İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Siz olsaydınız ne yapardınız?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E

Erturk

Misafir
Merhaba arkadaşlar.

Az önce öfkeme yenilerek bir hata yaptım. Her an bu hatayı düzeltebilirim lakin karşımdaki kişinin tavırları biraz zoruma gitti. Konuyu kısaca anlatacağım. Siz olsaydınız o anda ne yapardınız ?

Türkiye'nin genç ve yetenekli tasarımcılarından birisinin (Bir çoğunuz çok iyi tanıyorsunuz. İsimini vermek istemiyorum) web sitesini geziyordum dün akşam. Buradaki bir konudan linkle girmiştim. Çalışmalarını çoğu yerde görüyorum. Sitesinde gezerken bir açık buldum ve hemen iletişim kısımından şu mesajı yazdım.

S.a
Kardes sitende acık var. Tasarımlarını incelerken farkettim. Şu an neredeyse bütün verilerine tek tıkla ulaşılabilecek durumda. Biraz daha dikkatli olmanı öneririm. Yarın birgün başına birşey gelmesin.

Ve az önce gelen cevap sadece hehe

Bende bahsettiğim gibi tek tık ile bütün SQL ni sildim. Şu an sitesinde No database selected yazmakta.

Siz olsaydınız ne yapardınız ? :peh:

Not: SQL yedeğini aldım. Ama halen içerisine giripte 1 satır verisini bile okumadım. Ki okumamda!

E

Erturk

Misafir
Bu arada çalışmaları arasında iyinet.com da vardı yanlış hatırlamıyorsam :peh:

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
254
sanırım siteyi hatırladım :)
iyi etmişsin bence, ukalalık etmemeliydi

E

Erturk

Misafir
Şahsen çok pişman oldum ama gerçekten tek kelime ile yaptığı bu tavır çok zoruma gitti. Küçümsüyor gibi yaklaşması özellikle...

Veritabanını sildikten sonra kişisel bilgilerimi içeren bir mail yollayıp dilerse savcılığa verebileceğini söyledim. Hatırlaman normaldir, cunku gercekten güzel tasarımları var. Ve az once google de tekrar baktım da, iyiNET i yapanda oymuş.

PauLShark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
51
Yazık olmuş. Kendisini iyi bilirim, bu işin sonu umarım fazla büyümez.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
sen uyarmışsın insanlık görevi bilip, sonrası site sahibine kalmış, neden veritabanını alıyorsun ki. boşa zaman harcamışsın gibi geldi bana.

E

Erturk

Misafir
sen uyarmışsın insanlık görevi bilip, sonrası site sahibine kalmış, neden veritabanını alıyorsun ki. boşa zaman harcamışsın gibi geldi bana.

VPS kullanıyor. 72 GB boş alanı var ama belki yedek almıyordur. Alıyorsa da günlük değildir. Çok geriye dönmesini istemediğim için... Sanırım yine iyi niyetimden :peh:

X

Xman

Misafir
Bence yanlış yapmışsın Ertürk, böyle bir şeye hiçbirimizin hakkı yok, o kişi sana kulak vermediyse o kendi hatası, zaten bir gün bulurdu cezasını, keşke senden bulmasaydı....

E

Erturk

Misafir
Bence yanlış yapmışsın Ertürk, böyle bir şeye hiçbirimizin hakkı yok, o kişi sana kulak vermediyse o kendi hatası, zaten bir gün bulurdu cezasını, keşke senden bulmasaydı....

İşte o yüzden sadece SQL ini sildim hacı :peh: Diyorum ya, VPS kullanıyor ve 72GB bos alanı var. Yani azcık uğraşsam sunucusunu komplede kapatabilirim. Ama dediğin gibi buna hakkım yok. Mail ile uyardım ama resmen "Git kumda oyna" der gibi yaklaştı tek bir kelimesiyle. Bende gözle görülür ufak bir uyarı vereyim istedim.

Şu an sorarsan çok pişmanım :peh:

Fbbasket

0
İyinet Üyesi
Reaction score
45
Konuyu açan arkadaş uyarmış, site sahibide bence arkadaşa teşekkür etmeliydi ama arkadaş ile dalga geçmiş,

''Ne ekersen onu biçersin'' diye boşuna dememişler.

