İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sitesine Reklam alanlar okusun lütfen

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konuya ilgi gösterip vakit ayırdığınız için teşekkür ederim!
Bir konuda yanlış düşünüp düşünmediğimi yoklamak istiyorum.
bu konuda yardımlarınızı (fikirlerinizi) esirgemezseniz sevinirim.

Olayı bir seneryo ile anlatmak istiyorum
Senaryoda geçen iki kişi var Ali ve Ahmet

şimdi Ahmet reklam vermek istiyor.
Ali ise reklam alan birisi

Ahmet den Aliye
reklam hizmetiniz ilgimi çekti
bana sitenin adresini ve neredeki alan olduğunu belirtip
banka bilginizi de gönderir misiniz?
garanti varsa tercihimdir.
değilse başka banka da olur.

buna mukabil Ali den bilgiler gelir.
............................
......................
Eğer olur derseniz URL ve Reklam yazılarını gönderin hemen yerlestirelim.
Tesekkurler

Buna karşılık Ahmet şöyle bir mesajla cevap verir
Hesaba Hızlı EFT talimatınız 5310xxx referans numarası ile kaydedilmiştir.
parayı gönderdim hizmetiniz için teşekkür ederim.

Ali buna mukabil şunu yazar:
Henüz görünmüyor EFT bi süre sonra gelir sanırım. Geldiğinde reklamı koyar 1 ay süreyle yayınlarım. dilerim iyi hit gelir :)

Tesekkurler

Buna mukabil Ahmet kızar ve öfkesini yutamayıp şunu yazar:
Neden geldiğinde reklamı koyarım deyip beni incitiyorsunuz ki?

ben sizin reklamı koyacağınız sözüne güvenerek para gönderiyorum.

siz ise benim sözüme rağmen reklamı koymuyor ödeme gelince koyarım diyorsunuz.

ciddiyetsiz bir iş anlayışınız var.

bırakın reklam meklam koymayın.
parayı da geri iade falan etmeyin.
hayatınızda bu tarz bir anlayışla başarılarınızı dilerim.

Saygılarımla
Tesekkurler

Ali ise şu mesajı yazıp Ahmeti daha da sinirlendirir
Size reklamınızı koydugumu bildirmek için mesaj yazıcaktım :) ama ŞOK oldum... ben kul hakkı yemem. Paranız hesaba gecti reklamınız kondu ve 1 ay yaınlanacak. Ama gercekten sasırdım. Bu kadar acele ve gereksiz yere hakaret iceren bi mesaj ...
Yinede tesekkurler...

Ahmet öfkesini bu kez yutmuştur ve kişiyi deşifre etmeden aynı meslek ve işin içinde olanlardan yorumlarını beklemektedir.

Şimdiden bu uzun yazıyı okuyup ta yorumlarınızı yaptığınız için teşekkür ederim.

Not: Reklam şu anda yayında (ama reklam yayınlatmaktan daha önemli olan şey insanların iş yaparken birbirini incitmemeleridir diye düşünüyorum)

G

gncytnk

Misafir
tepki doğaldır... o kadar sahtekar çıktıki piyasaya .. para eft yaptım yarın elinizde olur diyor ekliyoruz para mara yok çocuk vermekten vazgeçtim diyor.

DEKAN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Reklam veren güvenip para ödeyebiliyorsa , reklam alan da aynı riski taşıyabilmeli ki eşitlik olsun. Yanlış bir davranış..

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
tepki doğaldır... o kadar sahtekar çıktıki piyasaya .. para eft yaptım yarın elinizde olur diyor ekliyoruz para mara yok çocuk vermekten vazgeçtim diyor.

Peki
Sizden kırmızılaştırdığım iki cümleyi tekrar okumanızı istesem yapar mısınız?
ve alinin ilk tepkisine hak veriyorsunuz peki son yazdığı mesaja ne diyorsunuz?

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Reklam veren güvenip para ödeyebiliyorsa , reklam alan da aynı riski taşıyabilmeli ki eşitlik olsun. Yanlış bir davranış..

Sanırım Alinin davranışını yanlış buluyorsunuz.

Not: yorum yazan arkadaşlardan ricam hikayede geçen isimleri kullanarak yorum yazmalarıdır.

