İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

site manyaklığı

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
peki arkadaşlar size göre site konsepti ne olmalıdır?

forum

TGP

video

resim albümü

profesyonel üyelikli..
He işte bu noktaya kadar fazla tartaklanmadan geldik :) Bende oraya getiriyodum konuyu. Bu alanda baya yol almış arkadaşların çoğu teşrif etmedi

Moderatör tarafında düzenlendi:
X

Xman

Misafir
Bi şekilde site açacaksanız en baştan iyi bir vps ayarlamalısınız kendinize ve mininmum 500 gb trafik limitiyle başlamalısınız, baştan sorunlu bir hosta girerseniz ilerde çok kayıp yaşarsınız, ziyaretçisi çığ gibidir günde 50k hite ulaşmanız 10 gününüzü almaz, hosting planınızı buna göre yapmalısınız.

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
bir kaç arkadaşımız din konusuna değinmeyin yazmış peki . amaç sen müslümansın sen hrıstiyansın şeklinde yazdıysanız kabul ediyorum ama günahtı değildi şeklinde yazdıysanız şu var bu tür uygun-değilgrafik şeyler hangi dinde olursa olsun günahtır. sizin dediğiniz gibi hadi din boyutunu geçtik şöyle bir şey var toplumumuzun körelmesinde bir nebzede yardımcı oluyorsunuz kanımca. ahlak değerlerimizi kaybederiz. oraya giren insanlar bizden her ne kadar tanımasak da girenleri onlar bizlerden biri. bu a şehrinden b kişisi c şehrinden d kişisi olabileceği gibi kapı komşun amcan kuzenin hatta çekirdek ailenden kişi olabilir. kardeşinizi ablanızı babanızı böyle bir siteye girdiğini bir hayal edin! böyle haram para kazanıp binlerce günah almaktansa yerinizde olsam bir yer soyarım tek günah almış olursunuz ve o kadar uğraşmamış olursunuz ( suça teşvik etmiyorum kıyaslama amaçlı belirtiyorum )

ceycey45

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
wpturkiye 10 günde 50k çok iyi bir rakam bu gün o rakama 10 gün içinde ulaşabileceğimi bilsem bu gece hemen açarım bi tane(ama nerde o kabiliyet)
bide sen wp konusunda tecrübelisin wp de site açsak iyi hit yakalarmı bu özel yazılan scriptler gibi

X

Xman

Misafir
wp ile hiç girmeyin derim 15-20 k dan sonra işlemciyi kasar siteyi daha açmadan kapatmak zorunda kalırsınız, bu iş için en güzeli özel script, ayrıca işine girince 50k hit falan zamanla çerez gibi gelir gör bak.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
okadar değildir yaa hiti olsa bile ben 50 hitten deli gibi bi para kazanırım hocam hiç olmadı haftada bir tane genel içerikli forum taşırım 3k ya onu satarım..

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Bence özgün bir script ile tasarlanmış video sistemi daha başarılı olur. Bu tasarıma birde kullanıcı yorumlarının eklenebileceği şekilde düzenlenirse tutar gibi geliyor.

Bana görede o kadar hite bir anda ulaşmak zor olur. Ama o kadar büyük hitleri tahminimce forum ile hazırlanmış siteler çeker gibime geliyor. Ziyaretçi kaliteli olur demek istiyorum.

Peki firar ve diğer arkadaşlar, bunlardan ne gibi reklamlar yayınlamak daha uygun olur ? Örnek verebilir misiniz ?

X

Xman

Misafir
biz 2005 te 3 ay kadar vbulletin forum yaptık günlük 300k tekilden sonra hostinge yetişemedik 2005 eylülünde host ücretleri çok yüksekti forumu kapatıp domaini sattık. Diyeceğim oki 3 ayda 300k gayet normal ;)

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya bazen çok geç kalıyorum piyasayı yakalamaya:D

wesc

1
İyinet Üyesi
Reaction score
12
işine hiç girmedim, girmeyi de düşünmüyorum. Bu işte daha yeniyim, yaşım genç ve bu işi hobi olarak yapıyorum. Yani tamam para kazanmak için site açıyoruz ama site açmam. Çünkü ihtiyaçtan dolayı site açmak istemem. Ayrıca bir site açtığın zaman nefsine hakim olmak zorundasın. Yani ben bu işe karşı değilim, isteyen açar. Şunu da belirteyim, açana saygı duymam. Emek memek hepsi ıvır zıvır. Bir müslüman olarak bu işin hiç etik olmadığını düşünüyorum.

Haa, olaya profesyonel gözle bakarsak... Gerçekten tek bir siteyle gerçekten büyük paralar kazanabilineceğine inanıyorum. Bu işe yönelen arkadaşlara başarılar dilerim.

Grafix

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
artık adsense'den para kazanmanın modası geçti webmasterlar olarak yeni bir reklam stratejisi geliştirmemiz lazım,gerçi işini bilen parasını kazanıyor.

