İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sitenize paypal ile reklam alin

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Reklamlar biz site sahiplerinin yegane gelir kaynagi.
Forum ve iyinet sayfalarinda son bir kac haftadir paypal odemesi ile kabul edilen reklamlar yayinlanmakta. Bu reklamlar paypal otomasyonu uzerine kurulmus bir sistem uzerinde calisiyor. Kabul etmeliyim ki oldukca ilgi goruyor.

Bu reklam sistemini, belki siz site sahipleri de kullanmak ister diye dusundum.
1. Sitesin'de bu sistem ile reklam yayinlamak isteyenler, iyinet sistemi uzerinden, musterilerine reklam alabilsinler. Herhangi bir kodlama yapmaya gerek kalmadan.
2. Paypali olmayan site sahipleri de bu sistemi kullanabilsin.

Profesyonel manada bu sistemi yurutmek icin, reklam gelirinin %25 ini sistemin kullanim masrafi olarak dusmeyi planliyorum.
100 dolara ulasan reklam gelirleri, paypal yada banka hesabiniza kesinti olmadan aktarilacak.

Bu su anda sadece bir taslak.
Bu sistemin size uygun olup olmadigini siz belirleyeceksiniz.
Boyle bir sistemi kullanlak isteyen site sahipleri, veya bu taslaga ekleme yapmak isteyenleri bu baslik altinda bu konuyu tartismaya cagiriyorum.

A

..::aTi::..

Misafir
düşünce olarak iyi ama oran yüksek geldi %3 paypa lda kayboluyor %25 de aracılık için giderse %27 civarı bir kayıp söz konusu tahminim merchant tools ile bu tarz sistem kurulabilir. geri dönüşüm ne kadar oldu onu ayarlamadan yapmıştım bir ara ama uğraşılırsa yapılabilir birsey olması lazım.
bu durumda komisyonu %5-10 arasında tutmak en mantıklısı olur sürümden kazanarak çok daha kazançlı çıkılır :)

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Paypal'da komisyon orani %25 e dahil.
Ancak paypal hesabi olanlar ile hesabi olmayanlara sabit bir komisyon uygulamak dogru olmayabilir.
Paypali olmayanlara Banka havalesi icin ek komisyon olurken, banka havalesi istemiynelerde bu komisyon cikartilabilir.

%25 daha asagilara cekilebilir, sizce bu rakam ne olursa her iki kesim icin de iyi olur?

adresim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Oran genelde %65-%35 seklinde, bence %25 gayet iyi...

T

Toplist10.com

Misafir
Peki bu reklam kampanyasindan sadeceüyelerinizmi faydalanacak yoksa reklam sistemi icin ayri bir üyelik acmayi düsünüyormnusunuz iyinetadmin? Son sorum ise eg-zotik ve absürt icerikli sitelerde bu kampanyaya dahil edilecekmi?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Sanirim bir yanlis anlama var ya da ben anlatamadim.
Burada bahsettigim iyinet'e ait bir reklam kampanyasi degil.

Diyelim senin bir siten var ve bu sitene reklam almak istiyorsun. Ne yaparsin, sitene reklam linki koyarsin, banner koyarsin, burada reklam 50 YTL dersin falan. Musteri gelir sana reklam verir.

Burada benim bahsettigim olay da bu. Sen sitene ayni iyinet te oldugu gibi 40 text reklam su fiyattir diye link koyacaksin. Reklam vermek isteyen o linke tiklayip, iyinet uzerinden reklam verecek, seni hic ugrastirmadan. iyinet senin siten icin ozel bir reklam kodu uretecek ve sen sitende kendi musterinden aldigin kendi reklamini gostereceksin, iyinet in reklam sistemini ve trafigini (bandwidth) ini kullanarak. Burada, iyinet, araci oluyor, google adsense misali.

Bu aracilik icin de komisyon olarak %25 isteniyor. Buna reklamin gosterim trafigi, siparisi, paranin paypal yada banka hesabiniza aktarimi dahil.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
bunun arkasından büyük işler gelecek gibi hissediyorum.
yanılmıyorum umarım.
sanırım iyinet bu işi başarabilir

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
hsyn-c' Alıntı:
http://www.zirve100.net/ de yanda bu olay başlamış galiba :)

zirve100.net su anda iyinet.com un reklamlarini gosteriyor.
Ancak olay tamamen o sekilde.
Gosterilecek reklam sayisini, reklamin fiyatini, uzun sureli reklamlarda indirim varsa indirim miktarini, reklamin gosterim seklini - dikey yada yatay reklam, hepsini siz belirliyorsunuz.

