İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sedoda Domain Satışı

h4x0r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sedoda domain sattık, daha doğrusu teklif geldi....
Kabul ettik 3 gundur bekliyoruz, bu satışın iptali için adamın kaç gün para ödememesi lazım....
Birde paypala bu para ne zaman geçiyor hemenmi hesap kesimine mi....

E hadin bilgilerinizi gosterin......

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
h4x0r' Alıntı:
Sedoda domain sattık, daha doğrusu teklif geldi....
Kabul ettik 3 gundur bekliyoruz, bu satışın iptali için adamın kaç gün para ödememesi lazım....
Birde paypala bu para ne zaman geçiyor hemenmi hesap kesimine mi....

E hadin bilgilerinizi gosterin......

eğer siz satışı onayladıysanız bir panelde gelişen olaylar size aktarılıyor. önce karşı taraf onaylıyor. bu size bildiriliyor. sonra adamlar parayı sedoya gönderiyorlar. sonra yeni bir mesaj alıyorsunuz , sedo biz parayı aldık diyor. sonra transfer mailini bekliyorsunuz. mail geldikten sonra onaylıyorsunuz. sedo domainin adamların üstüne geçtiğini anlayınca size parayı ay başı sonu önemsemeden yolluyor 5-6 gün içinde.

karşı tarafın kabulunüze 7 gün içinde cvp vermesi gerekiyor.

h4x0r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kabul ettik, adamın faturası kesilmiş (invoice dedikleri) 8 ay filan bekletmeyi düşünüyor galiba adam 4 gün geçti tık yok....

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Transaction History:

2005-01-17 Agreement reached

2005-01-18 We have invoiced the buyer for the sale of your domain. As soon as the payment reaches our escrow account we will inform you and begin the technical transfer.

2005-01-20 We have received full payment for this domain. Please await further instructions from your transfer agent. It is often the case that we have to wait for certain details from the buyer so please be patient during this period.

2005-01-29 The domain transfer has been successfully completed! We will now process and send you your payment for the domain.

2005-01-29 We are now processing your payment for the sale of this domain.

2005-01-31 We have processed and sent you your payment for this domain. Please note that international wire transfers can take up to 14 days to reach your account.

2005-01-31 This transfer has been successfully completed!

olaylar bu şekilde gerçekleşiyor umarım rahatlatıcı ve bilgilendirici olmuştur.

mexut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aforizmalar' Alıntı:
Transaction History:

2005-01-18 We have invoiced the buyer for the sale of your domain. As soon as the payment reaches our escrow account we will inform you and begin the technical transfer.

2005-01-20 We have received full payment for this domain. Please await further instructions from your transfer agent. It is often the case that we have to wait for certain details from the buyer so please be patient during this period.

2005-01-29 The domain transfer has been successfully completed! We will now process and send you your payment for the domain.

2005-01-31 We have processed and sent you your payment for this domain. Please note that international wire transfers can take up to 14 days to reach your account.

olaylar bu şekilde gerçekleşiyor umarım rahatlatıcı ve bilgilendirici olmuştur.

türkçeleştirebilme imkanınız varmı bizde net anlayalım :)

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mexut' Alıntı:
türkçeleştirebilme imkanınız varmı bizde net anlayalım :)

-anlaşma sağlandı.

- sizin domaininiz için alıcıyı faturalandırdık. ödeme , aracı hesabımıza
geçtiği anda size haber vereceğiz ve transferin teknik detaylarına geçeceğiz.

-domaininiz için ödenmesi gereken paranın tamamını aldık. lütfen gerekli işlemler için domain tescil ettiğiniz yerden haber bekleyin. bu zaman aralığında alıcının işlemleri yapmasını bekleyeceğiz. lütfen sabırla bekleyiniz.

- domain transferi başarıyla sona ermiştir. şimdi size paranızı göndereceğiz.

- şu anda domain satışı için ödemenizi gerçekleştiriyoruz.

- işlem tamamlanmmıştır. paranızı yolladık. lütfen uluslar arası para transferinin 14 güne kadar uzayabileceğini unutmayınız.

-bu transfer başarıyla tamamlanmıştır.

sabreden derviş .. :)

kolay gelsin.

h4x0r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2005-03-31
Agreement reached

2005-03-31
We have invoiced the buyer for the sale of your domain. As soon as the payment reaches our escrow account we will inform you and begin the technical transfer.

2005-04-04
We have received full payment for this domain. Please await further instructions from your transfer agent. It is often the case that we have to wait for certain details from the buyer so please be patient during this period.

2005-04-04
In order to facilitate this transfer we need you to push the domain into our account with your registrar. You should have received an email containing the information needed to process this push.

Bu ne bu :p

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
h4x0r' Alıntı:
2005-03-31
Agreement reached

2005-03-31
We have invoiced the buyer for the sale of your domain. As soon as the payment reaches our escrow account we will inform you and begin the technical transfer.

2005-04-04
We have received full payment for this domain. Please await further instructions from your transfer agent. It is often the case that we have to wait for certain details from the buyer so please be patient during this period.

2005-04-04
In order to facilitate this transfer we need you to push the domain into our account with your registrar. You should have received an email containing the information needed to process this push.

Bu ne bu :p

hayırlı olsun paranızı almış kadar oldunuz bu durumda. şimdi domain transferi için mail gelecek. siz onaylayacaksınız.

h4x0r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir mail geldi infoya şunu bunu yazın diye yada ben öyle anladım, push ne oluyo neye push'uyoz :p bulamadım yaw :p

Bu arada domain themp3king.com :)

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
transfer onayı vereceksin. sana bir link gelmiş olması lazım. ona tıklayınca bi sayfa açılacak onay veriyormusunuz diye. ordan onaylayınca domain onların üstüne geçecek.

