İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

slm bu ne bilen varmı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

carismaa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar elime bir mail geçti sistem şu mailde 7 tane paypal numarası var ilk baştakine 10 euro yolluyorsun sonra en baştakinin paypal hesabını silip en sona kendi paypal numarını yazıyorsun ve maili dagıtıyorsun belli zaman sonra paypal hesabına para gelmeye başlıyor bana yollayan kişiye mail attım yemin ediyor şu an paypalımda 2770 euro var diyor

HolyBoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence boş iş walla
kim yollar sana 10 euro
bide hile yöntemide var
mesela hiç para yollamadan en üste kendi numaranı yazar dağıtırsın millete :d

carismaa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mailde baya bir açıklamış en üste yazan kendini kandırır ve yorumun için teşekkürler
zaten amacımda bilgi almak

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
carismaa' Alıntı:
arkadaşlar elime bir mail geçti sistem şu mailde 7 tane paypal numarası var ilk baştakine 10 euro yolluyorsun sonra en baştakinin paypal hesabını silip en sona kendi paypal numarını yazıyorsun ve maili dagıtıyorsun belli zaman sonra paypal hesabına para gelmeye başlıyor bana yollayan kişiye mail attım yemin ediyor şu an paypalımda 2770 euro var diyor

arkadaşlar mı?

kim arkadaşın?
daha ilk mesajında yazdığını bir oku önce.
(burada kim senin arkadaşın bir yazıver de anlayalım !..)

foruma üye olup direkt dolandırıcı bir mesaj yazmışsın.
ya sen dolandırıcısın, ya seni dolandırmışlar.

bence bu forumda bu kadar saf bir kişi yok. ya da varsa da diğer kişiler kandırılmasına izin vermez :)

saygılar..

carismaa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
başlangıç olarak sizin spesyelerinizden hangisini kullanmamı istersiniz sizin arkadaş olmadıgınız kesin insanmısınız onuda bilememde ben dolandırıcı falan degilim dolandırılmadımda burda intenetten para kazanma diye bir forum bölümü açıkmış ve bende sadece bana gelen bu konuyla ilgili bir mail hakkında bilgi almak istedim ama siz abuk sabuk cevap vererek kendi karakterinizi ortaya koyuyorsunuz ben eger birilerini dolandırmak isteseydim mailime geleni buraya kopyalayıp üye olmanızı isterdim

G

guajira

Misafir
Referexchage harbi biraz sert çıkmışsın.
Carismaa, kardeş sende keşke biraz daha açıklayıcı yazsaydın mesajınıı. Soru sorar gibi bi halin yok, mesaj havada kalmış.

carismaa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
guajira' Alıntı:
Referexchage harbi biraz sert çıkmışsın.
Carismaa, kardeş sende keşke biraz daha açıklayıcı yazsaydın mesajınıı. Soru sorar gibi bi halin yok, mesaj havada kalmış.

dogru söylüyorsun haklısın ama ben burda üye tolamaya kalsaydım bunu yazaedım üye olun şöyle böyle diye sadece bilgi almaktı amacım ama...

M

murme

Misafir
o dedigin olaya randomizer derler ve hiç işe yaradigini görmedim :D

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
carismaa' Alıntı:
başlangıç olarak sizin spesyelerinizden hangisini kullanmamı istersiniz sizin arkadaş olmadıgınız kesin insanmısınız onuda bilememde ben dolandırıcı falan degilim dolandırılmadımda burda intenetten para kazanma diye bir forum bölümü açıkmış ve bende sadece bana gelen bu konuyla ilgili bir mail hakkında bilgi almak istedim ama siz abuk sabuk cevap vererek kendi karakterinizi ortaya koyuyorsunuz ben eger birilerini dolandırmak isteseydim mailime geleni buraya kopyalayıp üye olmanızı isterdim

tek sorun ilk mesajın olmasıydı,

yani ilk mesajında arkadaşlar diye bir hitap ile insanlara sanki çok safça bir şey soruyormuş gibi görünmen hoş değil.

"insan mısınız onu da bilemem de..." demişsin.

bunu bana demeseydiniz banlanmıştınız şimdi !

abuk sabuk değil konu ile son derece ilgili bir cevap yazdım. benim senin eski mesajlarını okuma şansım yok ama senin bu şansın var bence eski mesajlarımı bir oku kırıcı ve insanlara insanlığımdan şüphe duyulabilecek kaç tane mesaj atmışım incele..

moderatör olmanın ötesinde oldukça deneyimli biri olarak her zaman insanları uyarmaya çalışacağım burada.
özellikle çok sıkı gayretle kazanılan o ilk 10-20$ ların hiçe gitmemesi için çaba göstermeye de devam edeceğim.

sert çıkışı gerektiği zaman yaparım , burada bir sert çıkış yok..

saygılar..

carismaa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
siz buna sert çıkış demiyorsanız sert çıkışı tarif edin bilgiye herzaman açık birisiyimdir arkadaşlar kelimesini kullandım çünkü yolda birine adres sormak için dahi olsa arkadaşım bakarmısın diye hitap ederim

ve ben kimseye üye olun demedim sadece bana böyle bir mail geldi başkalarınada gelmiş olabilecegini düşünerek sordum bilgisi olanlarda cevap yazar diye düşündüm ama dolandırıcılıktan hüküm giydim sayenizde

webmasterrifo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aklıma Levent Kırca'nın Saadet zinciriyle ilgili yaptığı yorumu geldi.
'Babam dediki: Oğlum Türkiye'de milleti Tiken Tiken'e git birde sen TİK dedi'

Ne Zaman Adam Oluruz:
'Kısa yoldan zengin olma merakı yüzünden çarpılmamayı öğrenince'

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
formu idare etmek zor bunu kabul ediyorum.
yanlız şuna dikkat etmek lazım ilk mesajı demek geçmişinin burada oluşmamış olması demek; o noktada iki ihtimal vardır
1) ya bu kişi iyi bir geçmiş gösterecek bu forumda.
2) ya da kötü bir geçmiş sergileyecek.

bu arkadaşın mesajına bakılırsa bu nedir ne değildir diye soruyor ve menfaat sağlama yönünde ne bir adres gösterme var nede benzeri birşey. belki ilerleyen mesajlarda olacaktı ama bunu beklemek ve görmek gerekirdi.

fakat ilgili arkadaş haklı olma pozisyonunu insanlık dışı nitelendirmesiyle kaptırdı.

