İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Seo Yarışması ?

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Arkadaşlar bugün eski bir müşterimle konuşurken, yeni çıkartacakları ürünü anlattı bana.. Ürünün tanıtımı için epeyce bütçede ayırmışlar. Nasıl reklamı yapılır diye fikir alış-verişi yaparken aklıma, seo yarışması geldi birden.Zor ama reklam yönüyle hem firmaya, hemde yarışmaya katılan arkadaşlara yarar sağlayacağına inandığım bir yöntem diye düşündüm..

Öncelikle, 2-3 tane sponsoru zaten hazır ki bunların hepsi T.C. ' de faaliyet gösteren bankalar olacaktır. Ek sponsorlar da bulunabilir tabiki.. Yarışmada saldırılar olmasın diye, herkese aynı server yada aynı DC üzerinde barındırma hakkıda verilecek, kısacası detaylı bir çalışma olacak.

Piyasa da çokca SEO yarışması düzenleniyor biliyorum.Ama bu onlardan biraz daha farklı olacak şekilde olsun istiyoruz.Çok çok büyük ödüller yerine, yarışmaya katılan hemen hemen herkesin ödül alabileceği tarzda birşeyler düşünüyoruz. Sizin fikirleriniz ne olur bu konuda ?

Örnek düşünce;

İlk 20 ye girenlere mutlaka Laptop vermek,
İlk 3 ' e 10-20 bin YTL den aşşağıya olmayan hediyeler vermek...
Sonraki 30 ' a maddi değeri çok büyük olmasada, bizleri hatırlatacak hediyeler vermek..

Ne dersiniz arkadaşlar ? Yararlı olurmu yoksa, sadece fiyaskoyamı dönüşür ?

Not; Reklamı yapılacak olan yer site olacak yada banka kartı olacak..

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
öncesinde çok detaylı bir araştırma yapabilirsiniz. Yarışmaya ait bir site kurulabilir ve burdan ön kayıtlar alınabilir. Bir çok yerde haberini ve reklamını yapıp gelen potansiyel katılımcı sayısı ölçülür. Katılımda bulunacak çok fazla kişi var önemli olan hepsini dikkatini çekip katılmalarını sağlamak. Anladığım kadarıyla çok ciddi markaların sponsorluğunda yürüyecek bir proje bunun için yarışma sitesinde sponsorları ve ödülleri ziyeretçilerin gözüne sokabilirsiniz :)

emin_hask

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sunduğun fikir güzel fakat bunun için bütçeniz ne kadar bizde ona göre bir yol gösterelim size :)

X

Xman

Misafir
Herkesi bir araya toplayacağın Dc 1 gün açık kalırsa öpde başına koy :)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Bütçe olarak rakam vermem sanırım yanlış olur.Ama şöyle söyleyim, 500 milyon dolar kar beklenen bir kartın reklamı yapılacak. Banka kartı olacağı için, bütçede sorun yokda denebilir. Birinciye ev bile verilir ? Ama maksat katılan tüm yarışmacılara birşeyler verebilmek.
Burada firmaların tek amacı reklam elde edebilmek.Yani bir sitenin hitini artırmak filan değil. Hatta gerekirse, basındada yer alabilmesi için çalışmalar yapılabilir. Site açmayı bende düşündüm ama bunu mağdem iyinette dillendirdik, burada devam etmesini isterim açıkcası. Fikirlerinizi gerçekten de merak ediyorum.

