İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sizce savaş ne zaman (google+ webmasterlar / microsoft)

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
herşeye elini atan google neden işletim sistemine elini atmasın? Bence google böyle birşey yapmak istese piyasada bulunan ücretsiz işletim sisteminin bir tanesine el atar, satın alır geliştirir ve artık bi işletim sistemi eksik olan googlenin bu eksiğide tamamlanır. :D Rekabet olurmu bu şartlarda hayır.. Microsoft Tahtını daha en az 10 yıl bırakmaz..

jamalgs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yahoo başlattı sıra microsoftta zaten. onların bu tip uygulamalar başlatmaları güzel. rekabet her zaman bizim daha fazla kazanmamızı sağlayacaktır.

jamalgs

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
10 yılın çok uzun bir süre olacağını düşünüyorum. o kadar uzun vadede bunu söylememiz imkansız gibi. google'ın kendisi için geliştirdiği bir işletim sistemi var zaten : Goobuntu. ama bununla piyasaya girer mi bekkleyip görmek lazım.

antiTRust

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google = Richie Rich (parası bol)
Microsoft = Rich (patron)

Microsoft tüm güvenlik sistemleri fbi, nasa, belediyeler , devlet kurumları v.s. hepsinin işletim sistemlerini verilerini v.s. elinde bulunduyor. Bill Gates ; zamanında ne programcıları önüne çıkıyor diye sildi piyasadan, kanlı paranın teknoloji ile buluştuğu yerdir Microsoft! yani bill gates google gibi iyi projelerle çok paralar kazanan çocuklara bırakmaz ortalığı ki ben nefret ederim kendisinden. ama böyle bir gerçek var, herşey para veya adsense (reklamcılık) değil, microsoftun elindeki bilgiler google inc. de dahil tüm dünyayı yerinden oynatabilecek bilgiler. hotmail msn logları yeter sanırım? milyarlarca mail, cc, hesap no, v.s. hepsi microsoftun tekelinden geçiyor. Şımarık zengin çocuk google buna uyandı ama ne oldu? mahkeme verdi kararı kişilerin özeline karışamassın dedi oturttular yerine. ama bill gates yıllardır karışıyor taa 90lı yıllardan beri. Ben google ın tarih olacağına inanırım ama microsoft un bırakın iflas etmeyi zarar edeceğine bile inanmam. elindeki bilgilerin milyonda biriyle google inc. i sülalesiyle satın alabilir, dev şirketlere şantaj yapabilir, güvenlik sistemlerini alt üst edebilir. ve bill gates bunun farkında olduğu için rahat rahayt at koşturuyor. eğer google bill gates'in yerinde olsaydı ve karşısına google gibi bir şirket çıksaydı çoktan tarih olurdu ama microsoftu ne yahoo ne google ne linux ne freebsd hiçbirşey bırakın silmeyi yerinden bile edemedi ;) herşey para değil, BİLGİ EN BÜYÜK GÜÇTÜR! O DA MICROSOFT'UN KAPALI KAPILARININ ARDINDA. TERABYTE HDD LERININ ICINDE, SUNUCULARINDA ;)

deeper

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
10 yıl sonrayı nasıl tahmin ediyorsunuz anlamıyorum :)
Windows 95 zamanı bu günleri, Google'ın yükseleceğini vs. tahmin eden var mıydı yahu? Yarın hangi firma çıkar, hangisi kapanır hiç belli olmaz.

antitrust'a da kısmen katılıyorum, google'ı microsoft karşısında çok abartmamak lazım (an itibariyle tabi, ilerde neler olur bilemeyiz).

visitistanbul

0
İyinet Üyesi
Reaction score
9
Microsoft u da küçümsemeyin arkadaşlar konu başında denilen gibi Microsoft istese ki yapıyormuş zaten Adsense e sıkıntılı günler yaşatabilir ki unutmayın azımsanmıyacak şekilde bir windows kullanıcısı var dünya da ...

Not: Norton Anti Virus kullandığım sıralar bende Google Ads leri göremiyordum..

yakamoz01

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
oyumu googledan yana kullanırdım. microsoft tekelci bir yol izliyor. gerçi google da aynı yola girdi ama yine de oyum google olurdu... (kaç kişiye ekmek kapısı açtı buda ayrı bir nokta)

dynasty

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
her türlü google derim kaç kere beni banlasada google ile çalışmak bana zevk veriyor olsun banlasın beni o banladııkça ben daha sağlam olarak çıkıyorum karşısına..Google I love you yani.

Microsofta gelince en son bu kaçak xp leri durduruyolardı güncellemeler ile.Şimdi soruyorum güncelleme başlığı altında sistemin açığından girerek sistemi kitliyorsun sizce bu yasal mı? başlık güncelleme ama sistem açığı ile sistemi kitlemek ne kadar zıt?!!! yasak tamamen başlık işlem hek işlemi...

Bide microsoftun terabayt deniyor serverları...Kim bilebilirki googlenın microsoftun sistemini çözmediğini? indexlemiştir oradaki tüm logları vs vs onlarda görebiliyodur belki niye olmasın? her şey olanaklı değilmi bu alemde?

İleride bence şu anda düşman olan yahoo ve google combine olarak(bir nevi ortak beraber hareket) microsofta karşı cephe alırlar ...

bakalım görecez..

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
işletim sisteminde Çok büyük bir proje (rekabet projesi) olmadıkça Microsoft kolay kolay yıkılmaz kim ne derse desin bu gerçeği değiştirmez..

TaMAvRa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Zamanında Bill GATES ufak çaplı bi yer kurup orayı işaret edip bir gün burası dünya devi olacak dediginde herkesin güldüğünü söylüyor... Şu anda aynı şekilde Google yede gülünüyor olabilir ama Google çok zeki çalışıyor... Herşeye rağmen ben GOOGLE yi çok güçlü görüyorum... Belki bir anda değil ama ne yapacakları belli olmaz... Heleki windows Vistada izlediği gibi bi yol izlemeye devam ederek karşısındakilere rant sağladıkça...

Ekshi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Microsoftun javascript engeli koyamaz. Koysa bile sadece google etkilenmez bundan.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5