İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

SEDO'cular ay sonu geldi anlatın bakalım :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
H

hibrahim

Misafir
aslında doğru hiti yuksek olunca sedo da domain arayanların gözüne batıyor ve görünüyor e torrent de boru değil.

dll

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Arkadaşlar ne yapmamızı öneriyorsunuz sitelerimizden sedo-parkingte bulunan domainlerimize link vermeyelimmi? Mesela benim eg-zotik Kızlar (for sale) şeklinde linkim var. Ve sedo bana hiç mail atmaıd bu yasak felan şeklinde. Bence bu yasak değil ama popup felan açılırsa o zaman sanırım sedo anlıyor.

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ya bana gönderilen mail aşagıda bana ne demek istediğiniz analasam hile falan yapmıyorum günlük sadece 300-400 hiti var

-----------------------------------------------------------------------------------
Hello from Sedo,

Thank you for participating at Sedo's Parking-Programme ! We've detected some
abnormal behaviour with your parked domains while doing a routine check on domains.
Your traffic statistics do not conform with typical rates. We would like to know
where this volume of traffic has come from, as both Sedo and our advertising partner
are concerned about users abusing the parking programme.

We would like to make sure that the traffic generated by your domain(s) does not
contravene the Terms and Conditions of the parking programme. Such contraventions
would include, but are not exclusive to

* clicking yourself
* using scripts or other automatic means to generate clicks
* using pop-ups
* incentivized clicks
* anything that does not result from natural traffic

If you can provide an explanation for why your domains are receiving such high
traffic statistics, that would be helpful for us, and for our advertising partner.
Should we deem future traffic to be in breach of the terms and conditions of our
parking service, we will withhold the revenue and block you from the parking
programme. Your revenue will be noted down in our system. If you can rectify the
traffic, we may pay out the revenue during the next month.

This email is not stating that you are contravening, or have contravened, the terms
of use, it is merely a response to regular checks on the way the service is used.
Any information you can give us will aid us in assessing the situation and will be
held on file for future reference.

I look forward to hearing from you.
Sincerely,

Your Sedo Team

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sedo zaten mail atmıyor bu yaptığın yasak kardeşim diye.. o verdiğin link zaten reklama giriyor çünkü sedo'nun istediği e*otikkizlar.com is for sale şeklinde.. düzeltmeni tavsiye ederim şahsen.. gerçi düzeltsen de muhtemelen her gün cache alıyor olabilirler önceden bir şey tespit ettilirse belli olmaz.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
msn'de belirttiğim şeyler var aynen işte.. doğal hitten başka türlü hit sağladıysan bu ayın parasını alamayacaksın ve seni men edeceğiz demekte.. sana hile yapıyorsun demiyoruz ama mantıklı açıklama yapmazsan şutlanacaksın özetle..

muratozcirpici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar domain parkingde 25 tane domainim var. ve günde 6-7 euroya yakın para kazanıyorum. ve bu 25 domainden 5-6 tanesi felan eski domainler dolayısıyla yüksek hitleri var. ve bugün bana o basettiğiniz mailden gönderdi. ama diğer sitelerden en ufak bi link bile vermedim hiç bir şey yapmadım. sadece eskiden link değşimi yaptığım yerler varsa ne bilim eskiden bi şeler kaldıysa ordan gelmiştir gelende. ama ben en ufak bi link bile eklemedim. hakkımı sonuna kadar arayaağım. çünkü en ufak bi hile bile yapmadım.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
muratozcirpici' Alıntı:
arkadaşlar domain parkingde 25 tane domainim var. ve günde 6-7 euroya yakın para kazanıyorum. ve bu 25 domainden 5-6 tanesi felan eski domainler dolayısıyla yüksek hitleri var. ve bugün bana o basettiğiniz mailden gönderdi. ama diğer sitelerden en ufak bi link bile vermedim hiç bir şey yapmadım. sadece eskiden link değşimi yaptığım yerler varsa ne bilim eskiden bi şeler kaldıysa ordan gelmiştir gelende. ama ben en ufak bi link bile eklemedim. hakkımı sonuna kadar arayaağım. çünkü en ufak bi hile bile yapmadım.

bu dediğin olay zaten sedo'nun tam istediği olay.. yani hile değil.. sedo istiyor ki: bir siten var, iyi de hit alıyor, linkler var etrafta.. sonra sedo domain parking'e kayıt oldun listeye ekledin.. bu eski linklerden sitene adam gelmesi kadar doğal bir şey yok yani, sedo'ya da aynı açıklamayı yaparak ve google'dan sitene olan linklerin sayfasını gösterirsen itirazın büyük ihtimalle kabul edilecektir.

