İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Sunucu sorunumu wordpress sorunumu anlamadım.

SineVadi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar, sunucumu taşıdıktan sonra wordpress ile alakalı eklenti arama kısmında böyle bir hata almaya başladım.
Hata ise şu;
HTML:
Beklenmedik bir hata oluştu. WordPress.org  sunucularında ya da bu sunucunun ayarlarında bir şeyler yanlış olabilir.  Eğer problem çıkmaya devam ediyorsa lütfen destek forumlarına başvurun.

Ardından Akismet bile şu an çalışmıyor ve ayarlarına girdiğim zaman bu hatayı alıyorum.
HTML:
Bir ağ problemi ya da bir ateş duvarı sizin sunucunuzdan Akismet.com yönündeki tüm bağlantıları engelliyor. Bu problem giderilene kadar Akismet düzgün çalışmayacaktır. Lütfen sunucunuzla ya da ateş duvarı yöneticinizle görüşüp Akismet ve ateş duvarları hakkındaki bu makale hakkında bilgi veriniz.

İş bununlada kalmıyor Google Xml Sitemap eklentiside tam olarak çalışmıyor ve Google + Bing'e ping gönderemiyor.

Bütün bunların sebebi sunucuyla alakalı diye düşünüyorum. Sizce ne yapmam gerekiyor yardımlarınızı bekliyorum.

SineVadi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam bende sunucu sorunu diye düşünüyorum. Acaba bu sorunu nasıl çözebilirim bu konuda bilgisi olan biri yardımcı olursa sevinirim.

Neo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Buradaki anlatima bir bakin. Olmadi sitenin dosyalarini yedekleyip icerigi komple silip yeniden kurmayi deneyin.

SineVadi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Buradaki anlatima bir bakin. Olmadi sitenin dosyalarini yedekleyip icerigi komple silip yeniden kurmayi deneyin.

Hocam sunucumdaki sitelerin hepsinde aynı problem var ve dosyaları silip tekrar yükledim olmadı. Ayrıyeten sıfırdan bir site kurup birde öyle deneyeyim belki dbden dolayıdır dedim yine olmadı.
Yani çözemedim açıkcası.

Ayrıca o attığınız linkteki kodu daha önce denedim. Sorun nasıl çözülecek bilemiyorum.

Neo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sunucu bilgilerinizi ve wp admin bilgilerinizi iletirseniz bir kontrol edeyim.

SineVadi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam bu sorunun neden kaynaklandığını az çok anladım sanırım. Ftp ye girip eklenti klasörünün ya da sitemap.xml dosyasının CHMOD 'unu değiştirmek istediğim zaman 550 Permission Denied hatası alıyorum. Ftpden yetkiyle alakalı bir problem var zannedersem ve nasıl çözebilirim acaba bunu

Neo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eger sunucun cpanel ise asagidaki komutlari sirasi ile uygula.

cd /home

chown -R login login

Login yazan yere ftp kullanici adini yazman gereklidir.

SineVadi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eger sunucun cpanel ise asagidaki komutlari sirasi ile uygula.

cd /home

chown -R login login

Login yazan yere ftp kullanici adini yazman gereklidir.

Hocam sunucum plesk. Ne yapmam gerekiyor acaba

Ayrıca birde wordpress başlangıç kısmındada permission denied hatası veriyor.
http://img153.imageshack.us/img153/1069/ob7b.png
ob7b.png

SineVadi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sorun tarafımca çözülmüştür. Konu kapatılabilir.
Saygılarımla,

Neo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Nasil giderdigini yazarsan bu sorunla karsilasan kisilere yardim etmis olursun.

O verdigim komutun plesk icin olani ise sudur.

chown -R FTPKULLANICIADI /var/www/vhosts/domainadi.com/httpdocs

SineVadi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam Centos işletim sistemini önce kaldırdım ve daha sonra güncel sürümünü tekrar kurdum. Ardıdan sunucuya reboot attım düzeldi.

Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara yardımcı olmak dileğiyle.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5