İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sizce savaş ne zaman (google+ webmasterlar / microsoft)

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir arkadaşım benim referansımla adsense başvuracaktı.
şu sayfaya gir orada şu paragrafın altında bir link var onunla google adsense başvurusu yapacaksın diyorum.
o ise bana tamam o paragraf var ama orada bir link yok diyor.

ekran görüntüsü istiyorum gerçekten de link gözükmüyor.

diyorum vista mı kullanıyorsun evet diyor.
peki tarayıcı ayarlarında bir değişiklik yaptın mı diyorum hayır diyor.

şimdi özetle : microsoft javascript ayarlarına öyle kısıtlama koymuş ki google reklam kodları bloke oluyor. microsoft bununla da yetinmemiş vistada googlenin işini cidden zorlaştırmış.

google bunun farkına varıp çok önce firefox 'a desteğini başlattı.

peki sizce şöyle bir gün gelir mi gelirse siz hangi tarafta yer alırsınız:

Gün geliyor hakim olan microsoft işletim sistemi ve tarayıcısı google reklamlarını hiçbir şekilde göstermiyor. siteye gelen 10.000 kişiden anca 500 kişiye reklam gözüküyor. tabiki bu da otomatikman tıklama oranlarına ve gelirlere yansıyor.

biz webmasterlar google tarafında yer alıp: reklam kodu göstermeme noktasında ısrarlı olan bir tarayıcıya siteyi göstermeme alışkanlığı kazanırmıyız?

Sitemiz bu tarayıcı tarafından %100 gösterilemiyor lütfen şu adresten alternatif bir tarayıcı yükleyin ve sitemizi yükleyeceğiniz o tarayıcı ile tekrar ziyaret edin.

yada Bu sitenin birçok gideri vardır. Bu giderlerini karşılamak için adsense reklamları yayınlamamız gerekiyor bu reklamlar sizin tarayıcınızı üreten firma tarafından bloke edildiği için vs......

Sizce böyle günler gelir mi?

böyle günler gelirse siz nasıl bir tavır alırdınız

mr_cpu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kesinlikle google dan taraf olurum ( win2003 server kullansamda) microsoftta her zaman karşıyım

insideman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o kadar kanlı bıçaklı bir durum olacağını düşünmüyorum..zira microsoft un .net olayı da javascript kullanır..birde sanırım microsoft kısıtlamalı ürünleriyle daha çok kullanılır hale geleceğini hayal etmiyordur..

TaMAvRa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tekel cilik almış gidiyor zaten... :) Microsoft Tekel ci olmayı çok seviyor... Bence iş bize kadar gelmez... Mahkeme son noktayı koyar ve tekel cilik karşısında kaldırılması ve para cezası ile son bulur... Daha önce bunun bi çok örnekleri olmuştur... Microsoft bi çok mahkemeyi kaybetmiştir ve uygulamaya koydugu bi çok şeyi kaldırmıştır... Araştırsan desten çıkar...

xayvyax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
kaspersky yada spyware doctor da reklamların gorunmesini engelleyebiliyor - oda olabilir ama deilse ... savas cıksın internet reklamcılıgında rekabet olsun - bizde daha cok kazanabilelim :)

HighVoltage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google microsoftu döver.. o aşamaya getiremez bence microsoft olayı.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
2 tarafta birbirine böyle bi tavır alacak gücte değil savaş başlarsa 2 side yok olur.. ama birbirlerini kısıtlıyıcı şeyler yapmıyor değiller ... Kısaca hangisi çok para verirse onun yanındayız:D

insideman

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ekonomik açıdan da bakmak lazım

google değeri en son piyasa araştırmasına göre 148 milyar dolar.
peki microsoft ?

jackal

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sp2 yı dahı açan popup kodu uretenelr bunada bır çare bulur heralde :)

deeper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
burda google'ı desteklerim diyenlerin 10'da 9'u (evet bütün genellemeler yanlıştır) windows kullanıyor. böyle bir seçme şansı olsa elbetteki oyum microsoft'a olacak. zira onların oyun sahasındayım ;)

Remark

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya google micrsoftu alır yada microsoft google yi alır :)

savaşta biter
ikiside zengin veya oda olmadı google tutar bir işletim sistemi çıkartır microsoft hepden mors olur :D apışır kalır...

webmaster demek aynı zamanda donanımcı demektir. yani birnebze bu işleri bilen kişi demektir.

herkez de kendi çıkarını gözeteceği için tüm eşine dostuna google işletim sistemini kurmasını tavsiye eder. eğer google ciyse

ama microsoftcuysa elbette windowsu tavsiye eder..

zaman neyi gösterir bilemeyiz belkide ikiside ileriki tarihlerde tarihe karışır moogle gelir migrasoft çıkar :)

gelecek nesil zeki...

jamalgs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google işletim sistemi çıkarsa ne olur? şu an piyasada tonlarca linux tabanlı ve ücretsiz işletim sistemi varken. deeper dediğine katılıyorum. bir çoğumuz windows a bağlamışız kendimizi. eğer eşimizi dostumuzu windows'dan uzaklaştırmak istiyorsak google'ın işletim sistemini beklemek saçma. zaman kaybetmeden pardus veya bir başka açık kaynak işletim sistemi kullanmalıyız.

jamalgs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu arada ben onların(microsoft) sahasında değilim. bu yüzden oyum google'a :)

Zanza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
microsoftda adsense kalitesinde bir uygulama yapsın. kısıtlama ile değil kalite ile kazanan olsun.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5