İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Seo yarışması kazananları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ReiS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
Arkadaşlar 1.liği tabi ki baştan sona yerini vermeyen Misafir arkadaş haketti.Kabulumuz Ancak sonuçta kurallar var.Ve baştan elenmesi olarak görülen şimdi sadece sıra düşürme gibi hafif bir şekilde halledildi.
Olaya farklı yönden bakarsak bende neden elenmiyor derim o zaman 2. lik benim olacak.Yani sonuca baktığımızda banada haksızlık yapılmış oluyor.Ancak ben ödül olarak değil seo bilgim olarak 3. olduğumu kabulleniyorum.
Siz gücünüzü biliyorsunuz 1. sizsiniz ancak ödül olarak 1.lik başkasında.Ve buna itiraz etme gibi bir lüksünüz kusura bakmayın ama yok.Sonuçta kanıtlı bir şekilde kural ihlali var.

manowark10

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Güzel yarışma oldu..Sonuç ne olursa olsun.Dereceye girenleri Tebrik ederim

manowark10

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kurallar işte. elenebilirdiniz de. bir de bu açıdan bakmak lazım.
Ben kuralları okuyorum..Link satışı diyor ..Link satışı yapan varmı yok..Zaten adam link satsaydı siz buraları inletirdiniz..+ yazılan yarışma kuralında.Mesajla link yazmak yasak diye bir ibarede göremedim..Site tanıtım yazısıda yazmamış bu arkadaş..Siz elenmemiş dua etsin diyorsunuz halem

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
Manowark kimseyi kırmak gibi bir amacım yok kardeşim. Reis de benzer şeyler yazmış. Ona ses etmiyorsunuz da bana mı çıkışıyorsunuz? Hadi onu da geçtim ben sizin birinciliğinizi zaten kabul etmişim. Mesele paraysa trgy onu da halledeceğini söyledi. Bu mudur?

1Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Manowark kimseyi kırmak gibi bir amacım yok kardeşim. Reis de benzer şeyler yazmış. Ona ses etmiyorsunuz da bana mı çıkışıyorsunuz? Hadi onu da geçtim ben sizin birinciliğinizi zaten kabul etmişim. Mesele paraysa trgy onu da halledeceğini söyledi. Bu mudur?

Mesela Para Değil.Sen Git 6 ay Boyunca 1. sonra biri gelsin bir link yüzünden 1.likten etsin bizi sence bu adil mi ? Emeklere Yazık ;)

uggur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ben kuralları okuyorum..Link satışı diyor ..Link satışı yapan varmı yok..Zaten adam link satsaydı siz buraları inletirdiniz..+ yazılan yarışma kuralında.Mesajla link yazmak yasak diye bir ibarede göremedim..Site tanıtım yazısıda yazmamış bu arkadaş..Siz elenmemiş dua etsin diyorsunuz halem

Bu konuda birşey yazmıyacaktım ama sessiz kalmakta istemedim artık. heklinklerin kanıtlanamadığı gibi link satışları da kanıtlanamaz. Kaldı ki turgay'ın sürekli forumda yazdığı şey, genel geçer büyük siteler (youtube, wikipedia, yahoo, microsoft vb.) dışında link çıkışı yapmak yasaktır. Ne olursa olsun bir webmaster sitesine girenden çıkandan haberin olmalı, kontrol elinde olmalı. Böyle bir durum neden diğer yarışmacıların sitelerinde oluşmadı peki? Burada kimse suçlanmıyor ama yarışmada da belli kurallar var.

Normal şartlar altında Turgay'a teşekkür etmeniz gerekirken, bu tavrınız oldukça üzücü. Kurallara göre sizin ve diğer 2 sitenin direk elenmesi gerekiyordu fakat teraziyi dengelemek için sıralama düşürme cezası verildi. Kaldı ki sıralama düşme cezası ile benim sitem dışında arkamdaki 12 siteye haksızlık yapıldığını düşünüyorum! Bir teşekkür etmek bu kadar mı zor? Sizin durumunuzu da anlıyorum ama bu konuda yapılacak birşey yok gibi görünüyor.

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
Bu konuda birşey yazmıyacaktım ama sessiz kalmakta istemedim artık. heklinklerin kanıtlanamadığı gibi link satışları da kanıtlanamaz. Kaldı ki turgay'ın sürekli forumda yazdığı şey, genel geçer büyük siteler (youtube, wikipedia, yahoo, microsoft vb.) dışında link çıkışı yapmak yasaktır. Ne olursa olsun bir webmaster sitensine girenden çıkandan haberin olmalı, kontrol elinde olmalı. Böyle bir durum neden diğer yarışmacıların sitelerinde oluşmadı peki? Burada kimse suçlanmıyor ama yarışmada da belli kurallar var.

