İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Siz hiç dolandırıldınızmı ???

varolaksoy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Selam arkadaşlar ben bir kaç gündür dolandırıldığımı düşünüyorum... İsmini şimdi açıklamak istemediğim kişiye web sitesini kodladım... Herşey okey admin paneli bitti yani site okeydir.. Ama adam yok ortalıkta sitesindeki whois bilgisinden msn i buldum ekledim.. Şehir dışında olduğu söyleniyor...

Proje biteli 1 hafta oldu ama adamla görüşmedim bile...

Sizde böyle kazıklandığınızı düşündünüzmü veya harbiden kazıklandınızmı... Bu arada benim azda olsa bir ümidimim var eğer 2-3 güne kadar gelmezse adam deşifre edicem o kişiyi...

Bakalım sonra elinde sağlam sitesi kalacakmı....

varolaksoy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben o kodlamayı bitirene kadar anam ağladı.. Ben sokakta bulduğum paranın peşinden koşarım heleki bu benim emeğimse Sonu ya karakolda ya hastanede biter...

iyinet

Root
Admin
Hosting Firması
Reaction score
63
Bence 1 hafta kadar daha bekle.
Tavsiyem, kim olursa olsun o kisinin ismini aciklama, hakli da olsan basin hukuken belaya girebilir.
Eger 1 hafta icinde, "yada kisi seyahatten geldiginde", halen sonuc alamazsan, hukuki yollara basvur.

"Sonu ya karakolda ya hastanede biter..."
Bu sozlerinden sonra, sana kimsenin kod yazdiracagini da sanmiyorum. Ister hakli ol ister haksiz.

varolaksoy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
emeğim için herşeyi yaparım sayın admin.... Eğer ben gözlerimin altı morarıp 2 saat uykuyla 1 hafta duruyorsam ve emeğimden birisi sebepleriniyorsa ben bunun için karakola düşmeye razıyım.. Biz herşeyden önce insanız... Eğer birileri bu karakterde kişileri karakola düşürmezse daha çok böyle konu açılır...

Söylediğiniz gibi bekliycem haklısınız... İnanın içim içimi yiyor...

yakese

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar işinizi resmiyete bağlayın sonra sırtüstü yatın

ben çok yakın dediğim bir kuruma (siyasi bir partiye) portalı kurdum sonra yönetimde değişiklikler oldu ve yeni yönetim bana sizin şirketinizi tanımıyoruz dediler işinizi kimle gördüyseniz paranızıda ondan alın dediler sebebi ben çok yakından güvendiğim için elimde resmi belge yoktu

başka bir kuruma yine siyasi parti onlarında internet hakları bizde portallarını kurduk ve noter tastikli 16 sayfalık kontrat imzalattım şimdi kafam rahat en ufak bir sistem değişik isteğinde param bankaya yatıyor

benim bundan öğrendiğim şey istediğin kadar gönül bağın olsun işin içine para girince herkes değişiyor işinizi resmiyete bağlayın kafanız rahat etsin

scriptmi yapılacak alın bir kısmını peşin

varolaksoy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
biz nasıl adama güvenmiyorsak adamda bize güvenmiyor.. hani işi yapmadan ben sana niye para vereyim diyor..

D

deliboyraz

Misafir
kardes sen sen ol bir daha ki sefer % 50 almadan baslama bu islere yoksa bizim insanlar malum :))

eXtreme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
%20-30 gibi bir kapora ile başlayıp yapım aşamasında iş verenle görüşüp onayını aldıktan sonra işe devam etmek lazım.

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gerek bu forum araciligi ile gerek cevremin etkisi ile gerek daha onceden islerini yaptigim kisilerin yardimi ile programlama ve tasarim yapiyorum.

Kendime gore prensiplerim var.

