İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sizce Ben Böyle Bişe Yaparmıydım ?

B

bazobehram

Misafir
Karar Aldım..

Eğer Bir Daha İhbar Edelim .. Yayıncı Hile yapıyor.. gelin Banlatalım Diye Bir Konu Görürsem..

Forumlarda Ne kadar Adsense Üyesi VArsa.. Tespit Edilir.. Google Politikaları Nasıl korunduğu Reklamlarına Şöyle Bİr 1000 Tık Yapıldıktan Sonra Gösterilir....

Yukarıdaki Yazıyı Yazdım Diye Forumdan Bir Hafta Gönderildim.. Forumdan Gönderilmemin Sebebi : Tehdit Ve Hileye Teşvikti.. Böyle Birşeyi Yapmayacağımı Bilen İçinizde Arkadaşlar Var.. Ben Bu Yazıyı Kimse Kimsenin Reklamlarına Karışmasın Diye Yazdım.... Herkez Hilede Yapsa Yapmasada Kimseyi İlgilendirmediğini Düşünüyorum..Hile Taraftarı Değilim Ama Sonuçta Google'de Bize Hile Yapıyor.. Gün Geliyor Ödememizi Yapmıyor..Üstüne Yatıyor Bunu Bütün Webmasterler Biliyor..Son Zamanlarda Fazla Açılan Bu Tür Konular Beni Çok Kızdırdı..o Sinirle Bu Yazıyı Yazdım..Aslında kötü Bir Nietimde Yoktur.. Ama Bir Yandan Düşündüm.. İyiki Yazmışım.. Forumdaki Webmaster Arkadaşların İçinde .. Ön Yargılı Olanını Gördüm,Anlayışlı Olanını Gördüm,Dalga Geçenini Gördüm,Ve Hakeret Edenini Gördüm..Hileye Karşı Arkadaşlarıda Gördüm :)) Hileyi Sevmiyorsa Bazı Arkadaşlar .. Google'den Banlandığı Zaman Neden Geri Başvuruyor Başka isimle başka hesap açıyor google politikalarına ters olduğu halde Hesap açıyor.. Sonuçta Buda Hile Değilmi.. ? Herkez Bir Türlü Hile Yapıyormuş Demekki....Bilerek Yada Bilmeyerek Sonuçta Hile Yapmayan Webmaster...Sonuçta Bİryerde Büyükte Olsa kücükte Olsa Hile yapıyor..

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
not: mesajını okurken gözüm çok rahatsız oldu, ilk harfleri büyük yapmana gerek yoktu. benim gibi hepsini de küçük yazabilirsin, her ne kadar imla kurallarına uymasa da (büyük harf yapmaya üsenmekteyim)
devamı: sadece google hile yapmıyor mu olayına cevap vereyim. yapmıyor, sadece usulsüz kullanımları engelliyor. hala Türk webmasterının anlamadığı nokta, çöp sitelerde adsense kullanılmayacağıdır. Cem yılmazın videolarının olduğu sitelerde, gaffur resimlerinin bulunduğu sitelerde reklam gösterilirse büyük bir ihtimalle geçersiz tıklama olacaktır. çünkü böyle bir siteye giren adam tutup da alısveris/para harcama heveslisi değildir. örneğin estetik reklamı çıktı diyelim, bu siteden tıklayıp giden adam, reklamverenin sitesinde en fazla 10 saniye geçirir. al sana geçersiz tıklama. google hile yapmaz, sadece google adsense kullanmasını bilmiyoruz o kadar. bu geçersiz tıklamanın anlamını bile öğrenemedi kimse. hala geçersiz tıklama yapıyormusum, hiç reklamıma tıklamadım diyenler var. bunu 76. yazısım. konuyu saptırdım, oh canıma değsin :p