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Buyuk yatirimlar , buyuk cozum ortaklari demektir. Bu yarismayi duzenleyecek ve finanse edecek ekip yarisma sonuna kadar stabil hizmet verecek bir DC ile anlasmakta sorun yasamaz bence. Tipping point , Cisco ve bilimum network guvenligi ile alakali kelime obeklerini arti maliyet olarak gormeyen DC'ler hala var:)

@beceriksiz_acemi bahsettigin olcude genis capli bir proje olacaksa, ayni dc'ye ek olarak, tek domain + her yarismayica bir subdomain olarak calisma mantigi gelistirilirse, yarisma bittikten sonrada ana domain randiman vermeye devam eder. Tabi bu sadece bir oneridir ;)

Hayirlisi olsun.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Buyuk yatirimlar , buyuk cozum ortaklari demektir. Bu yarismayi duzenleyecek ve finanse edecek ekip yarisma sonuna kadar stabil hizmet verecek bir DC ile anlasmakta sorun yasamaz bence. Tipping point , Cisco ve bilimum network guvenligi ile alakali kelime obeklerini arti maliyet olarak gormeyen DC'ler hala var:)

@beceriksiz_acemi bahsettigin olcude genis capli bir proje olacaksa, ayni dc'ye ek olarak, tek domain + her yarismayica bir subdomain olarak calisma mantigi gelistirilirse, yarisma bittikten sonrada ana domain randiman vermeye devam eder. Tabi bu sadece bir oneridir ;)

Hayirlisi olsun.

domain önerisi gayet güzel gerçekten de, ama sınırlama getirmek yarışmacılar açısında geri tepebilir. Ama cidden çok hoşuma gitti tşkler :)

X

Xman

Misafir
Ürün hakkında bana Pm atarmısın bir bankacı olarak fikir verebilirim ürünle ilgili web üzerinden ne gibi uygulamalar yapılabilir.

ritemre

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Şahane olur. Ama iyinet üzerinden yapmayın bence projeyi. Malum birçok webmaster iyinet forumlarına kırgın. Ayrı bir site ile daha fazla katılım alırsınız.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
her kesin bir kimlik fotokopisini mail ile göndrmesini iste yarışmaya katılacakların :) bence hiç bir sorun olmaz bu şekilde yaparsan eğer hile yapan olursada ödülünü vermezsin sonuçta kimlik bilgilerinden her şeyini bulursun. subdomain fikri bencede güzel ama yarışma için ideal değil diye düşünüyorum.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Özel değilse birşey sormak istiyorum...

Belliki bütçe güzel. Ancak bir banka kartı tanıtımı için neden seo ya da internet odaklı bir yarışma düşündün ? Biliyorsunki bu tarz yarışmalara katılanlar arasında yaşça küçük binlerce kişi olacaktır ya da çok az kazanan hatta bu uğurda işini gücünü bırakıp parasız gezende yüzlerce kişi çıkacak karşına. Ve tabi bu saydıklarımda banka kartı tanıtımında pasif rol alacaktır. Yani temeli para olan bir ürün ama çoğunluğu parasız gezen adamlara yapılan bir yarışma :)
Mutlaka detayları ve hedef alınan kitleyi bilmiyorum ama benim anladıgım tarzda bir banka kartıysa bence kampanya karavana olur :(

Tabi şahsi fikrim :)

NOT: Tabi paypal ın banka kartına dönüşmüş halinden bahsediyorsak karavana olacağını sanmıyorum :)

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Özel değilse birşey sormak istiyorum...

Belliki bütçe güzel. Ancak bir banka kartı tanıtımı için neden seo ya da internet odaklı bir yarışma düşündün ? Biliyorsunki bu tarz yarışmalara katılanlar arasında yaşça küçük binlerce kişi olacaktır ya da çok az kazanan hatta bu uğurda işini gücünü bırakıp parasız gezende yüzlerce kişi çıkacak karşına. Ve tabi bu saydıklarımda banka kartı tanıtımında pasif rol alacaktır. Yani temeli para olan bir ürün ama çoğunluğu parasız gezen adamlara yapılan bir yarışma :)
Mutlaka detayları ve hedef alınan kitleyi bilmiyorum ama benim anladıgım tarzda bir banka kartıysa bence kampanya karavana olur :(

Tabi şahsi fikrim :)

NOT: Tabi paypal ın banka kartına dönüşmüş halinden bahsediyorsak karavana olacağını sanmıyorum :)

Güzel açıklamalarınız için teşekkür ederim. Aslında cevabım kısa olmalıydı ve şöyle olurdu ; Notta dediğiniz tarzda bir uygulama :)