Tırtıl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
artık adsense'den para kazanmanın modası geçti webmasterlar olarak yeni bir reklam stratejisi geliştirmemiz lazım,gerçi işini bilen parasını kazanıyor.

Kesinlike katılıyorum. En azından suyu bulandırmak lazım :) Bi yaygaraya bakar iş :D

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İlk web ile ilgilenmeye başladığım dönemde alanındaki en iyi domainlerden biri bendeydi. İlerde bir site yapabilirim düşüncesi ile alıp kenara atmıştım fakat bunu yapamıyacağımı anladım sattım gitti domaini hiç site kurmadım.

Olaya şu açıdan bakmak gerekir , gayrimeşru işler her zaman insanların zaafları üzerine kuruludur. ta bir zaaftır ve bana göre gayrimeşruya girer (qumar siteleri gibi ). Gayrimeşru her zaman kazanır bu bir gerçek. Fakat meşru olmadığından dolayı her an devletle yahut karşı kişilerle sorunlar yaşamanız olası.

Sadece hit için böyle bir işe girmeye değmez. Livejasmin gibi olsa neyse.

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tamamen yasal birşey insanımız farkında değil fakat yasa dışı birşey değil 18 yaşın üstünde her türk vatandaşının istediği filmi videoyu websitesini görme hakkı var..

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öyle olmuyor ki bu Ülkede firar, bir kişi şikayet etse erişim engelleniyor. Aşağıdaki kanun maddesi yetiyorda artıyor bile.

MÜSTEHCENLİK: Madde 226 - (1) a) Bir çocuğa müstehcen görüntü, yazı veya sözleri içeren ürünleri veren ya da bunların içeriğini gösteren, okuyan, okutan veya dinleten,
b) Bunların içeriklerini çocukların girebileceği veya görebileceği yerlerde ya da alenen gösteren, görülebilecek şekilde sergileyen, okuyan, okutan, söyleyen, söyleten,
c) Bu ürünleri, içeriğine vakıf olunabilecek şekilde satışa veya kiraya arz eden,
d) Bu ürünleri, bunların satışına mahsus alışveriş yerleri dışında, satışa arz eden, satan veya kiraya veren,
e) Bu ürünleri, sair mal veya hizmet satışları yanında veya dolayısıyla bedelsiz olarak veren veya dağıtan,
f) Bu ürünlerin reklâmını yapan, ... Kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis ve adlî para cezası ile cezalandırılır.

(2) Müstehcen görüntü, yazı veya sözleri basın ve yayın yolu ile yayınlayan veya yayınlanmasına aracılık eden kişi altı aydan üç yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır.

(3) Müstehcen görüntü, yazı veya sözleri içeren ürünlerin üretiminde çocukları kullanan kişi, beş yıldan on yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır. Bu ürünleri ülkeye sokan, çoğaltan, satışa arz eden, satan, nakleden, depolayan, ihraç eden, bulunduran ya da başkalarının kullanımına sunan kişi, iki yıldan beş yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır.

(4) Şiddet kullanılarak, hayvanlarla, ölmüş insan bedeni üzerinde veya doğal olmayan yoldan yapılan cinsel davranışlara ilişkin yazı, ses veya görüntüleri içeren ürünleri üreten, ülkeye sokan, satışa arz eden, satan, nakleden, depolayan, başkalarının kullanımına sunan veya bulunduran kişi, bir yıldan dört yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır.

(5) Üç ve dördüncü fıkralardaki ürünlerin içeriğini basın ve yayın yolu ile yayınlayan veya yayınlanmasına aracılık eden ya da çocukların görmesini, dinlemesini veya okumasını sağlayan kişi, altı yıldan on yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır.

(6) Bu suçlardan dolayı, tüzel kişiler hakkında bunlara özgü güvenlik tedbirlerine hükmolunur.

(7) Bu madde hükümleri, bilimsel eserlerle; üçüncü fıkra hariç olmak ve çocuklara ulaşması engellenmek koşuluyla, sanatsal ve edebi değeri olan eserler hakkında uygulanmaz.

XX Cinsel içerikli fiil, “eğitici, öğretici, sanatsal, edebî veya bilimsel değilse; bayağı cinselliği ortaya koyuyorsa MÜSTEHCENDİR.”

firar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Öyle olmuyor ki bu Ülkede firar, bir kişi şikayet etse erişim engelleniyor. Aşağıdaki kanun maddesi yetiyorda artıyor bile.