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
muratozcirpici' Alıntı:

Mailin sonuna dikkat edersen, adamlar seni hile yapmakla suçlamadıklarını amaçlarının sadece kaynağı belirsiz hit konusunda bilginizi almak olduğunu (nasıl olacaksa?) yazmışlar.
Sende, abi biz hile yapmıyoruz ama biliyorum ki sen bizi atacaksın, onun için en iyisi sen bizi at, sende kurtul bizde kurtulalım diye yaz :D

darXis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben gelen mail doğrultusunda eğer kazancımı ödememe yönünde bi sonuç çıkar ise, madem 1 ay sedo da heder oldu domainlerim, 1 ay da sedonun aleyhinde propaganda yapacak 1 sitede heder olsun diyip sedo aleyhinde janjanlı bir site hazırlayıp çığlık atmayı planlıyorum :)
bakalım bakalım neler olacak

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
valla adamların çok umurunda olmaz ve kaldı ki updated hakkında bu kadar kötü site varken hala gidip insanlar üye oluyor, updated da daha çok para kazanıyor bu kadar basit sistem.. göstermelik 50 dolarlık ödeme yapıyorlar gerisi fos tabi.

Haymac

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
darXis' Alıntı:
ben gelen mail doğrultusunda eğer kazancımı ödememe yönünde bi sonuç çıkar ise, madem 1 ay sedo da heder oldu domainlerim, 1 ay da sedonun aleyhinde propaganda yapacak 1 sitede heder olsun diyip sedo aleyhinde janjanlı bir site hazırlayıp çığlık atmayı planlıyorum :)
bakalım bakalım neler olacak
Ortak bişiler yapalım böyle olmaz : ) Hep beraber sedoyu karalarız : )

Hile yapmayana hile yaptın demenin bedeli olmalı demi ama : )

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aman arkadaşlar ! daha dün bir bugün iki. biraz sabır. biraz araştırma. cık cık cık :)

aykut999

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya arkadaslar atılmanın falan sozkonusu olacagını sanmıyorum.Aynı mail herkese gidiyor adamlar ogrenmek istiyorlar.Gecen ay benim kendi kendine 40€ birikmis onun icin bile yollamıslar aynı maili.3 gun icinde cevap gonder yazıyormus.Okuldaydım maili gordugumde 4. gundu.2. bi mail geldi cevap yollamadınız hesabınızı kontrol ediyoruz gerekirse atılırsınız gibisinden biseyler diyordu kibarca.Sonra bi acıklama yazdım kibar bir dille okulda oldugumu falan anlattım.Bir daha mail gelmedi ama hesabım hala acık.Ayrıca parayı da gonderdiler.(ben alamadım o baska :) ).
Bakalım bu ay ne olcak.Ciddi bir mail atarsanız ve gercekten hile yapmıyorsanız atılmazsınız bence.

canparlak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aforizmalar sordukmu.com u deneme amaçlı yapıyorum bilmiyorum öderlermi ödemezlermi göreceğiz

elmasgunes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
canparlak' Alıntı:
aforizmalar sordukmu.com u deneme amaçlı yapıyorum bilmiyorum öderlermi ödemezlermi göreceğiz

Bravo, çok güzel deneme yapıyorsun. Devam et, devam..

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
canparlak' Alıntı:

senin yüzünden bu kadar adam atılırsa sana gösterirler deneme nasıl yapılıyor inşallah :)

M

MrManson

Misafir
ploop milleti gaza getirme yaw zaten sinirimiz tepemizde birine patlicaz grr

sen denemeye devam et , banka hesabında 0.00 görmeyede devam edersin böylece

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
abi o değil de olan bana olacak ondan korkuyorum o kadar masum bir insanken :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5