İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

şeriatın kestiği parmak acımaz!

Eurobilisim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Tessekkurler

bu konuyu acan ve bu konuda olumlu bır sekılde elesdırı yada fıkırlerını ahlak kuralları dısına tasımadan paylasan herkesden ALLAH razı olsun

artı olarak bu tur konuların acılmasına sorun yaratmayan ve dürüst tavrını kaybetmeyen iyinet yönetımınede ayrıca tessekkür ederim

Person

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
Hocam emek edip yazmışsınız ama bazı eksikleriniz var..
Bir eve dışardan bakıp sadece camdan görebildiklerinizi yazmışsınız, birde içerden bakıp camdan gördüklerinizin farkına varsaydınız daha net olurdu..

Her olaya bakış açısı o olayın anlamını değiştirir..

Konuda bahsettiğiniz şeriatı neden dine bağladınız onu anlamadım? Şeriat kural, kanun anlamında kullanılmış; Demek istemişki sanada banada bu kural aynı işlerdi. Bende yapsaydım benide kovarlardı..
Şeriatın kesiği parmak acımaz lafı her müslüman ülkede kullanılır, şeriatta kasıt kanunlar, kurallardır.

İnek Şaban demeleri bir kasıt değildir sadece senaryoyu yazan, bu kişiliğe bir lakap takmak istemiş hepsi bu. Bakış açınız yanlış. Ne deseydi sizce inek Maykıl mı?

Her ismin İslam'da bir yeri vardır.

Sonuç olarak Müslüman bir ülkede yaşıyoruz, sapık hacıda var, yahudide var, hiristiyanda var..

Asıl mesele; Müslüman geçinen sapıkları, çakalları, üçkağıtcıları, göstermelik camiye gidenleri hedef alırsanız bence İslamiyeti daha iyi anlatırsınız..

İslamiyet inanmayanın değil, inananın dinidir ve inanlar dikkat etsin yeter. Dini siyasete yada ticarete alet edenler bu hale getirmedimi? Asıl hesap vermesi gerekenler onlar.

Bütün müslümanlar keşke Hz. Muhammed gibi olsaydı, şimdi tüm dünya Müslüman olurdu..

Not : Tüm yorumları okumadım. Sadece ilk yazıya yorum yapıyorum..

MSBlog

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Bütün müslümanlar keşke Hz. Muhammed gibi olsaydı, şimdi tüm dünya Müslüman olurdu..

Olacağız inşallah.

Yorumunuz için teşekkürler. Dikkate alacağım

Ekleme: Şeriat kural anlamında kullanılamaz. Şeriat ıstılahi bir manadır.

Şeriat:
İslam dinindeki terimsel anlamı ise "ilâhî emir ve yasaklar toplamı", "Kur'an'ın âyetleri, İslam dininin (ki tüm peygamberlerin dini İslamdır. Bundan dolayı da şeriatlari birbirini takip etmiştir.) peygamberi olan Muhammed'in söz ve fiilleri (sünnet/hadis) ve İslâm bilginlerinin görüş birliği içinde bulundukları hususlara dayanan ilâhî kanun"dur. (Vikipedi)

İnek Şaban demeleri bir kasıt değildir sadece senaryoyu yazan, bu kişiliğe bir lakap takmak istemiş hepsi bu. Bakış açınız yanlış. Ne deseydi sizce inek Maykıl mı?

Bence de siz yanlış düşünüyorsunuz. Ve yazıyı sadece bir iki cümlesine bakarak yorumluyorsunuz. Filmdeki diğer isimlere bakın mesela: Hayri isimli talebe domdom hayri, ama ferit olan kişi damat ferit. Mahmut hoca (Mahmud, Peygamber Efendimizin isimlerindendir), kel Mahmuttur.

Filme külli bir nazar ile bakılırsa haklı olduğum anlaşılacaktır.

Her ismin İslam'da bir yeri vardır.

Hayır yoktur.

İslamiyet inanmayanın değil, inananın dinidir ve inanlar dikkat etsin yeter.

İslamiyet inananların dini olduğu gibi, inanmayan bir kısım insanların da düşman olarak gördüğü bir dindir. Buna tarih şahittir.

Person

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
İslamiyet inananların dini olduğu gibi, inanmayan bir kısım insanların da düşman olarak gördüğü bir dindir. Buna tarih şahittir.

İslamiyet inananların dinidir, inanan bir kısım insanların inanmayanları düşman olarak gördüğü bir dindir. Buna tarih şahittir.

Birde böyle bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız....

Tek bir isim kullandım sadece örnek diye.. Siz isterseniz tüm peygamberlerin isimlerini kullananlara bir mana bulabilirsiniz..

Bekir, Yusuf, Süleyman, Ali, ...., ..., ..., .

Ozaman ne yapıcaksınız? Bu tüm kutsal isimleri çocuklarınıza koymayacaksınız..
Bu isimleri kullananlar hepsi dört dörtlükmü? İçlerinden üçkağıtcı, dolandırıcı, sapık olanları yokmu?

Sizin mantığınızla, diyelim bir tane sapık var adıda Süleyman, gazateler sapık Süleyman yazınca bu söylediklerinizimi anlıyorsunuz siz?

MSBlog

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Gazetelerde yazması ile filme konu edilmesi arasındaki farkı size açıklamayacağım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5