SaintOne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki iyinet te sanıyorum sizin paypalınıza geçiyor yapılan ödemeler. Bana da böyle bir sistem yapsan komisyonlu değil normal bir şekilde yapsan ve ödeme benim paypalıma gitse o zaman ne kadar olur ?

H

HoBaa

Misafir
Bence gayet güzel.Paramnızın hesabımıza aktarım Süresi nedir ?

Ve bıze tam olarak nasıl bır guvence verebılıyorsunuz.

Ve bizim Kullanabılecegımız yetkılı panelı olucakmı

bıraz daha detay

Proje taslagını burada yayınlamanız mumkunmu ?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
SaintOne' Alıntı:
peki iyinet te sanıyorum sizin paypalınıza geçiyor yapılan ödemeler. Bana da böyle bir sistem yapsan komisyonlu değil normal bir şekilde yapsan ve ödeme benim paypalıma gitse o zaman ne kadar olur ?

Komisyon degeri (%25) bu sistemi kullanmak ve trafik bedeli olarak dusunuyorum, eger bunun uzerine pazarlik yapiyorsan, henuz verecek bir cevabim yok, cunku bu miktarlar su anda taslak.
Paypal isin disina cikar ise, ki bu sizin paypal hesabinizda konfigurasyon degisikligi yapmanizi gerektirecek, bu komisyon nasil degisir bilmiyorum.

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
HoBaa' Alıntı:
Bence gayet güzel.Paramnızın hesabımıza aktarım Süresi nedir ?

Ve bıze tam olarak nasıl bır guvence verebılıyorsunuz.

Ve bizim Kullanabılecegımız yetkılı panelı olucakmı

bıraz daha detay

Proje taslagını burada yayınlamanız mumkunmu ?

Nasil bir guvence istiyorsunuz?
"Ornegin adsense e uye olurken google size nasil bir guvence veriyor" belki bu soruya yardimci olur.

Kontrol paneli olacak tabi.

Henuz yazili bir taslak yok ortada, ne biliyorsam buraya su anda yaziyorum.

Benim icin asil olan sizin ilginiz.
Boyle bir sistem olup, kullanim olmayacaksa, zaman harcayip sistemi devreye gecirmenin bir anlami yok.

D

dnturkey

Misafir
peki bu sistem satılan bir sistemmidir shop4ad ? yoksa sizin yaptığınız bir şey mi ? yani ben açıkçası profesyonel bir sitemde direk kendim satarım kendi paypalıma gelir. kendim hallederim. yani iyinet.com u araya sokmaktansa kendi işimi kendim yapmayı tercih ederim. böyle bi imkan söz konusu olur mu ?

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
dnturkey' Alıntı:
peki bu sistem satılan bir sistemmidir shop4ad ? yoksa sizin yaptığınız bir şey mi ? ?
shop4ad i ben yazdim.

yani ben açıkçası profesyonel bir sitemde direk kendim satarım kendi paypalıma gelir.
iste benim bilmek istedigim konu bu.
Boyle bir sey yapilinca kullanmayi tercih edip etmiyeceginiz.

yani iyinet.com u araya sokmaktansa kendi işimi kendim yapmayı tercih ederim. böyle bi imkan söz konusu olur mu ?
iyinet bu isi nasil yapiyorsa elbet siz de yapabilirsiniz.
Ben burada her site sahibi kodlama isine girmesin diye servis vermek niyetindeyim.

S

Senbul

Misafir
Google ile nasıl bir bağ kurabildin hayret doğrusu!!!

Ben buna benzer bir sitemi kulandım ; aynı bu sekilde ; ilk baslarda %10 ile calıstık ; daha sonra %20 ye cıktık.
Cok iyi reklam aldım.Daha sonra reklam veren azalınca bende kaldırdım.
Burada verilmek istenen hizmet kodlama bilgisi olan iyi webmasterı tatmın etmeyebilir.
Ama kodlaması yetersiz hazır sistemler kullanan site yoneticilerine iyi bir sistem olabilir.

SaintOne

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet.Gayet uygun projeye destek veriyorum bu konu hakkında gelişme olursa pm atmanızı rica ediyorum..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5