Durum 1-1

bakalım eşitliği kim bozacak.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
carismaa' Alıntı:
siz buna sert çıkış demiyorsanız sert çıkışı tarif edin bilgiye herzaman açık birisiyimdir arkadaşlar kelimesini kullandım çünkü yolda birine adres sormak için dahi olsa arkadaşım bakarmısın diye hitap ederim

ve ben kimseye üye olun demedim sadece bana böyle bir mail geldi başkalarınada gelmiş olabilecegini düşünerek sordum bilgisi olanlarda cevap yazar diye düşündüm ama dolandırıcılıktan hüküm giydim sayenizde

Sert çıkış banlanmaktır arkadaşım.

bedavaonline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu sistem, Altın İnternet sisteminin paypal hali.
Altın internette tamamen aynı sistemle çalışıyordu.
sadece yatırılan para karşılığında, e-book diye uyduruk dosyalar veriyorlardı.
Anımsamak isteyenler için;
http://forum.iyinet.com/showthread.php?t=3692

Orada ki melekcel ve diğer 1-2 üyeye ne oldu biliyor musunuz?
Ankara'da dolandırıcılıktan yargılandılar :) Sonrada çoğu bu sistemi bırakmak zorunda kaldı. Şimdi işin başındakiler farklı bir sistemle bu işe devam etmeye (kek bulmaya) çalışıyorlar.

Şimdi bu yeni sistemde paypal kullanılarak, paranın Türkiye'deki resmi kayıtlara geçmesi engellenmiş oluyor.

Bilmeyenler için; Bu sistemlerle para kazanan kimseyi görmedim.İşi dolandırıcılık olan kişilerin de Yeminin anlamanı umursamadığı için, bol bol bu kelimeyi kullanabileceğini unutmayın!

Kolay gelsin.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Para kazanırken şuna kesinlikle dikkat ediniz: Bir hizmet yada mal değişimi karşılığında para alıyor yada veriyor olmalısınız.
sadece bu tanım lastik gibi çekilebilecek bir tanım olduğu için tanıma devam ediyorum.
Ahlak, edep, aile, saygınlık, onur gibi mefhumları hiçe sayan şeylerin ihtiyaç gidermesi (mal yada hizmet olması) durumlarından da uzak durun.
durmassanız ya kazandığınız para birgün huya gider.
yada parayı yiyebilmek için ömrünüzün uzun olması gerekliliğini hiçe sayarak kazanmış olursunuz.

G

guajira

Misafir
TRinsanRehberi' Alıntı:
Sert çıkış banlanmaktır arkadaşım.

Ne yani konuyu açan arkadaşa küfür edilseydi ve banlanmasaydı bu sert çıkış olmayacakmıydı? Bu tanımlamayı biraz eksik bırakmışsın üstad.

Referexchage sert çıktı "1"
Diğer arkadaş ağır hakarette bulundu "2".

Yani bir arkadaşın dediği gibi durum 1-1

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
guajira' Alıntı:
Ne yani konuyu açan arkadaşa küfür edilseydi ve banlanmasaydı bu sert çıkış olmayacakmıydı? Bu tanımlamayı biraz eksik bırakmışsın üstad.

Referexchage sert çıktı "1"
Diğer arkadaş ağır hakarette bulundu "2".

Yani bir arkadaşın dediği gibi durum 1-1

Yöneticisinin küfürler savurduğu bir forumda üye olmayı kendime yakıştıramam ben; Bunca zaman üye kaldıysam o yüzden o ihtimali söz konusu bile etmedim

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar,

şimdiye kadar ne bu forumda ne de başka bir forumda kimseye küfür etmedim.
sadece etkilenip parasını kaptırabilecek kişiler olabileceğini düşünerek yazdıklarımı yazdım.

üçüncü mesajında hakaret eden kişi ile beni bir tuttunuz ya :(

bu başlık altında moderatör olarak bir şey yazmam gerekmediği sürece artık yazmayacağım..

saygılar

manyetic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
carismaa' Alıntı:
arkadaşlar elime bir mail geçti sistem şu mailde 7 tane paypal numarası var ilk baştakine 10 euro yolluyorsun sonra en baştakinin paypal hesabını silip en sona kendi paypal numarını yazıyorsun ve maili dagıtıyorsun belli zaman sonra paypal hesabına para gelmeye başlıyor bana yollayan kişiye mail attım yemin ediyor şu an paypalımda 2770euro var diyor

bu sisteme güneipde kimsenin para yatırcağını sanmam.

diyelimki sistem tuttu peki senin maillele görüştüğün adamın 70 eurosu olması lazım nerden gelmiş bu 2770 euro yoksa bu adam 40 keremi üye olmuş çünkü o parayı anca öyle kazanır.70x40=2800

ayrıca bunun kaynağı olmadığı içinde sadece üsteki kazanacağı ve bir gün çökünce en altakilerin mağdur olacağı bir sistem.

vede hileye çok açık.

hala varmı acaba böylr şeylere inanan...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5