Eif

0
İyinet Üyesi
Reaction score
248
Ben olsam belki farklı davranırdım. Ama niyetin belli. Bahsettiğin kişinin sana teşekkür etmesi gerektiğini düşünüyorum. Verilerine ihtiyacı olursa nasılsa yedeği var.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Garip durum. Ben olsam ne yapardım bilmiyorum ama sanırım senin yaptığını yapardım :) Halbuki bana ne, açık varsa var yoksa yok onun sorunu ama ukala cevap gelince sinirde olur insan...
Garip bir durum tabi ama salla gitsin bence.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Silmemeliydin bence.Ama açıkcası sinir bozucu bir mail atmış.Demekkiii napmıyoruz bilmişlik yapmıyoruzzz.

Sitesine gelince , bahsettiğin kişi düşündüğümse incelemiştim sitesini güzel çalışmaları var kişisel olduğu için güncel bir site değil vardır yedeği onda.

T

trgy

Misafir
Cenk'ten bahsediyorsun çok yakın bir tanıdığımdır. Sanırım şaka sanmış. :)

çatlak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
bende aynısını yapardım nedeni yappmasan başkası yapcak ve bundan sonra uzulecek şimdik ise senın sayende biraz üzülecek ama yinede birdahaki sefere onlemını almıs olcak yanı sonuç hem iyi hem kötü olsun iyi yappışsın :)

Desmosedici

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sevgili arkadaşın bana gönderdiği e-posta.
Tasarımlarını devamlı takip ediyorum. Yeri geldiğinde ilham aldığım çizimlerin bile oluyor. Ama sanırım başarılı olmak bir süre sonra insanın bir yerlerini kaldırıyor. Oysa ki çok samimi bir şekilde uyarmıştım. Sen ise sadece HEHE yazarak beni ve düşüncelerimi küçük gördün. Kusura bakma kardeş. Normalde böyle bir şerefsizlik yapmazdım ama iyi niyetli uyarıma sallamayan bir tavırla yaklaşman çok zoruma gitti. Aşağıda bütün bilgilerim yazıyor. Dilersen savcılığa da verebilirsin. Çalışmalarında başarılar.

Ertürk KUMAŞ
Ardahan / Posof
0 531 249 09 05
[email protected]
www.erturkkumas.com

----------------------
Sevgili arkadaşınıza gönderdiğim yanıtı kendisi okumuş anlamıştır.
----------------------

Arkadaşınız nasıl yapmış bunu açıklayayım.

Benim veritabanı restorasyonu için kullandığım http://www.cenkakyildiz.com/sql klasörünü haspel keder kendi yöntemleriyle bulmuş. Bende kimse bana bulaşmadığından tutup buraya şifre koymayada üşendiğimden bilgiler kabak gibi ortadaydı. Arkadaşınız bu directory'i bulduğu için birden bi Kevin Mitnick modlarına girip uyarmayı görev edinmiş kendine. Vds kullandığımı, sunucudaki boş alan vb. birçok bilgiyide kendisi sql klasöründe kurmuş olduğum mysqldumper.de adresindeki yazılımda zaten görebiliyor. Aklınca veritabanımı silmiş, kendini kahraman heker gibi görmüş ve boş egolarını bu şekilde lamerce bir yöntemle tatmin etmeye çalışmıştır. Ama ne yazıkki site günlük yedekleniyor. Mobil telefonumdan bile backup restore edilebiliyor şuan görüldüğü gibi.

Sen gel mesajında de ki;
Cenk Bey sitenizde şu şu klasörünüze şifre koymamışsınız, bilgileriniz açıkta haberiniz olsun vb. gibisinden bir mesaj at.

Bak ben sana nasıl teşekkür eder düzgün bir ağızla cevap veririm. Ben ki mail yazışmalarında benden 10 yaş küçüklere siz biz diye hitap ediyorken sen gelip kardeş mardeş tarzında konuşmalara girersen ben sana aynı yaptığım gibi güler geçerim. Bu senin ağırına da zorunada gider. Önce konuşmayı yazışmasını ve hitamları öğren. Sonra kendine görev edinin. İletişimin zayıfsa böyle rezil kepazede olursun muhattapta alınmazsın.

Buda sana iletişim adına ders olsun KARDEŞ!

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Sanırım bunları kendi aranızda konuşabilirsiniz.
Karşılıklı hakarete dönüştü konu.
Forumun konu ile bir bağlantısı yok, ikiniz de birbirinizi ezmek için mesaj yazmışsınız birbirinize.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
İki tarafta aştı kendini, bundan sonrası mahalle kavgası zaten.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5