Ornek :

1-) Fiyatin yarisini pesin alirim.
2-) Ucretin yarisi geldikten sonra sitenin detaylari ne zaman gonderilirse ne zaman elime ulasirsa o zaman baslarim.
3-) Sitenin once goruntusu hakkinda demo hazirlarim ve musterinin gormesini saglarim
4-) Demo ya onay verildigi taktirde siteyi yapmaya devam ederim. Demo begenilmedigi taktirde ( ki su ana kadar boyle bir durum olmadi ALLAH'a cok sukur ) kabul edilirse gonderilen ucreti musterime tekrar gonderirim.
5-) Ucreti geri iade etmemi istemeyen musterime yeni bir site tasarlar ve tekrar gosteririm. Sonra da geri kalani bitiririm.
6-) Site bittiginde sitenin kopyasini kendi hostlarimdan bir tanesine atar musterime gosteririm.
7-) Bittikten ve demosu gosterildikten sonra ucretin geri kalan yarisi hesabima gectigi taktirde sitesini verecegim adresten download etmesini rica ederim.
:cool: Sitesi bittigi halde geri kalan ucretin yarisini 1 hafta icinde taktim etmeyen musterim ile ikinci bir is yapmam ve sitesini 1 hafta sonunda milyarlar da verse teslim etmem. ( bir kez oldu bu olay 22 gun sonra gelip sitesini istedigini 100 YTL ekstra ucret verip bir bolum daha ekletmek istedigini soyledi. Istedigi ekstra kisim sadece 30 dk surecek olmasina ragmen teslim etmedim ve yapmadim )
9-) Musterime her zaman minimum yapacagim fiyati soylerim fiyatim hakkinda pazarlik yapmam.
10-) 1 haftayi gecen ( bitmis siteyi ) musterime sitesini geri iade etmedigim gibi odemis oldugu ucreti de odemem ( hak ettigimi dusunurum o siteyi bir daha kullanmam )

gibi prensiplerim vardir. Bu foruma uye olan birisi ( ismini aciklamak istemiyorum ) ile bir is girisimine girdim. Ilk tavizim fiyati kirmasina boyun egmek ile oldu. Sonraki tavizim ucretin yarisini gondermemesi ile ilgili oldu. Sonraki tavizim bir hafta gecmis olmasina ragmen pesinden kosmak ile oldu. Ve simdi o kisiye yaptigim siteyi teslim etmedim.

Bir kez bu prensipten taviz verdim ve ilkkezde taviz verdigim icin ben kaybettim. Kati bir insan degilimdir ama is konusunda kurallariniz kati olmazsa olmuyor.

Tavsiyem kendin icin prensip belirlemenden yana olacaktir.

Iyi calismalar ...

varolaksoy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bakalım daha bişey kaybetmedim ama kaybettiğimi düşünüyorum...

Düşe kalka öğrenicez.. Ama sizlerin tavsiyelerini aklıma kazıyorum... Kernel32 not ettim bunları...

caper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Şu an bu forumda bi arkadaşa site yaptırıyorum. O arkadaş istemediği halde ben %25 %25 %50 ödemeyi teklif ettim, sırf aklı rahat olsun diye. Sonuçta o kadar emek harcıyacak. İlk %25'i anşaltığımızda hesabına havale yaptım, diğer %25'i ortaya bişeyler çıkarıp bana gösterdiği zaman göndericektim. Ama herhalde o güveni verdim ki iş bitince gönderirsin dedi. Hem siteyi sağlam yapsın diye, hemde aklı kalmasın hemde ileride daha başka çalışmalırız olursa diye böyle bişey yaptım. Böyle düşünmek lazım, profesyonellerin, şirketlerin hepsi bunu uyguluyo, sizin onlardan eksiğiniz yok hatta artılarınız var.

Müşteri kaçar diye düşünmeyin, siz karakterli olduğunuzda o size gene gelecektir.

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
caper 'in soyledikleri cok dogru ...

Unutmadan farzedelim ki karsidaki size guvenmedi ve size "neden yarisini pesin vereyim nerden bileyim senin yapacagini" tarzinda bir sey soyledi. Yaptiginiz siteleri gostererek referanslariniza ulasmasini saglayarak sizde o guveni verebilirsiniz.

R

rolfgrin

Misafir
En güzeli resmi belge imzalanması, peki bunu noter huzurunda mı yapıyorsunuz arkadaşlar biraz aydınlatır mısınız?

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
En güzel resmi belge paradır. Kimse %50 parasını yakmak istemez. Ben çok acısını çektim ama tecrübe oluyor işte. Yarısını peşin al kim olursa olsun.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5