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
not: mesajını okurken gözüm çok rahatsız oldu, ilk harfleri büyük yapmana gerek yoktu. benim gibi hepsini de küçük yazabilirsin, her ne kadar imla kurallarına uymasa da (büyük harf yapmaya üsenmekteyim)
devamı: sadece google hile yapmıyor mu olayına cevap vereyim. yapmıyor, sadece usulsüz kullanımları engelliyor. hala Türk webmasterının anlamadığı nokta, çöp sitelerde adsense kullanılmayacağıdır. Cem yılmazın videolarının olduğu sitelerde, gaffur resimlerinin bulunduğu sitelerde reklam gösterilirse büyük bir ihtimalle geçersiz tıklama olacaktır. çünkü böyle bir siteye giren adam tutup da alısveris/para harcama heveslisi değildir. örneğin estetik reklamı çıktı diyelim, bu siteden tıklayıp giden adam, reklamverenin sitesinde en fazla 10 saniye geçirir. al sana geçersiz tıklama. google hile yapmaz, sadece google adsense kullanmasını bilmiyoruz o kadar. bu geçersiz tıklamanın anlamını bile öğrenemedi kimse. hala geçersiz tıklama yapıyormusum, hiç reklamıma tıklamadım diyenler var. bunu 76. yazısım. konuyu saptırdım, oh canıma değsin :p

ayrıca yazına ekleme yapayım google asla paranın üzerine yatmaz.Ben her seferinde kontrol ederim tıklma başı mesela 1 dolar verdiysem 10 tıklama aldığım halde 7 dolar alır bazen 9 (benim görüşüm bu:))

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
hala Türk webmasterının anlamadığı nokta, çöp sitelerde adsense kullanılmayacağıdır. Cem yılmazın videolarının olduğu sitelerde, gaffur resimlerinin bulunduğu sitelerde reklam gösterilirse büyük bir ihtimalle geçersiz tıklama olacaktır. çünkü böyle bir siteye giren adam tutup da alısveris/para harcama heveslisi değildir.

böyle birşey olsa youtube olmazdı, deviantart olmazdı!

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
10 sny hangi mantıkla ölcüyor, ploop bi fikrin var mı
google analytics yardımcı oluyor. zaten google'ın google analytics hizmetini açma sebebinin reklam pastası olduğunu düsünüyorum.
böyle birşey olsa youtube olmazdı, deviantart olmazdı!
benim verdiğim örnekle, youtube'u aynı kefeyi mi koydun? youtube ile, deviantart ile Türkiye'de bulunan çöp siteler çok farklı.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
o zaman 'çöp site' kavramı nedir? yani çöp site olmaması için illa milyonlarca resim ya da video mu olması lazım? kendi hostunda mı barındırması? yoksa hitinin milyonlar mı olması?
Cem yılmazın videolarının olduğu siteler, gaffur resimlerinin bulunduğu siteler çöp siteler mi oluyor?
ben 'kefeye koyulacak' örnekleri anlamadım.. anlamadığım için de yazdıklarına katılmam mümkün olmuyor.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o zaman 'çöp site' kavramı nedir? yani çöp site olmaması için illa milyonlarca resim ya da video mu olması lazım? kendi hostunda mı barındırması? yoksa hitinin milyonlar mı olması?
Cem yılmazın videolarının olduğu siteler, gaffur resimlerinin bulunduğu siteler çöp siteler mi oluyor?
ben 'kefeye koyulacak' örnekleri anlamadım.. anlamadığım için de yazdıklarına katılmam mümkün olmuyor.
çöp site diye tabir ettiğim siteler belirli bir konuya yönelik olmayıp; güzel sözler, sarkı sözleri, mp3, gaffur resimleri, devlet linkleri, fıkra, sohbet, program download türlerinin hepsini birden barındıran websiteleridir.

qooqle

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ploop sana yardımcı olayım,

Çöp site; içeriği ile hizmeti ile herşeyi ile C/P olan sitedir.

Youtube ile deviart bunun dışında kalmaktadır.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
şahsen ben mesela otel reklamı verdiğimde gidipte şiir sitesinde çıkmasını istemem onun yerine otelleri tanıtan bi sitede isterim (birazda kendinizi reklam vereninn yerine koymaya çalışın)

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ben seni tanımıyorum.