Ama uzatırsak cevabı, amaç burada markayı tanıtmak ve insanlara arama motorlarında arşivlerde çokca bilgi verebilmek. Çünkü yarışmada farklı şeyler yapmayı düşündük. Örnek olarak, her siteye farklı bir, kartı anlatan makale eklettirmek.. Kartı önce yarışmaya katılanlarla test ettirmek ve sitelerinde bunlarını yazmalarını istemek gibi.. Kısacası bu yarışmada aslında verilen para ( ödüller ) normalde parayla başkalarına yapdırılcak işlemlerin parası :) İstedikki, hem bu yarışmayla, ekmek yediğimiz yerde ( iyinet ' te ) ekmek yediğimiz arkadaşlarımızla ( tüm forum üyeleri ) hoş zaman geçirelim, hemde büyük sponsorların ilgisini webe çekelim.

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Olayın mantığını anlamakta zorlanıyorum, acaba yanlış mı anladım diye konuyu tam üç defa okudum.

500 milyon dolar kar beklenen ve banka kartı gibi önemli bir ürünün seo yarışması ile tanıtımını yapmak gibi bir düşünce profosyonel iş dünyası için sanırım dünyanın en ilginç reklam çalışmalarından biri olacaktır. Banka kartı ama internet ile yakından ilgili, bu yüzden böyle bir yol düşündük diyebilirsiniz, ben de size derim ki "Bu seo yarışmasına katılacak kişiler arasında ortaokul ve lise öğrencileri bile olacak, düşünün ki adsenseden ayda 20 30 dolar kazabilmek için her türlü hileye başvurabilen insanlar da olacak bu yarışmada, ve kimbilir ne cambazlıklar yapılacak"

Bu kadar ciddi bir proje işinde uzman ciddi reklam ajansları ile yapılabilir ancak, ve böyle bir tanıtımın da çok ciddi bütçeleri olur, eğer uzman ve ciddi bir reklam şirketiniz varsa eyvallah (ki öyle olsa forumlarda geçirecek boş vaktiniz olmazdı)

Bu tür işleri yapacak reklam şirketleri ise önce işin fizibilite çalışmalarını yapar ve (banka kartının internet ile ilgili olabileceği varsayımı ile) internet üzerinde en çok alış veriş yapılan gittigidiyor, hepsiburada vs gibi büyük şirketlerle çalışır.

Sizi üzmek veya kırmak gibi bir düşüncem asla yok ama düşünceniz çok amatörce.

SAYGILAR

mcloft

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Orta okul lise öğrencileride katılır yarışmaya belki ama eğer tc kimlik numarası ile yarışmaya katılır ve ödül teslimatı o kişiye elden yapılırsa bir organizasyonla verilirse zaten yarışmada 18 yaş sınırı olacaktır.@Beceriksiz_aceminin söylediği gibi yarışmaya katılan herkese ufak bir miktarda bir kartla kartın tanıtımı yaptırıldığı ve kartla ilgili herkes kendisi ayrı makale yazdığı takdirte hem herkes yarışmış olur hemde internette kartla ilgili olumlu olumsuz bir sürü yorum oluşur ve kullanmak isteyenler için kart hakkında bir çok detaylı bilgili olur ve bu herkes için faydalı olur.

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Makale fikri güzel olmuş,harici bir deneme kartın ciddiyetini dahi kaybettirebilir.Hatta kartın kullanımını anlatayan en iyi sitelere ödül vermeyi bile deneyebilirsiniz.Hatta bunu kısımlara ayırırsınız,tanıtım yapan siteleri;grafik,içerik vb. bölümlere ayırırsınız...

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
internet uzerinden tanitimi kucumsemeyin
abd yeni baskaninin secilmesinde internet tanitimlarinin ve internetten gelen bagislarin buyuk onemi var.
reklami kimin yaptigi onemli degil. reklam yapacak ordunuz olsun yeterki.
nasil yapilacagi ise ayri bir konu tabi onada urunun sahibi karar verir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5