İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

site manyaklığı

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Yaklaşık 1 yıldır bi , yetişkin site manyaklığı aldı başını gidiyor. Bu alanda reklam verenlerinde artmasıyla ve siteleri kolay yoldan iyi gelir elde edilir hale getirmelerininde etkisi büyük.
Önceden yeni başlayan webmasterlar kaliteli içeriğe sahip siteler yapardılar ama hitleri pek olmazdı, şimdi yeni başlayanlarda ucuz ,yetişkin içerikli sitelerle kolay hit yapıyorlar.
İnsanımızında hakkını verelim, %60 sapık toplumuz. Memleket meselesini yaz günde 1 hit gelir, türbanlı bilmem ne yaz günde 10000 hit gelir.
Hep ikilemde olduğum, kararsız kaldığım ve girmediğim bu sektör hakkında görüşleriniz nedir? Bu gidişe kim nasıl dur diyecek? Yoksa boşver gir sende mi diyorsunuz :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
X

Xman

Misafir
Televizyon programlarıda öyle değilmi 100 kişiden 1 i belgesel izlerken 99 u kaynanana semrayı izlemiyormu ? Bu ülkede kaliteli değil ilgi çeken şeylere yöneleceksin, ülkemizin acı bir gerçeği bu maalesef.

Forza FB

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
haklısın iyi gelir var diye herkes site kuruyor..ama bilmedikleri birşey var veya biliyolar ama para hırsı herşeyin önune geçiyor heralde.. ;)

MUHAKKAK Kİ ALLAH İYİLİĞİ ADALETİ VE AKRABAYA YARDIM ETMEYİ EMREDER,KÖTÜLÜĞÜ FENALIĞI AZGINLIĞI VE ÇİRKİN İŞLERİ DE YASAKLAR,O' DÜŞÜNÜP TUTASINIZ DİYE SİZE ÖĞÜT VERİYOR

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Konuyu etikdir veya değildir diye tartışma yaratmadan ( Konunun kapanmaması adına ) sürdürürsek çok memnun olurum.

Açıkçası bu konuda Selim gibi uzun zamandır bende düşünüyorum. Vereceğiniz cevaplar benim için de çok önemli.

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
her şekliyle kazandırır. Gelenler hemen çıkmaz, sitede saatlerce gezer tozar, sitede kalma süresi bizimki gibi el emeği göz nuru sitelerde 35 saniye iken onlarda en az 15 dakikadır. Ayrıca dediğin gibi memleket meselesine 1 kişi gelirken konulara 10.000 kişi geliyor. Ülkemizde genç nüfus inanılmaz fazla ve çokları için internet ayıpçı videolar demek, oyun demek.

Benim kişisel görüşüme gelince. Ben korkarım arkadaşlar. Çünkü oradan belki milyarlar gelir ancak başınız beladan çıkmaz. Hastane, meyhane gezersiniz ondan sonra. Hatta şöyle bir hadis ya da ayet vardı sanırım. "Kim ki bir günah kapısı açarsa ve onun açtığı yolda ilerleyenler olursa, her birinin işlediği günah o yolu açana da yazılacaktır." Yani diyeceğim gelecek olan o 10.000 kişinin işlediği günaha da ortak oluyorsun, onlara günaha sevkettiğin için. Tabi bunlar işin dini boyutu, inanç boyutu.

ceycey45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar para kim ne derse desin
google para vermiyor adam gibi
hit sorunu olmuyor.
ben günah oldugunuda zannetmıyorum çünkü ortada bi emek var ve o emeğin karşılığını alıyorsun uğraştığına değiyor.

MoD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
@ceycey45 girip girmemek konusu tercihtir. Herkes diledigini yapmakta ozgurdur. Ama gunah sevap konusunu emege baglamak yanlis olur. Bunun olcusu harcanan emekse, banka soymak yada gasp'da haram olmaz. Onlarda da emek harcaniyor.

konusuna gelince, tamamen kisinin vicdani ile alakali birsey. O yuzden bu girenleri de , girmeyenleri de yargilamamak lazim.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Yorumlarınız için tşkler.
Bi kaç konuya açıklık getireyim sevap, günah olayına hiç girmeyelim.Tırtılın dediği gibi inanç boyutu.
Ben tamamen diğer boyutunu soruyorum kazanç ve etik boyutunu, etik derken buradan bile din e sıçrama yapılır, yapmayalım. Ben olayın beyin fırtınası yönüne dalalım diyorum, kalıplarla uğraşmayalım :) Yani nasıl bir sistem doyurur bu alanın hitleri sapık milleti :D

ryden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
şimdi arkadaşım sapık toplum ve sapık millet diyerek halkı aşşaladığının farkındasındır umarım, bir türk olarak bu gibi terimleri kendi milletim için söyletmem bunu bilesin bir toplum kötü olsa bile o toplum için asla ve asla bu gibi terimler kullanılmaz bu şekilde bir cümle kurulmaz...