(sorması ayıp kaça verdiniz domaini ? pm beklerim)

h4x0r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1500 e gitti, az tabi... 1350 gelecek işte ama 4 günde 200 euro yaptı namussuz :p

Onayı 3 - 5 gün bekletsem ne olur ? sakıncası varmıdır... Biraz daha para gelsin yaw :p

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
h4x0r' Alıntı:
1500 e gitti, az tabi... 1350 gelecek işte ama 4 günde 200 euro yaptı namussuz :p

Onayı 3 - 5 gün bekletsem ne olur ? sakıncası varmıdır... Biraz daha para gelsin yaw :p

yapma be hocaaaaaaaa.... bedavaya vermişsiniz. üzüldüm bak. Pr'si ve ziyaretçi sayısı da yüksekti onun yanlış hatırlamıyorsam. neyse bir dahaki sefer daha iyi olur umarım.

bekletirsen birşey olmaz paran garanti zaten. ama sakata da gelme durumu var . orda bir tarih yazar. şu güne kadar onaylamanız gerekir diye.

h4x0r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aforizmalar' Alıntı:
yapma be hocaaaaaaaa.... bedavaya vermişsiniz. üzüldüm bak. Pr'si ve ziyaretçi sayısı da yüksekti onun yanlış hatırlamıyorsam. neyse bir dahaki sefer daha iyi olur umarım.

bekletirsen birşey olmaz paran garanti zaten. ama sakata da gelme durumu var . orda bir tarih yazar. şu güne kadar onaylamanız gerekir diye.
Şunu diyim, o sedodaki almanlardan birisi atmıs maili jbilmemne idi adı maile giremiom DSL yüzünden :p Adam işte infoya user adını filan mı yazın demis öyle bişi demiş yoksa gelen transfer linki yok. Garipsedim dorusu...

Evet 40k hit vardı, prde 4 dü gpr 6. Satmamız gerekti telif meseleleri işte.
nasılsa yabancıya gitti yenisini açarız anasını satıyım :p

T

TIP

Misafir
ya gelen mailde link filan yok

sadece dotregistrar hesabınıza girip domaini transfere taşıyın diyen bi mail var link filan yok şimdi biz ne yapacaz??

ayrıca kaç gün bekletebiliriz günlük 40€ bırakıyor 5-10 gün bekletsek bi miktar parayı kurtarmış oluruz onun için bekleme süresi ne kadar?

T

TIP

Misafir
Dear Mr. ******,

We are pleased to inform you that we have received payment for the domain. In order to continue with this transaction, please push the domain into our DotRegistrar account and thus finish your part in this transfer.

In order to do this you shall need to log in to your DotRegistrar account and choose the option Move Domains from the account options on the left hand side of the screen. Then enter themp3king.com and enter the Sedo login name in the field "Transfer to Account Name" at the bottom of the screen and select transfer. Our account name is: sedog10

Once we have verified that the push has successfully taken place and that we have control of the domain we shall process your payment. Now would be a good time to ensure that your payment information with Sedo is accurate. Please click on the following link:

http://www.sedo.com/member/bankdata.php4

and log in to your Sedo account, in order to verify your information.

Should you have any questions or difficulties with this step please let me know.

Best regards,

Justin Fletcher

e ben turkticaretten aldım

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
TIP' Alıntı:
e ben turkticaretten aldım

bana da Enom'dan yapın demişlerdi. ben de Enom'a üye olmak istemiştim ancak TR'den üye kabul etmediler. sonra Sedo'ya mail çektim böyle böyle diye. sonra karşı taraf bir aracı kurumdan transfer için işlem yaptırmış. bana mail geldi linke vardı bir tane. o linke tıklayınca bir sayfa çıktı . orada onayla yada reddet diye bir bölüm vardı. ordan onayladık.

eğer siz de domaini dotregisterden almadığınızı belirtirseniz size yardımcı olacaklardır. çok hızlı cevap veriyorlar.

T

TIP

Misafir
ne yapmamızı önerirsin

kaç gün bekliyorlar biz bekletebildiğimiz kadar bekletmek istiyoruz

ayrıca dotregistrardan almadığımızı nasıl ileteceğiz?

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
TIP' Alıntı:
ne yapmamızı önerirsin

kaç gün bekliyorlar biz bekletebildiğimiz kadar bekletmek istiyoruz

ayrıca dotregistrardan almadığımızı nasıl ileteceğiz?

eğer günde 40€ yapıyorsa hiç satmamanızı öneririm aslında. 1 ayda hergün 40 $ yapamaz giderek azalır 30-20 lere kadar düşer. ama yine de aylık 1000 € yaklaşabilirsiniz. bence sizde domainin ederi 6000 - 7000 USD 'dir.

kaç gün bekletildiğiniz konusunda ise bildiğim şey transfer için gelen mail ile ilgili. bana gelen mailde 4 gündü sanırım bu süre içinde onaylamazsanız transfer gerçekleşmeyecek deniyordu.

dotregister olayını transferin gerçekleştirildiği bölümde mesajınız varsa iletelim diye bir bölüm var aşşağıda oraya :

Dear Justin ,

We have received your mail but our registrar is not dotregister. Also we do not have an account in dotregister. How will we confirm the transfer ?

Thanks.

yazarsanız kısa bir sürede cevap gelecektir.

h4x0r

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam sen bi msn şeettir şunu ayrıntılı konuşak :p Neysem açıklamışsın thanks

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5