Belki yaparsın.
Belki de yapmazsın..

Şaşırdığım nokta ise adsense kategorisine alakasız bir başlık açmış olman..

Beni daha fazla şaşırtan şey ise adsense kategorisi altındaki alakasız bir başlığın mod lar tarafından halen silinmemiş olması. Forumdaki disiplin azalıyor sanırım.

yzgulec

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hala Türk webmasterının anlamadığı nokta, çöp sitelerde adsense kullanılmayacağıdır. Cem yılmazın videolarının olduğu sitelerde, gaffur resimlerinin bulunduğu sitelerde reklam gösterilirse büyük bir ihtimalle geçersiz tıklama olacaktır. çünkü böyle bir siteye giren adam tutup da alısveris/para harcama heveslisi değildir. örneğin estetik reklamı çıktı diyelim, bu siteden tıklayıp giden adam, reklamverenin sitesinde en fazla 10 saniye geçirir. al sana geçersiz tıklama. google hile yapmaz, sadece google adsense kullanmasını bilmiyoruz o kadar. bu geçersiz tıklamanın anlamını bile öğrenemedi kimse. hala geçersiz tıklama yapıyormusum, hiç reklamıma tıklamadım diyenler var. bunu 76. yazısım. konuyu saptırdım, oh canıma değsin :p

Ben buna katılmıyorum. Reklamveren için verimli olmayan tıklamalara verilen ücret zaten SmartPricing yoluyla azaltılıyor. Bu tür siteleri banlamıyor Google. Geçersiz tıklamanın tanımı bu değildir bence.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
elbette bu yayıncının sorunu değildir.
youtubea da bir videoya 'funny doctor' diye başlık atarsınız 1 milyon kişi izler, 50 bini estetik, doktor reklamına girer; 10 sn. sonra çıkar.

çöp site ise görüşüme göre, bir bilgiyi içeriğindeymiş gibi gösteren ama ziyaretçiye ilgili yeterli kaynak sunmayan sitelerdir; spam sitelerdir. bir site her konudan bilgi içeriyor diye 'çöp' olarak değerlendirilmemelidir.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben buna katılmıyorum. Reklamveren için verimli olmayan tıklamalara verilen ücret zaten SmartPricing yoluyla azaltılıyor. Bu tür siteleri banlamıyor Google. Geçersiz tıklamanın tanımı bu değildir bence.
bir çok kaynaktan edindiğim bilgiye göre geçersiz tıklamanın tanımı budur. google kitabında da yazıyor hatta.

elbette bu yayıncının sorunu değildir.
youtubea da bir videoya 'funny doctor' diye başlık atarsınız 1 milyon kişi izler, 50 bini estetik, doktor reklamına girer; 10 sn. sonra çıkar.

çöp site ise görüşüme göre, bir bilgiyi içeriğindeymiş gibi gösteren ama ziyaretçiye ilgili yeterli kaynak sunmayan sitelerdir; spam sitelerdir. bir site her konudan bilgi içeriyor diye 'çöp' olarak değerlendirilmemelidir.
youtube'a çöp site demedim zaten, ısrarla youtube örneğini veriyorsun. benim dediğimi anlayan anladı, bahsettiğim spam site de değil. bir site eğer her konuda bilgi içeriyorsa bana göre çöp sitedir. tabi ki bilginin çesidine göre. Türkiye'de her çesit bilgi sunan sitelerde elle tutulur hiç bir bilgi yok.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
sanırım ploop un anlatmak istediği aşağıdaki site gibi...
http://sohbetcini.com/index.php

ne ararsan var...aşk, şiir vs altında türk ordusu, vergi kimlik no vs. gibi bi dünya link var...php nuke u bile editleyememiş adam, top banner ın kenarlarını hücreye arkaplan bile yapamamış...neyse işte budur yani ;)...
çünkü bende oldum olası bu tarz sitelerin gelir getirmekten çok zarar verdiğini düşünüyorum

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
bana göre ise orjinalliği olmayan her site çöp sitedir

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5