İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sistemnet mi nixcon mu ?

pcpazari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Son zmaanlarda nixcon 'da uptime nasıl ? varmı sorun ?

CaNeRiuM

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
2
nixcon bitti artık :) uptime oranı %90 larda

atlantis31

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nixcon telefonla ulaşabilen varmı bu aralar yada telefon numaralarımı değişti ?

akineroglu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Genel olarak derseniz NX ama hizmet olarak al birini vur ötekine.
NX alt yapı daha iyi tonline üzerinden çekmişler 15 gb hat kullanıyorlar.

snackers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bırakın şu enterasan NX muhabbetlerini, adamların Müşteri sistemini gördük 50.000 YTL cirosu var, nasıl 15 Gbit hat parası ödeyecekler, 15 Gbit hattın parasını ödemesi için 500.000 YTL cirosu lazım, 500.000 ytl cirosu olan bir datacenter'da mecidiyeköyde o kadarcık dar yerde sıkışıp kalmaz. Biraz ticari bakış açısı edinerek yazın. Bu nixcon hakkında biri bin edip yazdınız, adamların sitesi heklendi herşey pazara serildi.

Sistemnet telekom ise, bu işi yapmaya çalışan fakat daha işe başlarken yorulmuş, bezmiş, hallederiz abi, o kolay abi, ederiz yaparız abi muhabbetlerindeler, yanı sıra arpa boyu yol alamadılar, aksine geriye doğru gidiyorlar, uptime rezalet, network hakeza yine öyle, destek konusunda ise Allah için Ferdi bey hariç ilgi alaka gösteren kimse yok, sonuç olarak hiç tavsiye etmem.

Ben, ixirhost.com öneriyorum size, %99.9 uptime, kvm switch vs. bir çok özellik var, mars telekom bayisidir.

akineroglu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bırakın şu enterasan NX muhabbetlerini, adamların Müşteri sistemini gördük 50.000 YTL cirosu var, nasıl 15 Gbit hat parası ödeyecekler, 15 Gbit hattın parasını ödemesi için 500.000 YTL cirosu lazım, 500.000 ytl cirosu olan bir datacenter'da mecidiyeköyde o kadarcık dar yerde sıkışıp kalmaz. Biraz ticari bakış açısı edinerek yazın. Bu nixcon hakkında biri bin edip yazdınız, adamların sitesi heklendi herşey pazara serildi.

Sistemnet telekom ise, bu işi yapmaya çalışan fakat daha işe başlarken yorulmuş, bezmiş, hallederiz abi, o kolay abi, ederiz yaparız abi muhabbetlerindeler, yanı sıra arpa boyu yol alamadılar, aksine geriye doğru gidiyorlar, uptime rezalet, network hakeza yine öyle, destek konusunda ise Allah için Ferdi bey hariç ilgi alaka gösteren kimse yok, sonuç olarak hiç tavsiye etmem.

Ben, ixirhost.com öneriyorum size, %99.9 uptime, kvm switch vs. bir çok özellik var, mars telekom bayisidir.

Benim aylık cirom nx'in yarısı kadar hocam.
Sadece netinternet osmanın verdiği rakama nerden baksan 50.000 YTL ayrıca bunlar hattı telekomdan almıyorki.Telekom ile hemen hemen alakaları yok diyebiliriz.NX'i sevmem sana sonsuz saygım var ama nx'in aylık cirosu nerden baksan 800.000 YTL rahat var.

snackers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim aylık cirom nx'in yarısı kadar hocam.
Sadece netinternet osmanın verdiği rakama nerden baksan 50.000 YTL ayrıca bunlar hattı telekomdan almıyorki.Telekom ile hemen hemen alakaları yok diyebiliriz.NX'i sevmem sana sonsuz saygım var ama nx'in aylık cirosu nerden baksan 800.000 YTL rahat var.