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Sapık diye tabir ettiğim kesim üzerinde konuştuğumuz alana yüksek miktarda hit sağlayan kesimdir(benide içinde sayabilirsiniz) , yanlış anlaşılmalar olmasın.
Mickey hep kararsızdım bu konuda , önceden adsense güvencem vardı pek yanaşmıyordum yetişkin site olayına ama artık onun ...oku çıktı, farklı alanlara yönelmem lazım.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Peki bu konudaki yasal prosedür ne şekilde işliyor ? çoc. Hayva. vs... yasak galiba. Peki bunun dışında başka neler var.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
Benim gördüğüm kadarıyla 2 ayda bir bazı genel kelimelerde google ilk sayfalardakileri kapatıyorlar, onun harici bi yasa dışı olan siteler kapatılıyor.

Mickey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki bu konudaki yasal prosedür ne şekilde işliyor ? çoc. Hayva. vs... yasak galiba. Peki bunun dışında başka neler var.

Bir söz vardır hocam, herşeyin azı maküldür diye kazanılcak kısa sürede xxx veya x.xxx TL gibi miktarlar kişinin başını döndürüp abartıcı işler yapmasına izin vermemelidir. yüzünden hapis yatmış veya adli makamlara sevk edilen bir kaç arkadaşım var. Bunlar neden bu tür olaylarla karşılaştılar? Şu yüzden ellerinde 200-300K siteleri varken daha fazlasını hedeflediler. Bunların daha fazlasını hedeflemenin akabininde varolan sitelerede ddos atmaya başlamışlardı. Kazandıkları miktarlar sayesinde istanbul'da çok nezih bir yerde dublex dairede oturuyorlardı. Bütün detaylara girmek istemiyorum ama şunu söyleyebilirim. Tahrik olduğunuz yerde tatmin olmayı bırakmalısınız. En azından ilk etapta bu şekilde ilerleyin. Çocuk, hayvan, aile içi ve islami ilişkileri baz alarak yayın yapmak yasa gereği yasak. Yönlendirici cümleler kullanmak istemiyorum ama forumda ilgili yasaklardan yararlanmasını bilebilen bir çok arkadaşın olduğuna inanıyorum. Bunların içersinde benim gözümde siz ve Selim'de var. Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar sormak istediğiniz birşey olursa cevaplamaktan zevk alıcağımı belirtir, yeni alanınızda başarılar dilerim. :)

X

Xman

Misafir
bi site açıp google da iyi bir yere gelirsen birde adsensenin evliyim ama azgınım gibi kadın resimli bir bannerini koyarsan paraya para demezsin, ama o parayı vicdanın rahat harcarmısın orasını bilemem.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

bahsettiğin içerikler + ensest yasak devamı yasal ancak canı isterse yinede kapatabiliyor.. diye biliyorum sitem olmadı ama bu gidişle en kısa zamanda açmayı düşünüyorum...

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki arkadaşlar size göre site konsepti ne olmalıdır?

forum

TGP

video

resim albümü

profesyonel üyelikli..

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Adsense bozulmasa inanın hiç düşünmem bile. Ama böyle devam ederse, yani kısa zamanda düzeleceğine dair belirtiler gerçekleşmez ise bende bir denemek istiyorum...

Mickey

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Forumla uğraşmak zordur, reklamcılarından tut kavgalı ailelerinin videolarını yayınlayanlarına kadar her çeşit insan o foruma giriş yapacaktır. En temiz hiti bence videodan alabilirsiniz. Profesyonel bir scriptle ki bu alanda serkay'ı tek geçiyorum:) akıl almaz hitlere ulaşabilirsiniz. Video sitesinde aldığınız hit bir yere dayandığında vip üyelikli video sitesine geçiş yapabilirsiniz yavaş yavaş ama tabi ilk etapta olağan dışı bir performans göstermeniz gerekiyor. Bir kullanıcısı eğer bir sitede aradığını bulamassa o siteye bir daha girmez.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5