İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Site Kopyalanması ve adsense

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba arkadaşlar,
gecenin köründe ilginç bir durum ile karşı karşıyayım,
birisi benim sitelerimden bir tanesini aynen kendi actigi bir sitenin subdomainine aynen kopyalamiş, hem ide o andaki mevcut sayfalarimin tumunu, sitedeki adsense kodlarini da otomatik kendi kodlari ile degistirmiş fakat sitemin logosu dahil aynen sitenin subdomaininde duruyor.

subdomain de indekslenmeye baslamiş dolayisi ile cift icerik oluyor.

boyle bir durum ile karşılaşan hic oldu mu acaba?

şu anda htaccess ile bazi otomatik robotlari sayfaları kopyalamasınlar diye onledim fakat bu da kesin bir cozum değil.

en basiti bu arkadaşı google a şikayet etmeli mi etmemeli mi?

Play

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kopyalayan siteyi pm atarmısın zannedersem aynı dert bendede var.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
google a şikayet etmeniz bir sonuç doğurmuyor. dmca muhattabınız. orası telif ihlalini görürse google a bildiriyor.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
pm atamam arkadaşım, ama aynı site google dan arama yaparak baktım epey bir siteyi aynı yöntem ile sub domainler acarak google a indeksletmiş,

ben google a mail attim, durumu da anlattim ilgilenecekler mi bilemem

dmca ile bizim bir olayımız yok ki, yani telif hakkı olan birşey de değil sitedekiler

ama komple sitenin logosu dahi durarak adsense ile gelir etmeye yonelik oldugu kesin bu işin

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
yaklaşık altı ay once aynı olay başıma geldi kopyalanan sitem yeniydi kopyaladıktan bir hafta sonra sanbox a girdi sitem hala cıkıcak :(

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Hayret ya nasıl bu kadar emek hırsızı olabiliyorlar. Eğer adsense kanalı vardıysa o içerikte okanalı kapatabilirsiniz..

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok fazla emek harcayarak ortaya bir eser çıkartıyorsunuz, sonrada sizin meyveniz olan bu eseri kendi haline bırakıyorsunuz sonra çalındığında da ahh benim canım sitem moduna giriyorsunuz diye düşünüyorum ben.

Sakın yanlış anlamasın beni konuyu açan arkadaş ama gitsen bir notere 12 milyon liraya en azından Anasayfanı (logonda içinde zaten) bir onaylattırsan fena mı olur?

Kendine neden stres yaratıyorsun sonradan bu şekilde?
Bak şimdi 12 milyondan daha büyük kayıpların var.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
noter sitemin sandboxtan çıkmasına yardımıcı olacak mı peki?
TrDownload aynen senin dediğin oldu sebebini ancak 3 gün sonunda bulabildim.

Kaiser_Dealxa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sitemin aynısını kopyalayan bir site oldu adsense'ye mail attım, birşey yapamayacaklarını site içeriği hakkında olan sorunlarımla site sahibiyle görüşmemi belirttiler.
ben de zamana bıraktım sitesi şimdi sandboxta, benim ki google'da ki yerini koruyor, sonuçta o siteyle dişediş kapışmaktan başka çareniz yok.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya sitem güçlü allahtan pageranki de yüksek bence düzelecek bir durum ama işte bir şekilde iş kazanca da yansıyor, resmen hırsızlık aslında bu başka birşey değil,
birkaç gün bekleyip şansımı adsense ekibiyle temas kurarak deneyeceğim, nitekim duplicate content olayı ve bu arkadaş sadece benim sitemi değil aynı şekilde en az 10 siteyi daha kopyalamış ve sub domain açmış

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar ne o siteyi ne kendi sitemi pm ile talep etmeyin, olayın hukuki boyutu olabilir.
sitede benim aldığım reklamlar bile aynı şekilde duruyor, logom da duruyor ama hepsini kendi serverina almış.
zaten o siteyi bir marka olarak lanse etmek gibi bir düşüncem vardı, olmazsa para harcayıp bu işi de yapabilirim.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
adsense kafasına göre banlayamaz. adsense e mail atın sorun, sonucu burada bildirin.

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
noter sitemin sandboxtan çıkmasına yardımıcı olacak mı peki?
TrDownload aynen senin dediğin oldu sebebini ancak 3 gün sonunda bulabildim.

Sandboxa girdiğin için yaşadığın maddi sıkıntının telafisini sağlar.
Ve bir daha da AkrepList ismini gören zaten sitene üye bile olamaz çalmayı bırak...

Hırsızlıktan bahsediyoruz + telif hakkı + tasarım patenti + maddi zarara uğratma.

Bunlar bir insanın 5-6 hapis yemesi için yeterli şeyler.

Ya gider yatar paşa paşa ib..lik yaptığı için yada sen uğradığın zararı kendi belirlediğin bir rakam olarak geri alırsın.

Noter sandboxtan çıkarmıyor diye tedbirsiz davranmayı normal karşılamam ben.

Ona göre bir daha da ayaklarını denk alırlar onlarda. Sen koymazsan tepkini öteki koymazsa kim koyacak?
Gelip ben mi koyayım sizin yerinize?

MéDicLiFé

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Kendini psikolojik olarak yıpratıpta sinirlerini bozmamını sağlamak için bir teklifti benimki...
neyse umarım istediğin şekilde sonuçlanır.

pembekedi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
akreplist ne oldu bu sitene? son durum ne? aynı şey benim de başıma geldi mail attım edsense ama bi ton şey istediler.

AkrepList

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MéDicLiFé önerin güzelde şu andaki sorunun çözümü değil, şu andaki soruna yönelik çözüm sunabilirsen makbule geçer, yine de teşekkürler.

pembekedi ne istediler senden? burdan yada özelden bildirirsen sevinirim, burdan bildirmen daha iyi olur herkese faydası dokunur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5