yani o halde 400.000 YTL Cironuz var, koca bir fiyasko bu. Yanı sıra Netinternet 10.000 YTL para ödediği de nxin müşteri kayıtlarında mevcut, yanı sıra interneti "türktelekom" dan almıyoruz diyen adam amatördür, türkiye'de tellcom'da fiber optik veriyor A tipi UMTH olduğu halde yine de hat türktelekom üzerinden geçiyor, yani türkiyede altyapı tamamen türk telekom üzerine kurulu onun için kimse kuru sıkı yapmasın, uydu erişimş derseniz o da bir yalan olur, türkiyede internet'e uydu ile rahatça çıkabilen bir datacenter sorarsanız eğer 1) Borusan telekom, 2) Teknotel, Öyle internet'i telekomdan almıyoruz, şurdan burdan alıyoruz, işkemden atılan şeyler bunlar. Nixcon'un cirosu 800.000 YTL olsa idi, mecidiyeköyde o kadar alana sıkışıp kalmazdı, bknz. gider mednautilus gibi yenibosna'da kocaman yer yapardı.

akineroglu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yani o halde 400.000 YTL Cironuz var, koca bir fiyasko bu. Yanı sıra Netinternet 10.000 YTL para ödediği de nxin müşteri kayıtlarında mevcut, yanı sıra interneti "türktelekom" dan almıyoruz diyen adam amatördür, türkiye'de tellcom'da fiber optik veriyor A tipi UMTH olduğu halde yine de hat türktelekom üzerinden geçiyor, yani türkiyede altyapı tamamen türk telekom üzerine kurulu onun için kimse kuru sıkı yapmasın, uydu erişimş derseniz o da bir yalan olur, türkiyede internet'e uydu ile rahatça çıkabilen bir datacenter sorarsanız eğer 1) Borusan telekom, 2) Teknotel, Öyle internet'i telekomdan almıyoruz, şurdan burdan alıyoruz, işkemden atılan şeyler bunlar. Nixcon'un cirosu 800.000 YTL olsa idi, mecidiyeköyde o kadar alana sıkışıp kalmazdı, bknz. gider mednautilus gibi yenibosna'da kocaman yer yapardı.

Sıkışıp kaldığı için diyorum ya al birini vur ötekisine.
Nix makinaları o kadar sıkışık ki tahmince sıcaktan yeterince işlev görmüyorlar :)
klimalar bile soğutamıyor

pcpazari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Telkom ile görüştüm. türk telekomla da görüştüm.

Yakında ufak ufak DC 'ler mantar gibi türeyecek. Artık dc kurmak önceki gibi 50.000 ytl olmayacak. Sadece 5-6000 YTL 'ye dc kurmak mümün hale gelecek.

Nixconun sitesinin down olması beni ciddi düşündürdü. Bir isp 'nin sitesi de hekleniyorsa ... sistemnet ise teknik destek sıfır. ticketlara sorunu yaz diyorlar. yazıyorsun. 1 ay geçiyor cevap yok.

kralsoft

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
nixconu tavsiye ederim yaklasık 1 bucuk aydır kullanıyorum hatlar cok iyi

fulhosting

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o bır bucuk ay oncesınde her gun kesılıyordu sunucuyu aldıgım ılk 5 gun kullanamadım sonrasında ne oldu bılmıyorum cuku sunucuyu alın uygun yere koyun dedım onlara. Netdirekt ile çalışıyorum almanya locasyon cok rahat uptime de sımdılık idare eder 99,98 lerde.Netdirekt tavsıye ederım turkiyede bu iş olmaz arkadaşlar bu işi şu ana kadar en güzel almanlar yapıyor.

tubahost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hangi DC

Arkadaşların hepsi kendine göre haklı ama biz bayağı bir süredir Nixcon'la çalışıyoruz , sistemnet'ten geldik ve aradaki farkı çok iyi biliyorum , isteyen bakabilir ama bizim sunucular daha 5 sn bile durmadılar Nixcon'da ...

Bütün sunucular %99.99 uptime ile gidiyorlar eger böyle giderse hiç düşünmeden Nixcon derim , fiyatıda makul seviyelerdedir.

Geçen sene Teklan'da idik , evet DC olarak iyiler fakat fiyatları öyle ucuk seviyelere geldiki , hizmet almak imkansız hale geldi bizim için.

Sevgiler

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5