İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

sosyal yaşam için ne yapmalıyım ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Oğuz

2
İyinet Üyesi
Reaction score
96
merhaba arkadaşlar aşağı yukarı 8 senedir sanal ortamda günlerim geçiyor. günün

yarısından fazlasını bilgisayar başında geçiriyorum. Biz sabahlara kadar

bilgisayarda takılırken başka birileri belkide geziyor eğleniyor. biliyorum sonu yok

çoğu kez sanal işleri bırakmayı planladım ama bir türlü uzaklaşamıyorum dışarı

çıkma fırsatı bile bırakamıyorum kendime herşeyi erteleyiş sebebim oluyor internet
bayramda özel günlerde bile , son 2 3 yıl içerisinde

sosyal yaşantımda ne takılacağım bir dostum kaldı nede hal hatır soracak bir akrabam

hem sanal hem sosyal bir ortayı bulamadım acaba sizinde önerileriniz varmı bana ?

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Cevabım biraz uzun olacak Oğuz.
Şimdi şöyle bende en aşağı 8-9 senedir internet alemindeyim, ondan önce ki hayatım çok iyiydi aslında hep dışarıdaydım, eğlenirdim, canım sıkılmazdı..
İnternetle tanıştım canım sıkılmaya başladı, öyle oldu, böyle oldu asosyal olduk. Webmaster'in olayıda budur zaten.
Ta ki bu seneye kadar asosyaldim, şimdi herkes kadar internete giriyor, herkes kadar eğleniyorum.
Ama size birşey söyleyeyim, hiç bi tat alamıyorum ben. Kendi adıma konusayim: kiz arkadaslarimda cok, dostlarimda, arkadaslarimda ayrıca cokta egleniyorum ama ne zaman ki asosyal 5.sınıf bir insan oldum o günden bugüne yaptıklarımdan zevk almıyorum. Bazen bi domain alıyorum, sabaha kadar içmenin verdiği haza ulaşıyorum.

Duyguların apansızca değişikliği işte bu. Sosyallik işine yaramaz ama çokta asosyal kalma. :)

MsiDestek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
@Lanet

Bi Oturup içsek sabaha kadar

bağlama çalarım gitar çalarım :hmmm:

TurQ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bende eskiden hep internet takiliyordum 2006-2009 kadar. sonra artik cok az giriyorum site islerini biraktim. simdi saten 1 saatden fazla durunca bunalmaya basladim internete.

her 1-3 saate bir int girip 10-30dk durupcikiyorum- bazen oluyor günde bi kez girdigim.

ben ise baslayarak birakmaya basladim. tabiki tam birakmadim tam birakmakta istemiyorum int. cok faydali herzaman lazim olabiliyor. herseyi tadinda birakmak lazim...

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
- Köpek alın. Her gün iki kere çıkartmak zorundasınız en az, biraz sosyalleşmeyi tetikliyor.
- Internette yatıp kalkmayın. Sonu yok.
- Kız arkadaş edinin
- Vitrin bakın
- Bilgisayarın sağlığınıza verdiği zararın ileriki yaşlarda nelere yol açacağını düşünün. Bir hastaneye gidin bakın etrafa :)

TurQ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
- Köpek alın. Her gün iki kere çıkartmak zorundasınız en az, biraz sosyalleşmeyi tetikliyor.
- Internette yatıp kalkmayın. Sonu yok.
- Kız arkadaş edinin
- Vitrin bakın
- Bilgisayarın sağlığınıza verdiği zararın ileriki yaşlarda nelere yol açacağını düşünün. Bir hastaneye gidin bakın etrafa :)

bilgisayar ne zarari veriyorki saglik yönden ?

göz den haric ne var mesela ?

Lanet

1
İyinet Üyesi
Reaction score
97
Psikolojik rahatsızlık edinebilirsiniz,
Radyasyon yayıyor diye biliyorum birde.
Onun dışında asosyal olup hayatın dışında kalıyorsunuz, duygusuzlaşıyorsunuz.
Daha fazla soruna gerek yok bence. :)

Firat.

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim durumda ayni,sosyal hayatim cokmus durumda,askere gidince düzelirim belki :)

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Eğer kopamıyorsanız da bu işten sağlam para kazanmaya çalışın.
Facebook,twitter sayfalarında sürünmeyin.

peep

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
87
sosyal olmayın asosyal olmak daha güzel

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Bilgisayar başında o kadar vakit geçirip para kazanmıyorsan ciddi anlamda sorunlar var demektir. Sanal ortamdan seni kurtaracak profesyonel yardım almanı öneririm.

Yok eğer sende benim gibi günün yarısını b.sayar başında geçiriyor, fakat bu işten para kazanıyor gerçek anlamda meslek olarak kabul ediyorsan zaten ayrıcada sosyal oluyorsun.

Ancak diğer insanlar gezip eğleniyor derken onlara aldırma bence. Tabi kimler için bunu söylediğini bilmeme imkan yok ama benim gözlemlediğime göre, cebinde beş parası olmadan alışveriş merkezlerinde gezmek, sigara parası olmadan kahvelerde dolaşmak, telefonunda kontör olmadan mahallede duvar üstünde çekirdek yemek, 3-5 kişi bir araya gelip parayı nasıl bulucaz sohbetleri yapmak senin şu an yaptığından çok daha kötü emin olabilirsin.

Starturk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
8
arkadaşım bir çoğunun sorununu dile getirmişsin. son zamanlarda okuduğum en yararlı konulardan. Öncelikle kendimden bahsedeyim, 2006-2007 civarında bende haddinden fazla internet ve pc bağımlısıydım, üniversite kazanınca gittim ve zaman kalmadığı için aylarca internete elimi sürmedim, sadece face'ime girdim, maillerimi kontrol ettim o kadar. Bu illetten kurtulmanın en önemli yolu onun yerine yapabilecek birşey bulmaktır.

Son zamanlarda benim işlerde yoğunluğunu kaybedince, bazen dalıp epey zaman geçiriyorum. Sana en büyük önerim, sabah erken kalkıp her hangi bir arkadaşınla dışarda çay bahçesinde kahvaltı yapmandır, bunu bir dene ;) ve mümkün olduğu kadar pc muhabbetlerine girme.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
255
annene veya babana veya evdeki herhangi birine söyle modemi saklasınlar, ben bu şekilde 3 gün dayanabilmiştim. Sosyalleşmek için face twitter gibi zımbırtılardan uzak dur, eğer bir işte çalışmıyorsan iş bul, arkadaşlarınla daha fazla gezmek seni sosyalleştirecekse gez toz, git para harca, avm lerde takıl, bol bol akraba ziyaretine git, kuzenlerin varsa (ufak olanlar) eğlenmeye gidin. Go kart harika bişey denemelisiniz. Ayrıca kendine bi radyo al kulaklıklı, dinle, eğlenceli bi program olsun, matrax biz gececiler için ideal bi program, 11 de başlıyo gece 3 e kadar sürüyo neredeyse. Komik kitaplar al, zkc nin türkleri anlama klavuzu iyidir. Kendine arkadaş bul. Köyünüz falan varsa oralara git. Mümkünse internet olmasın, tv radyo da olmasın aslında. 2 hafta takıl, 15. gün evine geldiğinde köyü özlüceksin. Kendine bisiklet al. Geceleri internete gireceğin vakitlerde çık sokağa. Okanın dediği gibi "hayat sokaklarda"

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5