MÜSTEHCENLİK: Madde 226 - (1) a) Bir çocuğa müstehcen görüntü, yazı veya sözleri içeren ürünleri veren ya da bunların içeriğini gösteren, okuyan, okutan veya dinleten,
b) Bunların içeriklerini çocukların girebileceği veya görebileceği yerlerde ya da alenen gösteren, görülebilecek şekilde sergileyen, okuyan, okutan, söyleyen, söyleten,
c) Bu ürünleri, içeriğine vakıf olunabilecek şekilde satışa veya kiraya arz eden,
d) Bu ürünleri, bunların satışına mahsus alışveriş yerleri dışında, satışa arz eden, satan veya kiraya veren,
e) Bu ürünleri, sair mal veya hizmet satışları yanında veya dolayısıyla bedelsiz olarak veren veya dağıtan,
f) Bu ürünlerin reklâmını yapan, ... Kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis ve adlî para cezası ile cezalandırılır.

(2) Müstehcen görüntü, yazı veya sözleri basın ve yayın yolu ile yayınlayan veya yayınlanmasına aracılık eden kişi altı aydan üç yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır.

(3) Müstehcen görüntü, yazı veya sözleri içeren ürünlerin üretiminde çocukları kullanan kişi, beş yıldan on yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır. Bu ürünleri ülkeye sokan, çoğaltan, satışa arz eden, satan, nakleden, depolayan, ihraç eden, bulunduran ya da başkalarının kullanımına sunan kişi, iki yıldan beş yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır.

(4) Şiddet kullanılarak, hayvanlarla, ölmüş insan bedeni üzerinde veya doğal olmayan yoldan yapılan cinsel davranışlara ilişkin yazı, ses veya görüntüleri içeren ürünleri üreten, ülkeye sokan, satışa arz eden, satan, nakleden, depolayan, başkalarının kullanımına sunan veya bulunduran kişi, bir yıldan dört yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır.

(5) Üç ve dördüncü fıkralardaki ürünlerin içeriğini basın ve yayın yolu ile yayınlayan veya yayınlanmasına aracılık eden ya da çocukların görmesini, dinlemesini veya okumasını sağlayan kişi, altı yıldan on yıla kadar hapis ve beş bin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır.

(6) Bu suçlardan dolayı, tüzel kişiler hakkında bunlara özgü güvenlik tedbirlerine hükmolunur.

(7) Bu madde hükümleri, bilimsel eserlerle; üçüncü fıkra hariç olmak ve çocuklara ulaşması engellenmek koşuluyla, sanatsal ve edebi değeri olan eserler hakkında uygulanmaz.

XX Cinsel içerikli fiil, “eğitici, öğretici, sanatsal, edebî veya bilimsel değilse; bayağı cinselliği ortaya koyuyorsa MÜSTEHCENDİR.”

girişe 18 yaşından büyükmüsünüz sorusu koyman yeterli..

eğer çocuk 18 yaşından büyük oldugunu iddia ediyorda ailesi seni şikayet ediyorsa kanun önünde haklısın.. ayrıca bu yasa değiştirilebilir .. sadece gerekli lobiyi oluşturmak gerekiyor..

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkiye'deki siteler aynı normal sitelerin bir yansıması. İçerik marez yada illegal(özellikle gizli çekim hadisesi çok ahlaksızca birşey), santimetrekareye 500 reklam düşen uyduruk forumlar. gibi evrensel bir hadisede hedef her zaman dünyaya hitab etmek olmalı, doğru düzgün ingilizce bile lazım değil genel template çevirilerinden öte. Adamlar milyonlarca dolar kazanıyor.

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
Ben bir ara domain almıştım sonra açmadan dedim ne işimvar bu domainle baya ii di ama domain şimdi düştü. Neyse eğer girmek isteyen arkadaşlar olursa alexa da her hangi bir ülkenin ilk 100 sitesine baksınlar en az 5 tane site var yani para için yapıyımmı diye soruyosan hemen başla derim boşu boşuna buradaki cevaplar okuma bile :)

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bundan 1 yıl kadar öncesine siteler piyasasında çok büyük paralar dönüyordu evet ama şuanda internette site yapmanın yaş aralıgı 15-19 arasına indiğinden reklam piyasasını öldürdüler ve yaptıgınız sitenin yaptıgınız hitin net karşılıgında reklam ücretleri alamıyorsunuz.
Herkes site yapıyor suanda ve hit çok çabuk toplandıgından reklam fiyatlarını genç arkadaşlarımız acayip bir şekilde düşürdüler.

Örnek vereyim, 20k bir sitede 1 yıl öncesine pop-up ücretleri 300-400 lira iken suanda 150-200 lira max.
Acayip bir fiyat farkı olmaya başladı, genç açıyor siteyi 6-7k oldugunda hemen popup 70 lira msn popup 30 lira diye fiyat verince senin sitenin de reklam fiyatları ister istemez düşüyor, "ben şukadar hitli siteye şu fiyata reklam verdim senin şukadar hitli sitene neden bukadar para istiyorsun ki" diye bol bol sorularla karşılaşıyoruz.

Edineceğiniz derde sıkıntıya değmez artık işi. Yıllardır sitelerden para kazanan birisi olarak artık gınaaaa geldiğini belirteyim =)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5