İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sitemap Hazılama 2 (New Version)

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sitemap Hazırlama 2 (New Version)

Daha Önce kısa metrajlı bir film şeklinde resimli anlatımda bulunmuştum, bu konuya ulaşarak sitemap faydalarını ve yapılması gerekenleri okuyabilirsiniz.

http://forum.iyinet.com/google-optimization/30843-sitemap-hazirlama-program-anlatim.html

Burda bulunan programın yeni versiyonları mevcut denemek nasip oldu ve faydasını gördüm, denememiş yada sitemap nedir ki diyen arkadaşlar bir önceki konuya göz atıp bu konuları değerlendirebilirler.

Web Site : http://gsitecrawler.com/

Gsitecrawler Full : http://johannesmueller.com/gs-files/gsitecrawler-112-full.exe

Eski Program olup Update etmek istiyen arkadaşlar içinde : http://johannesmueller.com/gs-files/gsitecrawler-112-update.exe

Bol Hitli Günler ve İyi çalışmalar...

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
paylaştığın icin teşekkurler +rep

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
daha hızlı sitemap hazırlıyor, yeni sürümleri baya iyiymiş. beğenize sevindim arkadaşlar umarım faydasını görürsünüz.

KamU

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eline sağlık teraziye tıkladım ama benim rep etkim ne kadar olur bilemiyorum :D :D

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
herşey rep için değil yinede saolun işinizi görsün bi Allah razı olsun diin yeter.

gerçi diğer konuda uzun uzun konuştuk online siteleride var ama büyük sitelerde sorun oluyor mesela bugün bir sitemi bu aletle hallettim saolsun 60.000 link çıkardı :)

o yüzden sitemap konusunda zorlanan arkadaşlara baya yardımcı olur.

Webalemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
güzel ellerine sağlık :) baya uzun sürüyo benim site :)

cklloadingckl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sadece fark olarak hız mı var bakalım indiriyoruz bakalım ne çıkacak...

Firarist

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şu an ilk öneki yazınıza istinaden rogramı indirdim ve sitemap hazırlanıyor. Ftp gbilgilerini girdim sanırım otomatik olarak servera yüklenmesi için isteniyordu. Günlük hitim şu an 200 civarında. Umarım hit konusunda arkadaşların belirttiği gibi köklü değişiklikler olur.

Başarılar. Hakikaten yeni başlayanlar (yani bizler) için oldukça gerekli bunlar.

Firarist

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Records waiting . 2700 den başladı. 300 e indi. tekrar yükselmeye başladı. Şu an 3100 de.

Çalışma mantığı nedir acaba programın?

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çalışma mantığı öncelikle tüm linkleri alıyor sonrada onları tek tek sitemap.xml dosyasına işliyor.

hit konusunda yapman dikkat etmen gereken etkenler var.

-Seo yani optimizasyon ( site içeriğide buna dahil)
-Pr değeri iyi olan branşınla ilgili sitelerden link almak
-Sitemap hazırlayıp siteni indexletmek
-Siteni ve sitemapını güncel tutmak.

Böle devam edebilir liste. ama baş etkenler bana göre bunlar. hit zamanla düzeyini buluyor. iyi çalışmalar kolay gelsin.

emirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çalışma mantığı öncelikle tüm linkleri alıyor sonrada onları tek tek sitemap.xml dosyasına işliyor.

hit konusunda yapman dikkat etmen gereken etkenler var.

-Seo yani optimizasyon ( site içeriğide buna dahil)
-Pr değeri iyi olan branşınla ilgili sitelerden link almak
-Sitemap hazırlayıp siteni indexletmek
-Siteni ve sitemapını güncel tutmak.

Böle devam edebilir liste. ama baş etkenler bana göre bunlar. hit zamanla düzeyini buluyor. iyi çalışmalar kolay gelsin.

Teşekkürler bilmeyen arkadaşlarımızın için gerçektende yararlı olacaktır.

uslanmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar bende bu program var. Uzun uğraşlardan sonra sitemap yaptım fakat şuanda baştan yapmama imkan yok. 2 ay önce bile 3 gün sürmüştü. Gsitecrawler programıyla eski mapı güncelleyebiliyormuyuz? Üstüne yazarak?

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eğer projeyi bilgisayarından silmediysen update seçeneği mevcut.

gerçi ben hep baştan alıyorum update denemedim ama bi o kısımdan şansını dene. yeni bi syafa açmıyor ama alt tarafta link sayıları yükseliyor.

uslanmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Teşekkür ederim dostum sanırım silmişim. Bende hiç update edemedim şimdi tekrardan yapmayada gözüm yemiyor.

okanari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
+1 benm de gozum yemiyo. 12-13 saati buluyo cunku.. Aslında imajları crwal ettirmesek hız baya bi artar. İmajşarın sitemap'te olmaması bi dez avantaj yaratır mı acaba?

OKAN

ZiRVeDeKiLeR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
herşey rep için değil yinede saolun işinizi görsün bi Allah razı olsun diin yeter.

gerçi diğer konuda uzun uzun konuştuk online siteleride var ama büyük sitelerde sorun oluyor mesela bugün bir sitemi bu aletle hallettim saolsun 60.000 link çıkardı :)

o yüzden sitemap konusunda zorlanan arkadaşlara baya yardımcı olur.

60.000 dedinde ben bu crawling isini programci bir arkadasimin bana özel yazdigi bir programla cok kisa bir sürede yapiyorum. (kisa sürme sebebi linkleri taramiyor direk sql den konu id yada mesaj id leri aliyor) fakat benim sorunum google 50.000 den fazla linki olan xml leri kabul etmiyor, sen nasil 60 binlink cikardin yada cikarman sorun degil bunu nasil tanittin, program xml leri parca parca veriyormu böyle bir secenekmi mevcut acaba? Cünki benim yaptigim xml de yüzbinlerce link var ve bunlari bölmek oldukca zor oluyor:(

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
60.000 dedinde ben bu crawling isini programci bir arkadasimin bana özel yazdigi bir programla cok kisa bir sürede yapiyorum. (kisa sürme sebebi linkleri taramiyor direk sql den konu id yada mesaj id leri aliyor) fakat benim sorunum google 50.000 den fazla linki olan xml leri kabul etmiyor, sen nasil 60 binlink cikardin yada cikarman sorun degil bunu nasil tanittin, program xml leri parca parca veriyormu böyle bir secenekmi mevcut acaba? Cünki benim yaptigim xml de yüzbinlerce link var ve bunlari bölmek oldukca zor oluyor:(

bu program 40.000 lik parçalara ayırıyor, geçenlerde bi abimiz 8 tane 40.000 lik xml dosyası tanıtmıştı googleye, sitesi baya baya büyük :)

cakirx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
hazır googlede sayfaları indexli siteye sitemap hazırlamaya gerek varmı acaba her gün zaten googledeki indexli sayfa artıyor . yinende site map hazırlasam bi faydası olurmu

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5