Normal şartlar altında Turgay'a teşekkür etmeniz gerekirken, bu tavrınız oldukça üzücü. Kurallara göre sizin ve diğer 2 sitenin direk elenmesi gerekiyordu fakat teraziyi dengelemek için sıralama düşürme cezası verildi. Kaldı ki sıralama düşme cezası ile benim sitem dışında arkamdaki 12 siteye haksızlık yapıldığını düşünüyorum! Bir teşekkür etmek bu kadar mı zor? Sizin durumunuzu da anlıyorum ama bu konuda yapılacak birşey yok gibi görüyor.

sonuna kadar haklı olduğunuzu düşünüyorum. trgy daha net açıklamalar yaparsa iyi olacaktır. Bu tartışma kapanmalı artık.

menes

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kazanan arkadaşlar umarım bu güzel ödüllere jest olarak ,
iyinet in yapabildikleri kadar reklamını yaparlar.
Bence bir vefa göstergesi olur.

uggur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
kazanan arkadaşlar umarım bu güzel ödüllere jest olarak ,
iyinet in yapabildikleri kadar reklamını yaparlar.
Bence bir vefa göstergesi olur.

Haklısınız, Turgay iyinet için bir tane banner hazırlarsa, seo yarışması sitelerine ekleyebiliriz aslında. Siteleri daha çok webmasterlar ziyaret edeceğinden dolayı, marka bilinirliğinin artmasına katkı sağlayacaktır. ;)

Mr.DVT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Uggur'u tebrik ediyorum.

Bilgilerimi bir kaç gün içerisinde yollarım.

ReiS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2

Genel olarak tüm seo yarışmalarının kurallarında koyulmasa bile bilindik tek bir kural vardır.Sponsor linkler dışında link çıkışı yasaktır.Yanlışmıyım. ( google vs. siteler ve copyrıght hariç)

6 aydır birinci götürdünüz helal olsun lafımız yok.Herkesin 1.si sizsiniz ancak resmi olarak şuan 1. uggur
He benim için çok mu önemli uğur veya Siz ben nasılsa 3. yüm beni etkilemez ancak ortada bir gerçek var ki kural ihlali.
Ve 6 aydır 1. götürdüğünüz için saygı duyuyorum ve bu bilgi ve emeklerinize saygı duyduğum için çıkıp demiyorum ki hani niye elenmiyorlarda hafifçe atlatılıyor.

ozanTi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
88
Genel olarak tüm seo yarışmalarının kurallarında koyulmasa bile bilindik tek bir kural vardır.Sponsor linkler dışında link çıkışı yasaktır.Yanlışmıyım. ( google vs. siteler ve copyrıght hariç)

6 aydır birinci götürdünüz helal olsun lafımız yok.Herkesin 1.si sizsiniz ancak resmi olarak şuan 1. uggur
He benim için çok mu önemli uğur veya Siz ben nasılsa 3. yüm beni etkilemez ancak ortada bir gerçek var ki kural ihlali.
Ve 6 aydır 1. götürdüğünüz için saygı duyuyorum ve bu bilgi ve emeklerinize saygı duyduğum için çıkıp demiyorum ki hani niye elenmiyorlarda hafifçe atlatılıyor.

buna da aynen katılıyorum :)

MaRkS

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kazanan arkadaşları gönülden kutluyorum.Yarışma süresince 2.sıraya kadar yükselmiştim fakat hem dersler hem de iş hayatı yüzünden yaklaşık 2 aydır siteyle ilgilenmeyi bırakmıştım.10. olmuşum.Teselli armağını az da olsa sevindirdi beni.Umarım bir dahaki yarışmalarda 6 aydan daha az bir süre belirlenir.Hem katılımcı sayısı çoğalır hem de hevesler taze tutulmuş olur diye düşünüyorum.

Bolu Beyi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
36
6 ay uzun bir süreydi ama bu kadar uzun olmasaydı bu kadar çok şey öğrenemezdim kendi adıma. son gün bile öğrendiğim bilgiler oldu

ReiS

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
bir dahaki seo yarışmasına ücret için değil kendimi sınamak için girerim.Çünkü yarışma sitesine verdiğim emeği başka projeye versem güzel paralar kazanırım.Birde şu pagerank güncellensede yarışma sitesinden millete tanıtım vs. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5