Ali (sitesine reklam alan)
Ahmet (reklam veren)

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ahmet'le Ali karışmış sonda, Ali'yim die başlayıp Ahmet'im die bitirmişin :D

Ahmet(reklamı veren) gereksiz alınganlık yapmış.

DEKAN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Evet Ali'yi kastettim :)

Yani prensip olarak ücret hesaba geçmeden reklam yayınlamam şeklinde tutumu olanlar bunu en baştan belirttiği takdirde onlara diyecek birşey olmaz ama kırmızı yazdığınız yazılardaki gibi bir tutum yetişkin işi değildir :)

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ahmet'le Ali karışmış sonda, Ali'yim die başlayıp Ahmet'im die bitirmişin :D

Ahmet(reklamı veren) gereksiz alınganlık yapmış.

@meymet
Birisi sizin yalan söylediğinizi ima etse ve sizi üçkağıt yapan insanlarla aynı kefeye koysa buna kızmaz mısınız

ve ilk başta reklam kabul edildiği an reklam yayını başlanacak deyip daha sonra da ödemenin gelmesine bağlanması size duyulan güvensizliği ortaya koymaz mı (kırmızılaştırılmış cümleler)

Bu arada Ali ile Ahmeti karıştırdığımı düşenen başkası var mı acaba?

G

gncytnk

Misafir
Peki
Sizden kırmızılaştırdığım iki cümleyi tekrar okumanızı istesem yapar mısınız?
ve alinin ilk tepkisine hak veriyorsunuz peki son yazdığı mesaja ne diyorsunuz?

kusura bakmayın yanlış okumusum.. ama hala soylediğimin arkadasındayım oyle sahtekarlar çok oldu..

Mehmet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ha ben reklam alansın sandım ondan karıştırmışsın dedim. Yani şu mantıkla söyledim; şimdi sen hepsiburada yı arayıp banka hesabınıza şu kadar para EFT yaptım şu ürünü yollayın desen görene kadar yollamazlar ticaret gereği, baştan anlaşmıştık noktasıysa olay o tabi etik dışı olur.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Dayanamadım karısmıycaktım ama :)

Evet kırmızı yazıları okudum sanırım 10 dakikalık EFT olayını hesaba katmadan bi yanlıslık yapılmıs. Hemen yerlestirdim ve EFT gecince FTP den yolladım bu da yaklasık 10 dakika sürdü. ama sizin mesajınızı 1-2 dakikayla kacırdım. Forumda guvenilmeyecek insanların varlıgını siz de bende biliyoruz.

Ben sizi siz beni TANIMIYORUZ tanısmamızda pek ii olmasada ben OZUR DILIYORUM hatadan dolayı. Sizden bir sonraki arkadasın reklamını EFT gelmeden ekledim. Sanırım sizin dediğiniz tarzda olmalıydı haklısınız.

Burada kapatalım bence canım sıkıldı gercekten. Sizinde sıkılmıstır. Kusura bakmayın.

herkese iyi calısmalar ...

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dayanamadım karısmıycaktım ama :)

Evet kırmızı yazıları okudum sanırım 10 dakikalık EFT olayını hesaba katmadan bi yanlıslık yapılmıs. Hemen yerlestirdim ve EFT gecince FTP den yolladım bu da yaklasık 10 dakika sürdü. ama sizin mesajınızı 1-2 dakikayla kacırdım. Forumda guvenilmeyecek insanların varlıgını siz de bende biliyoruz.

Ben sizi siz beni TANIMIYORUZ tanısmamızda pek ii olmasada ben OZUR DILIYORUM hatadan dolayı. Sizden bir sonraki arkadasın reklamını EFT gelmeden ekledim. Sanırım sizin dediğiniz tarzda olmalıydı haklısınız.

Burada kapatalım bence canım sıkıldı gercekten. Sizinde sıkılmıstır. Kusura bakmayın.

herkese iyi calısmalar ...

Ben inanın size saldırmak için falan açmadım bu konuyu. SAdece olayın içinde olduğum için kendime hak veriyor olabilirim diye tarafsız birilerinin de olaya bakmalarını istedim
(ve olayı olgu boyutunda verdim)
en önemlisi bu yani olayda kişiler vardır olgu da ise kişiler yoktur.

