazilarinin sayesinde bütün Türk siteleri sedo nun karalistesinde kesin 1. sirada.Bence herkez bi düsünsün,geriye baksin yazilan yazilara.Resmen ben daha cok kazaniyorum yarina girildi ama kimse bunu kendisine bile söyleyemiyor.Msn deki bir cok arkadasim sedo ile yakinligimi bilir(babamin oglu degil sonucta arasira ziyaret ettim filan).Yakinda üye bir tek türk webmasteri kalmaz.Biraz aza kanaat etmesini bilelim ve düsünelim sedo dan önce cebime ne kadar giriyordu.

Kimse darilmasin kizmasin bana.

Saygilarimla

artı 1 diyorum ve yanımda olsan tanımasam da seni sarılır öperim diyorum.

Z

zeynelkoc

Misafir
bencede yeni sponsor bulmak lazım varmı bildiğiniz başka sponsor :)

haymac o linkleri yazmayı unuttum dur onları da yazayım

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
darXis' Alıntı:
ploop :
sitelere girsinler diye link koydum hepsinde "Domains For Sale" şeklinde link verilmiş şekilde. sonucda sedo kurallarına uygun bir reklam şekli :)

bakalım bakalım ne olacak pek umutlu değilim ben, yeni bir yer aramaya şimdiden başladım :=)

yok abi yanlış anladın, veriş tarzın yanlış değil ona bir şey demedim.. ama o şekilde versen bile eğer bir siteye para ile ilan verirsen bu yasak.. sen de mailde demişsinki 'ads' .. yani reklam yani paralı gibi algıladım..

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Bana henüz mail gelmiş değil. İnşallahda gelmez.

B

Bedavalar-Net

Misafir
hibrahim' Alıntı:
bu sonucu nerden çıkardın ?
bildiğin bir forumda mı konuşuluyor eğer öyleyse adresi nedir..?

Ben 3 aydir ibrahim domainim icin cesitli tartismalara girdim,3 defa gittim onlarca telefon görüsmesi yaptim.Firmada calisan bir türk agabey söyledi bana.Ha bu demek olmuyorki benim gözümün yasina bakmadan aninda atarlar.

H

hibrahim

Misafir
Bedavalar-Net' Alıntı:
Ben 3 aydir ibrahim domainim icin cesitli tartismalara girdim,3 defa gittim onlarca telefon görüsmesi yaptim.Firmada calisan bir türk agabey söyledi bana.Ha bu demek olmuyorki benim gözümün yasina bakmadan aninda atarlar.
Ok anladım yinede şanslıymışsın almanca biliyorsun ve adamlarla konuşabiliyorsun .. atmazlar inşallah kimseyi ama biraz abarttık galiba TR de :(

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu arada moral olması açısından söylüyorum, eğer hile yapmadıysanız kesinlikle atılmazsınız, eğer illegal yollardan hit sağladıysanız korkun, adamların internet bilgisi sizinkinin 5 katı kadar.. kimseyi kandırmaya çalışmayın, mantıklı cevap verin, sakin olun, su için.

Haymac

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Korkumuz yok, hit aldığımız yer belli... mp3 sitesi bu pompalıyoruz hiti tabi :D
Geceleri siteler sedoya çıkıyo zaten. Sedo korksun bizden. Varki hitimiz, varki o kadar tıklamamız istiyoruz paramızı. Hile yapmadığımızdan almamızın muhtemel olduğu inancındayım....

ps : zeynel olum gece sedo olayını kapat bunlardan bi yol olmaz : ) sahtekar ilan ettiler.....

B

Bedavalar-Net

Misafir
Sevgili dostlarim,su bir iki günü kazasiz belasiz atlatirsak(insallah) su sedo nun kiymetini daha iyi bilelim.Bakin böyle nimeti zor buluruz.500 dolar olacagina rizikosuna 100 dolar risksiz,korkusuz olsun.Bilelim yani ,diyelim,abicim bana her ay 100 dolar sedo dan para yatiyor.Server de alirim baska biseyde alirim deriz.Düsünün risk yok,kafamizda her ay sonu yatacakmi gönderecekmi korkusu yok.Düsünün sitemize banner bile koymuyoruz.

H

hibrahim

Misafir
ya arkadaşlar en çok traffic e baktığımda
lokitorrent.com Make Offer 3 6341820

şuna bakın buna da ödemez heralde 6 milyon diyor ya:) sitede sedonun reklamı bile yok yada ben göremedim..
neyse konu değişmesin..aklıma takıldı da

B

Bedavalar-Net

Misafir
Haymac' Alıntı:
ps : zeynel olum gece sedo olayını kapat bunlardan bi yol olmaz : ) sahtekar ilan ettiler.....

Benim sözlerim zeynelime ve sana degil aklina bisey getirme;)

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bedavalar-Net' Alıntı:
Sevgili dostlarim,su bir iki günü kazasiz belasiz atlatirsak(insallah) su sedo nun kiymetini daha iyi bilelim.Bakin böyle nimeti zor buluruz.500 dolar olacagina rizikosuna 100 dolar risksiz,korkusuz olsun.Bilelim yani ,diyelim,abicim bana her ay 100 dolar sedo dan para yatiyor.Server de alirim baska biseyde alirim deriz.Düsünün risk yok,kafamizda her ay sonu yatacakmi gönderecekmi korkusu yok.Düsünün sitemize banner bile koymuyoruz.

mail gelen kisiler olarak sanirim zeynel ve ben varız.
ikimiz de hile yapmioruz hile yapanlara gitmior vesselam bize gelior ilginç bir durum .
sedo'nun taklacı olduğu düşüncesi yer ediyor beynimde yavaş yavaş.

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hibrahim' Alıntı:

şuna bakın buna da ödemez heralde 6 milyon diyor ya:) sitede sedonun reklamı bile yok yada ben göremedim..

hocam olay DOMAIN SATIŞ olayı. biz parking üzerine gidip rahat ve çok kazanmak istiyoruz. mantık bu. ama yanlış. mantık domian satmaksa doğruyu yapan bu adam. eğer siz de domain satış için kullanırsanız SEDO'yu emin olun daha çok kazanacaksınız.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hibrahim' Alıntı:

sedo'nun çalışan site satma hizmetine dahil çünkü o site(domain parking değil). açıklamalara bakarsan sitenin nasıl bir site olduğunu anlarsın yani deli gibi hit alıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5