Yani burada söz konusu olan siz değilsiniz Ali ve Ahmet sözkonusu
Ben ahmet değilim siz de Ali değilsiniz.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ha ben reklam alansın sandım ondan karıştırmışsın dedim. Yani şu mantıkla söyledim; şimdi sen hepsiburada yı arayıp banka hesabınıza şu kadar para EFT yaptım şu ürünü yollayın desen görene kadar yollamazlar ticaret gereği, baştan anlaşmıştık noktasıysa olay o tabi etik dışı olur.

Bu noktada sanırım kaçırdığınız bir şey var (yada ben öyle düşünüyorum)

hepsiburada aranıp neden şu ürünü yollamıyorsun denmiyor Kesinlikle böyle birşey yok. (edit: önce olan bu değil)

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ben genelde reklam ucretı hesabıma geldıkden sonra koyuyorum bannerı,
çunku bundan once 3 kere garıp durumalra maruz kaldım cuma eft yaptım denıldı cuamrtesı pazar araya gırdı 4 gun reklma yaptım pazartesı gun eft de sorun çıkmış zaten ıyı hıt yollamadınız denıldı :)
ticarette şu vardır; herkes kendını guvene almak ıster, bunun dışında şoyle bir olayda var, reklam veren her şekılde karşı tarafı madur edebılır domaınıne whoıs çeker forum yazar olmadı mahkemede arar hakkını elınde kapı gıbı dekont hesap nosu vardır ama reklma alan kişide odeme gelene kadar hiç bir şey yok olaya bu yonden bakmkada fayda olabileceğini düşünüyorum kendı fıkrım budur yanı..

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben genelde reklam ucretı hesabıma geldıkden sonra koyuyorum bannerı,
çunku bundan once 3 kere garıp durumalra maruz kaldım cuma eft yaptım denıldı cuamrtesı pazar araya gırdı 4 gun reklma yaptım pazartesı gun eft de sorun çıkmış zaten ıyı hıt yollamadınız denıldı :)
ticarette şu vardır; herkes kendını guvene almak ıster, bunun dışında şoyle bir olayda var, reklam veren her şekılde karşı tarafı madur edebılır domaınıne whoıs çeker forum yazar olmadı mahkemede arar hakkını elınde kapı gıbı dekont hesap nosu vardır ama reklma alan kişide odeme gelene kadar hiç bir şey yok olaya bu yonden bakmkada fayda olabileceğini düşünüyorum kendı fıkrım budur yanı..

Bu davranış gayet doğru buna hakveriyorum.
Ali reklamı ödeme almadan koysun demiyorum zaten ben de.

Ali'nin reklamı koymayı bağladığı şeyin sonradan değişmesi ....

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
yanlış anlamayın ben sızın konunuz için yazmadım benımde başıma boyle bır olay geldiği için farklı bir bakış açısı gosterdım sadece

ruen

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ali de Ahmette zındıktır.Atın içeri..

Sanırım ahmetin, duygusal anına denk gelmiş.Bu kadar kızılmamalı.
Ali de haklı ama sonuçta kaybedeceği en fazla 1 gün reklam koymak.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ali de Ahmette zındıktır.Atın içeri..

Sanırım ahmetin, duygusal anına denk gelmiş.Bu kadar kızılmamalı.
Ali de haklı ama sonuçta kaybedeceği en fazla 1 gün reklam koymak.

Hoşgeldiniz Zındık terazisi desek alınır mıydınız?

Bu arada duygusal an olduğu itirafını Ahmet Aliye iletti

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
bence burda ahmet gereksizce sinirlenmiş. sonuçta Ali nin hesabına para geçmiş olsa üstüne reklamları yayınlanmaya başlasa bile, bir gün sonra ya da istediği bir zaman Ali reklamları geri çekebilir. Bu konuda yapacak hiç bir şey yok. Bence Ahmet tepkisinde haksızdır. Eğer ali nin kötü niyeti varsa zaten bunu istediği bir zaman yapar...
Ne biliyim, Ahmet bu işlerde yeni olsa gerek

NOT: Yazarken kendimi kadın programlarına katılan kılıksız adamlar gibi hissettim birden:D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5